Dumbo a zwykły szczur?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: klauduska »

offtop: czy ty jesteś dyslektyczką? twoje błędy w oczy kolą!
Awatar użytkownika
fanta&pepsi
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:39 am

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: fanta&pepsi »

wiecie co troche sie pomyliłam... to nie pani od której kupiłam szczury powiedziała że one sa łagodniejsze tylko ja to przeczytałam w internecie...
bardzo przepraszam za tą pomyłkę :( :( :(
ale poprostu trochę sie pomyliłam :-\ :-\
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34115 zapraszam na temat o moich dziewczynkach ;)
Zawsze będę cię kochała Tosiu. :*
Awatar użytkownika
fanta&pepsi
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:39 am

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: fanta&pepsi »

klauduska pisze:offtop: czy ty jesteś dyslektyczką? twoje błędy w oczy kolą!
Dyslektyczką nie jestem ale z ortografią u mnie kiepsko :P :P

obecnie przeglądarki podkreślają błędy więc to kwestia niechlujstwa a nie problemów z ortografią/alken mod
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34115 zapraszam na temat o moich dziewczynkach ;)
Zawsze będę cię kochała Tosiu. :*
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Newbie »

hehe dumbolce, fakt, wyglądają tak... jak ja to mówię.. łajzy, ciapy, ofermy, pierdoły, jakby przymulone troszkę były (bez obrażania proszę :P )

ale właśnie o to chodzi, że taki jest ich urok :) i też nie wydaje mi się żeby to miało mieć wpływ na zachowanie, to że tak wygląda nie znaczy że nie może być łobuzem, a tylko wyglądać na potulnego :)
Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: macik001 »

Choć fajnie byłoby trafić na właśnie taką dumoofermę :D
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Pawwwle »

Miałem dwie siostry dumbo. Jedna daje się przewracać na plecy i całować po brzuszku. Lubi masaż plecków i wtedy siedzi spokojnie, jak zahipnotyzowana. Często liże mnie po twarzy i nawet potrafi wsadzić mi język do buzi. Hahaha
Druga natomiast nie usiedzi spokojnie ani chwili na ręku, nie mówiąc już, że ucieka od wszelkich pieszczot. ;)
Dwie sprzeczności - dlatego nie wydaje mi się by wraz z uszami dumbo szedł w parze jakiś szczególny charakter szczura. Każdy szczur jest chodzącą indywidualnością.

Natomiast w kwestii budowy ciała, to tutaj bym polemizował. Miałem 5 szczurów standard i 2 dumbo i u wszystkich potwierdzała się reguła, że standard są bardziej smukłe, szczuplejsze, zwinniejsze. Natomiast dumbo stwarzają wrażenie, jakby miały więcej mięśni, są masywniejsze (jest za co tarmosić po grzbiecie), są przez to mniej zwinne i dlatego mogą wydawać się ciapowate.

Moje dumbo, w przeciwieństwie do standard, były też niesamowitymi żarłokami - zawsze żartowałem, że mają dwa żołądki. ;)

Dobrze jakby ktoś mógł dodać coś jeszcze o tej budowie ciała, bo trudno mi się z tym zgodzić, że różnica tkwi tylko w uszach i czaszce. Mam nadzieje, że uda się te wątpliwości wyjaśnić. :p
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Niamey »

jakoś nie przekonuje mnie obserwacja, że dumbo są mniej zwinne - to Twoje dumbo były mniej zwinne, a nie dumbo w ogóle ;) Moje dumbo są zwinne :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: alken »

Pawwwle, ale są przecież także zwinne i szczupłe dumbo ;) a to że xxx osób miały miziaste/spokojne/ciapowate/grube/krępe dumbouchy to niewiele znaczy, bo w porównaniu ze standardami jest ich znacznie mniej, więc i w/w przypadłości mogą wydawać się częstsze. i tu mamy ten fenomen ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Pawwwle »

To prawda, że na podstawie moich kilku szczurków trudno wnioskować cokolwiek. Temat zaintrygował mnie jednak bardzo, bo znajoma (dość zaawansowana w chowie szczurków), powiedziała mi, że dumbo mają dodatkowy mięsień na grzbiecie. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że i ja mam dumbo, więc nie mogła się sugerować moją opinią o ich mięsistej budowie ciała. :D

Mam w jednej klatce i standard i dumbo. Codziennie obserwuję je i macam ich słodkie ciałka i różnica jest bardzo znacząca. Standardy moje to płaskie kapcie. Nie ma zbyt wiele mięska do wytarmoszenia bo to chudzielce. Dumbo natomiast to chodzące mięśnie, jest masywna niczym czołg abrams. Bardzo silna i taka okrąglutka. Tułów bardziej przypomina koszatniczkę niż szczura.

I kto mi wyjaśni od czego zależy taka mięsista i koszatniczkowa budowa ciała u szczura jeżeli nie jest to związane z dumbo? :p
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: noovaa »

Nie wiem... Moja standardowa albinka ma taką budowę... Nie ma w sobie nic z dumbo.

A nie zauważyłeś, że ludzie są różni ? Szerszy, węższy, wyższy, niższy, jeden ma skłonność do tycia, drugi za nic nie może na wadze przybrać, jeden ma duży nos, a wielkie łapska ....
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Paul_Julian »

A ja mam standardy i chłopcy kastraci są bardzo masywni, ale nie tłuści.
Ja chcę zobaczyć te dokumenty nt. dodatkowego mięsnia na grzbiecie u dumbo. Moga być nawet w obcym języku (byle nie "krzaczki") . Chcę, bo to by oznaczało , że szczur dumbo to nie szczur a inny gatunek zwierzaka.
Skąd ona ma takie informacje ? Bo na slowo nie uwierzę. Jest udokumentowane, że albinosy mogą miec inaczej ukształtowany nosek, stąd ich kłopoty z ukl. oddechowym. Ale to jest "modyfikacja" istniejącego układu kostnego, i moge stwierdzić , ze niewielka, porównywalna do np. różnicy w kształcie czaszki u osobników.
Ale dodatkowy miesięń ? Wg mnie to niemożliwe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: alken »

moja dumbo jest gruba, ale nie ma nic w sobie z nabitego, umięśnionego szczura, jest po prostu wielkim worem tłuszczu, teraz po operacji trochę schudła i wygląda jak gruszka, przód chudy i płaski a dalej balon :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: alken »

czyli jedyną stałą cechą występującą u wszystkich dumbo są inne uszy ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dumbo a zwykły szczur?

Post autor: Pawwwle »

Ah! Teraz żałuję, że języka angielskiego nie znam. ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”