pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: tuśka »

witam. przeczytałam cały ten dział i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie (być może coś przeoczyłam jeśli tak to bardzo przepraszam :P )
otóż od wczoraj mam nowa samiczkę. ;D ma ona niecały rok. dzisiaj dokupiłam jej koleżankę (jakieś 6 tyg ma). jakim sposobem moge je połączyć? bo problem tkwi w tym że ta starsza nie za bardzo ufa człowiekowi (już taka była u poprzedniego właściciela) i nie daje sie brać na ręce. a jeśli już wejdzie to przy najmniejszym ruchu ręki ucieka. więc chyba zapoznawanie na neutralnym terenie odpada bo jej nie złapie. więc jak moge je zapoznać ze sobą?
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: pilne! dwie samiczki

Post autor: gruszka1990 »

Spróbuj w wannie, stamtąd Ci nie ucieknie.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: pilne! dwie samiczki

Post autor: tuśka »

w tym problem że nie dam rady starszej tam zanieś bo mi nie ufa :-[
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pilne! dwie samiczki

Post autor: smeg »

Może spróbuj ją zanieść gdzieś razem z klatką (czyli np. do wanny) i zdjąć górę klatki, zostawiając samą kuwetę?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pilne! dwie samiczki

Post autor: alken »

no to jak Ty sprzątasz ;D? musisz w końcu zająć się jej oswojeniem możesz ją zanieść z kuweta do wanny jak dziewczyny pisały albo złapać w ten sam sposób, ściągając kuwetę i łapiąc szczura od góry
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: tuśka »

jeszcze nie sprzątałam bo mam ją od dwóch dni :)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: alken »

a, nie doczytałam, myslałm że od dłuższego czasu jest nieoswojona. no to tym bardziej trzeba się porządnie wziąć za oswajanie, nawet na siłę :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: gruszka1990 »

Nałóż stare ciuchy, bierz szczura w ręce i na siłę próbuj do siebie przyzwyczaić. Moim zdaniem to jest najszybsza droga, zwłaszcza przy takich dzikuskach. Pewno będzie sikać i kupkać ze starchu ale to nic ja kiedyś tak oswajałam swojego szczura i po paru dniach się przyzwyczaił :) Myślę, ze najpierw musisz oswoić ją zanim zaczniesz łączyć z drugą.. Takie jest moje zdanie, a więc próbuj ;)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: tuśka »

dzięki za rady ;D ale niepotrzebnie tak panikowałam ;) wsadziłam pudełko do starszej a gdy weszła szybko zamknęłam ;D a gdy tylko wypuściłam na łóżko była zupełnie innym szczurkiem :o chodziła po mnie, domagała sie miziania itp ;D jak nie ten szczurek ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Bibliophilia
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 12, 2015 6:42 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: Bibliophilia »

Podepnę się, bo wkrótce będę miała podobny problem. :3 Citrę mam od dwóch miesięcy (sama szczurzyca nie może mieć więcej niż 3 miesiące), niestety ciężko jest mi ją oswoić (za każdym razem gdy ja ją próbuję wziąć na ręce piszczy, gdy ją głaszczę wygina się niechętnie, ale nie gryzie; czasem lekko podgryza moje palce, ale bezboleśnie; za żadne skarby nie chce siedzieć na rękach, ani na nie wchodzić, do tej pory weszła mi tylko na stopę ._.). Stwierdziłam, że wezmę dla niej koleżankę, która będzie miała około 5 tygodni, w momencie wzięcia jej od hodowcy. W związku z tym kilka moich pytań, które nasunęły mi się po przeczytaniu podstawowej instrukcji i tego postu:
1. Chcę się upewnić – druga klatka będzie niezbędna?
2. Co zrobić, jeśli nie uda mi się Citry oswoić przed przybyciem Sybilli (nowej szczurki, jak łatwo się domyślić)?
Będę wdzięczna za odpowiedzi. :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: pilne! trudno mi oswoić dwie samiczki

Post autor: harleyquinn »

Po pierwsze, ZAADOPTUJ szczurka, a nie kupuj. W Polsce są tylko cztery zarejestrowane hodowle szczurków. Wszystkie inne to... no cóż, domowe warunki, ludzie nie mający pojęcia o genetyce. Miałam taką sytuację, kiedy kupiłam swojego pierwszego szczura w zoologu - przez miesiąc był sam, rzadko wychodził w ogóle z klatki, nie dał się dotknąć. Dobrałam mu malucha, który miał styczność z człowiekiem (co było widać właśnie w zachowaniu każdego z nich, pierwszy bojaźliwy, drugi rozbiegany i niebojący się niczego) i... oswajanie zrobiło się samo :)

Polecam takie strony, jak Szczurze Adopcje na facebooku.

Myślę, że nie będzie potrzebna Ci druga klatka, ale kto wie.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”