Katar

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lolek93
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 8:54 pm

Katar

Post autor: lolek93 »

Mam szczurka od 3 dni jednak między hodowcą a domem przebył długą droge. Być może się przeziębił. Ma katar jednak jest żywy chce się bawić ma duży apetyt. Jednak niepokoi mnie sporadyczne ataki kichania co proponujecie? Wczoraj miał brunatny malusienki wyciek z nosa jednak obserwuje go od wczoraj cały dzień i nie ma już podobnych wycieków a nawet zwykłych śpików. ??? ??? ???
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Katar

Post autor: noovaa »

Czy ten wyciek z nosa był podobny do krwi ? To mogła być porfiryna. Występuje przy chorobach lub stresie.

Podaj szczurkowi vibowit i obserwuj. Możesz zmienić ściółkę, bo może uczulać. Jeśli nic się nie poprawi za kilka dni, wio do weta.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
lolek93
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 8:54 pm

Re: Katar

Post autor: lolek93 »

Sciółka to troczki więc myśle że raczej to go nie uczula. Był brunatny/bordowy/ coś takiego ale od wczoraj już nie występuje. Vibowit juz podany. Szczurek pod obserwacją
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Katar

Post autor: zyberka »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=3408

A właśnie, że "troczki" uczulają i to dość często, najprostszy sposób żeby się przekonać czy są powodem kichania to zamienić na kilka dni ściółkę na ręczniki papierowe. ;)
lolek93
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 8:54 pm

Re: Katar

Post autor: lolek93 »

Wpisałem na google porfiryna i były tam zdjecia szczurów po takim wycieku moj mial wczoraj bardzo podobny. Okej jutro zmieniam troczki na ręczniki i zobaczymy !
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: Katar

Post autor: Moloch »

Podpinam się pod temat bo mam podobny problem. Moja nowa szczurka prawdopodobnie przeziębiła się podczas transportu (bardzo się starałem, żeby nie zachorowała, ale wyszło jak wyszło). Kicha, ma bezbarwny katar i prycha nosem aby udrożnić śluzówki. Przejrzałem już sporo na forum i w internecie. Podaje jej vibovit i echinacee 1 krople raz dziennie na smakołyku. Do weterynarza mam się wybrać jeśli pojawi się krew, albo nie nastąpi poprawa po paru dniach. Zastanawiam się czy to może być alergia jeśli Antosia kicha i prycha również na wybiegu?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: Paul_Julian »

Moze mieć alergię na ściółkę, albo na jakiś zapach w pokoju. Albo faktycznie podziębiona.
Tu amsz temacik o tym jak transportowac ogony w zimie : http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28674
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katar

Post autor: Hanka&Medyk »

Również stres może powodować kichanie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: KITEgirl »

moja tea nie ma kataru, za to dziwny, klikający dźwięk wydaje przy oddychaniu. nie są to płuca bo dokładnie osłuchałam. stanowczo jest to nosek. nie chciałabym podawać jej jeszcze antybiotyku. robię inhalacje z sody oczyszczonej, w jedzonku ma rutinoscorbin a w poidełku calcium c. jutro kupię vibovit junior. co jeszcze mogę zrobić?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie musiałabys to skonsultowac z wetem, nie wiem czy wapno można dawac razem z innymi. Lepiej nie przesadzić z witaminami.
Nie pamietam czy rutinoskorobin mozna dawac z wibowitem , czy tylko osobno.
Inhalacje na pewno coś pomogą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: KITEgirl »

po 18 powinnam go zastać więc się przejdę z małą i zobaczymy
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: Paul_Julian »

Zapytaj i napisz, chętnie się też douczę :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: KITEgirl »

kurcze, zapomniałam nazwy. ento... endo... coś tam. i dostała wit c w zastrzyku. najgorsze że nie chce jeść. znaczy je ale tylko suchą bułkę i dropsy :(
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: KITEgirl »

raz oddycha normalnie a raz "klika" noskiem! zmiana co kilka minut ale więcej oddycha normalnie. "klikanie" czasem. może to te inhalacje, może rutinoscorbin, może calcium c
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: Paul_Julian »

Dostała zastrzyk ? Enrobioflox pewnie, to antybiotyk. Jesli dost. wit. C , to nie dawaj reszty witamin.
Wmuszaj w nią kaszki, gerberki, w ostateczności nutridrink http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=9502
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”