Strupki, dziwne rany

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Ale dobrze, że dziewczyna zgłosiła sie o pomoc do Ciebie. Napisz koniecznie co tam , i życzymy zdrowia!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

dziś dostałam wiadomość od Oli:
'Z Gracjaną jest bardzo źle. To najprawdopodobniej nowotwór. Dostała antybiotyk. Jutro też idę na wizytę. Jak nie będzie poprawy to trzeba będzie ją uśpić.'
Ja do niej:
':( Będziesz miała fundusze na leczenie? Mogłabym, jakoś pomóc? Uściskaj ją ode mnie.'
Ola:
'Mam fundusze, ale czuję, że to leczenie nic nie pomoże. Weterynarz też mówi, że to mało prawdopodobne. Strasznie mi źle z tym.
Ja:
'Dobrze by było gdybyś skonsultowała jeszcze ten nowotwór z Dr. Zysk albo Czuczwarą w Zst, oni wycinali jej tamtego guza... '

Wydaje mi się, że weci ze Stargardu mogliby podtrzymać ją na duchu i próbować do końca. Pytanie tylko, czy Ola chce patrzeć, jak Gracjana się męczy, bo na pewno by tak było. Strasznie mi przykro, że tej dziewuszce się przyczepiło cholerstwo jakim jest nowotwór.
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: MadziaK »

L'urine-Boruta dzięki za info >:( zanim postawicie kreske na tym szczurze przywieź go do wawy i zobaczymy co powie Dr.Rzepka
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Madzia ma rację. Jesli to 'tylko' róg , to zabieg albo zamrożenie.

A może dało by tez pobrać próbkę i wysłac na histo?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

to wszystko są koszta, nie wiem czy Ola jest w stanie się na tyle poświęcić. Jje brat [z którym sie bardzo kumpluję] będzie z nią jeszcze gadał, jeśli fuzziczka przyjedzie do zst to sama pojde z nia do weta, i poprosze o wyslanie probek. Z transportem do wawy bedzie o tyle problem, ze z tego co wiem, tylko ammy jezdzi na tyle czesto, zbey ewentualnie sie zalapac. Ja moge dojrchac do wro...
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: MadziaK »

To zapytaj swojego weta jak nie pomoże to polecanego weta z Wrocławia. Jeżeli ma być nie leczona to ja poprosze o zwrot szczurki i sama sie tym zajmę w Wawie transport sie napewno znajdzie jak nie ze Szczecina to z Wrocławia. Z kosztami niestety trzeba się liczyć biorąc szczury ::)
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

dziś około 15 godziny, dostałam wiadomość, że stan szczurki pogorszył się, dziewuszka nie wstawała już na nóżki, nie podnosiła pyszczka, kolejna martwica pojawiać zaczynała się na łapce, prawdopodobnie nie widziała na oko i nie słyszała na ucho : martwica, która widoczna jest na zdjęciu zagłębiła się, a nowotwór uciskał jej nerwy koordynacyjne. Za daleko wlazł i ratunku już nie było. Wetka z bólem serca wstrzyknęła jej bilet za tęczowy most.

Dziewczyna jest załamana i skupia się teraz na tamtej siostrzyczce, która szuka swojej w klatce i czuje, że coś się stało...

MadziaK - Ola wiedziała o kosztach, liczyła się z tym i była gotowa podjąć leczenie, problem w tym, że nowotwór wlazł już na nerwy. Za późno się ujawnił.

[']
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: MadziaK »

:'( strasznie mi przykro
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Wredne paskudztwo, tak szybko postąpiło :(
Przekaż koleżance wyrazy współczucia od nas :(

Gracjana jest już w lepszym świecie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: L'urine-Boruta »

moja Lurka jest zarażona pasterellą [?] polegającą na atakowaniu tkanek i ropieniu ich... ma w związku z tym ropnia, którego czyściliśmy kilka razy, ale zawsze wracał... postanowiliśmy go nie ruszać do puki nie będzie rósł... nie rósł już kilka ładnych miesięcy kiedy wczoraj zobaczyłam, że na jej nóżce [bo to tak jest ropień] pojawił się strup... boję się, że to może być pochodne od raka... do weta jechać nie mam jak, ale jak tylko wrócę z wrocławia pójdę na wizytę, jeśli nic nie stwierdzą, pojadę do szczecina... co to może być? nie zrobię zdjęcia bo to jest w sierści. nic byście nie zobaczyli.. no i też jak jej to 'dotykam' delikatnie, to się trochę wyrywa, może ją to boleć- wiem, ale chodzi, drapie się , je, pije , funkcjonuje normalnie... co to może być?
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: nausicaa »

a skąd wiesz, że ma pasterellę? jeśli jakiś wymaz albo coś, to trzeba antybiotyki podawać, nie miejscowo, ale najlepiej w zastrzyku i dobrać antybiotyk, żeby działał na pasterellę.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Jay-Jay »

bidulka [*] :'( i twoja druga bidulka :(
Obrazek
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: płomyczek »

Witam. mam pewien problem ze szczurką. Od paru dni widziałam ze kicha i porfirynuje wiec postanowiłam z nią iść do weta. Pani ją dokładnie oglądnęła , osłuchała. Szelma dostała zastrzyk (kuracja z witaminy K i minimalnej dawki sterydu). Po powrocie do domu, szczura weszła do swojego domku. Dopiero teraz miałam okazje ją oglądnąć. W miejscu gdzie dostała zastrzyk ma wygryzioną sierść i ranę. Co może być tego powodem?? Dodam, że zdiagnozowano u niej wszoły i została "nasmarowana" frontlinem. Proszę o szybką odpowiedź bo się o nią martwię:(
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Flaumel »

Rana to pewnie martwica po zastrzyku. Zdarza się kiedy weterynarz podaje np. nierozcieńczony zastrzyk.

Co zdiagnozowała wetka?
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: nausicaa »

na wszoły nie podaje się szczurom frontline, były przypadki śmierci, bo niekótre szczury mogą być uczulone. dobrze, że u Ciebie nic się nie stało. następnym razem poprś o ivermektynę,
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”