[CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: Cyklotymia »

Malujesz rzęsy?
Moje szczury interesują się tylko pomalowanymi. Raz sobie skubną albo tylko powąchają takie niepomalowane, a pomalowane to by najchętniej wyskubały :D Więc dopiero po demakijażu mogą sobie na ramię wchodzić.
Jeśli to nie kwestia innego zapachu (tusz), to pewnie intrygujące się wydaje mruganie - w sam raz żeby się pobawić :]

Szczur może Cię ugryźć przez przypadek w powiekę do krwi, więc trzeba bardzo uważać.
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: ania2832 »

Właśnie się nie maluje.. dziś za to w trakcie ataku na oko zostałam doszczętnie porysowana na policzku xD
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: Idusia »

Oo ja mam tak samo. Kiedyś szczurka rzuciła mi się na oko i całkowicie przecięła powiekę. Do teraz mam szramę. Niedawno, inna już dziewczynka, zrobiła to samo. Tym razem, było groźniej. Wgryzła się gdzieś tam w środek powieki i oko krwawiło mi przez kilka godzin. Później strasznie piekło :[
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: ania2832 »

No właśnie się tego obawiam, bo moje ogony lubią siedzieć na ramieniu, baa nawet same tam wchodzą.. ;D
, Cyna, Soda Nafta [*]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: macik001 »

Ja bym się wstrzymałą z braniem szczurów na ramię. Na ręce-okej. Może przez jakiś czas taka wstrzemięźliwość sprawi, że zapomną o rzęsach.

To może być niebezpieczne, bo jak ci skoczy z łapkami na oko to nie wnikam co się mogłoby stać.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: Nakasha »

Oczy i kanaliki łzowe specyficznie pachną, poza tym mrugamy, a to interesuje szczury. Oduczać można np. tak: za każdym razem, gdy podejdzie do oka, mówić głośno i wyraźnie "nie" i zdejmować szczura z ramienia.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Rzucanie się na.. oko ?

Post autor: ania2832 »

Jak na razie unikam tego by szczury podchodziły do oczu. A jak już to albo je odstawiam gdzieś dalej, albo po prostu odwracam głowe.. ale dzięki za rady Nakasha i macik, spróbuje się do nich zastosować ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: Afera »

Jak mam rozumieć gryzienie po oczach? Jeden z moich szczurów podgryza inne po oczach...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: Afera »

PS Trochę nie ten temat, bo dotyczy ciała właściciela, ale myślę, że gryzienie po oczach innych pobratymców można podciągnąć w ostateczności...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: mini »

Moje Paskudy oczy obwąchują, jednak pilnujemy aby na tym się skończyło ;) Uszy, a szczególnie kolczyki (nie tylko w uszach) cieszą się szczególnym zainteresowaniem Bajki, Bójka za to notorycznie i wszystkim funduje manicure.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: noovaa »

Ja już nie potrafię zliczyć ile razy któreś dziabło mnie w usta czy ucho ;D ... Czasem mocniej, czasem słabiej, ale oczywiście wszystko w dobrej wierze ....

... Jedyne co mnie na serio wkurzyło to Remi ... po obwąchaniu mojego oka, zboksował je, bo mu się chyba rzęsy nie spodobały ... Zadrapanie tuż przy oku było śliczne ..:/ ... :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: KITEgirl »

fakt, pomalowane oczy kuszą szczurka strasznie. ja wczoraj dziaba oberwałam
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,n

Post autor: mikanek »

A mój nowy żel do kąpieli wyjątkowo spodobał się Bubu i teraz co wieczór jestem iskana do upadłego, potem przychodzi Suri i mam higienę buzi i uszu, na zabawy z moim nosem nie pozwalam :D :D Mika z Gają uwielbiają kolczyki i potrafią nieźle chapsnąć za ucho ^-^
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Post autor: Bandziornooo »

Kowalski - iska brwi i wszystkie części ciała gdzie są takie drobne włoski, z chęcią zająłby sie również moimi rzęsami,ale nie pozwalam, doskonale robi manicure (leci na pomalowane paznokcie:)no i liże mnie ostatnio do upadłego - zawzięcie i namiętnie :D haha
Szeregowy wszedłby do przełyku gdyby tylko mógł, z reszta gdy zabraniam mu wchodzenia do ust, otwiera sobie na siłę łapkami characząc wargi przy okazji (nie da dziad pazurów obciąć panikarz jeden) lubi zaglądać do uszu i "niuchać" i do nosa :D
Rico - ten stworek jest w miarę opanowany, uwielbia siedzieć na ramieniu i stamtąd czasem zdarza mu sie dać buziaka z języczkiem ale ogólnie nie rwie sie do tego typu rzeczy :) czasem iska i podgryza :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Uszkova
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 07, 2014 9:51 pm

Szczur gryzie po uszach

Post autor: Uszkova »

Szczur gryzie mnie tylko w jednym miejscu - po uszach. Potrafi nawet do krwi.
Czy da się jakoś załagodzić sprawę?

Połączone z instniejącym /Malachit
Ze mną: Stefan i Stachu
Ze mną na zawsze [*]: Serwacy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”