[CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

ona lerzala ^^ szczur sam podszedl i myslala ze chcial ja powachac no i czapnol, no ale dzieki za informacje ^^ na 2 raz szczurek bedzie odizlolowany od twarzy ;)
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: tamiska »

No to radze nie dawac zwierzaka w okolice wrazliwe na uszkodzenia. Czasem zwierze z ciekawosci zlapie :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: pin3ska »

Moje szczury tez bardzo sie interesują oczami w pełnym makijazu :) Zwlaszcza tusz do rzęs jest bardzo pociagający :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Nina »

Moje szczury zawsze kręcą mi sie przy twarzy, zawsze jestem dokładnie wylizana czy wyiskana. Włącznie z powiekami. No i co tu dużo mówić, też raz zostałam gryźnięta mocniej niż zwykle, ale skóra była tylko draśnięta. Śmiałam sie, że nie spodobały sie moje nowe cienie i to była taka nie do końca delikatna i subtelna aluzja, że powinnam je wyrzucić ;)
Trzeba pamiętać, że to są tylko (a raczej aż) zwierzęta i nie zawsze wiedzą co jest dobre (zwłaszcza w naszym mniemaniu). Ja sie z takich sytuacji po prostu śmieje ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Leia »

Nasz Flap najbardziej reaguje na jeden z moich tuszy. On ma taki bardzo intensywny zapach, coś jakby rumianek. Flap go uwielbia.

A tak offtopowo - yoy3 nie dałoby się zmienić tego awatara? Nie żeby mi się nie podobał, boski jest. Ale taki sam ma Nue i przez to mi się wszystko myli :P
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: alken »

Tak, zwierzaki chyba nie przepadają za "ciałami obcymi" na właścicielu. Ofiarą padają pomalowane rzęsy, powieki, błyszczyk na ustach, kolczyki, a w szczególności (przynajmniej u mnie) lakier na paznokciach :) . Kiedyś miałam też plaster na palcu bo zacięłam się nożem, włożyłam rękę do klatki, Mysz zwąchała plaster...No i cóż, potrzebowałam potem podwójnego opatrunku bo mnie tak użarła w ten plaster że krew się lała strumieniem ;D .
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Ogoniasta »

Ostatnio też przeżyłam coś podobnego... ;) Moja Fibi, która nigdy zębów przeciwko nikomu nie używała, ni z tego ni z owego dziabnęła mnie w powiekę. Zabolało, ślad został...Agresji w tym nie było żadnej. Moja wina! Ciekawska szczurza mordka nie może się powstrzymać w takiej sytuacji. ;D Trzeba uważać i tyle! ;)
Mój TŻ z kolei ostatnio znielubił naszego Pampuszka bo go skubnęła w wargę. ;) Stwierdził, że wredna jest i zrobiła to specjalnie.. ::) ehhh...nie da mu się wytłumaczyć, że jak się śpi to się ogonków z klatki nie wypuszcza! Szczególnie jak mają pełen dostęp do śpiącego. ;) A że Pampuszek mojego TŻ uwielbia, to miała możliwość dobrania się do ukochanych okolic twarzy - ust,oczu, uszu...Tak namiętnie chciała wyiskać i przeholowała...delikatna skóra na wardze no i krew się polała.. ;)
One to robią z dwóch powodów: CIEKAWOŚĆ I MIŁOŚĆ! ;D :D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: tamiska »

No to mnie jeden malch mocno skubal po uszach, bo nie mogl zrozumiec po co kolo niego takie cos dynda :P hehe
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Izold »

U mnie manią jest zrywanie plastrów z ciała,Gryzieniem kolczyków (Nosze tzw Wkrętki-to mniej niebezpieczne),gryzienie paznokci,ciągnięcie za gumkę do włosów/spinki lub wyrywanie pojedyńczych kłaczków wystających z kucyka, iskanie przy pępku (To mnie strasznie łaskocze,a kiedy się zagalopują to ugryzą i to mocno!),gryzienie Nosa (szczególnie tych ścianek -nozdrza?),rzęs,iskanie brwi (raz mi jedną obgryzły że wyglądalam jak idiota bez 1/4 brwi...xD
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

Leia pisze:A tak offtopowo - yoy3 nie dałoby się zmienić tego awatara? Nie żeby mi się nie podobał, boski jest. Ale taki sam ma Nue i przez to mi się wszystko myli :P
jakos tak 1 mialem tego awarta no ale mniejsza ... zmieni go dla zasady... dzieki wszystkim za dobra rady szuczurki zachowuja sie teraz dobrze a my unikamy kontaktu z wrazliwymi czesciami ciala
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
clorophilla
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 24, 2009 10:04 am
Lokalizacja: Zabrze

[CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,nosa

Post autor: clorophilla »

Spotkaliście sie kiedyś z tym, że wasze ogony chciały lizać wasze dziurki w nosie? Moja Pasta ma takie dziwne zboczenie, że kiedy tylko ma taką możliwość to doczepia sie do mojego nosa i go liże, w środku!
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Lizanie dziurek w nosie?

Post autor: Leia »

Hmm pytanie mnie tak strasznie rozbawiło, że go nie zignoruję.
Szczurki, jak i inne zwierzaczki lubią świeże białko. No a takie smarki... toż to samo białeczko :P A tak poważnie. Nie przejmuj się, to jest normalne zachowanie zwierzaka. Niektóre robią to nagminne, inne mniej. Jedna z suczek mojej siostry potrafi wsadzić człowiekowi do nosa cały jęzor i polizać po zatokach - no dobra przesadzam, ale prawie :P Nasi panowie szczurkowie w nosie nie grzebią, ale za to Flap liże i podgryza mi powieki. Dla każdego coś miłego.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Lizanie dziurek w nosie?

Post autor: Izold »

Moje podgryzają rzęsy i brwi więc nie martw się :D
Ale lepiej trzymać szczura z dala od noska ;D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lizanie dziurek w nosie?

Post autor: smeg »

Leia pisze:No a takie smarki... toż to samo białeczko :P
Serio smarki to białeczko? :> Nie wiedziałam :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
clorophilla
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 24, 2009 10:04 am
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lizanie dziurek w nosie?

Post autor: clorophilla »

Ale się posmiałam teraz! Ale to dobrze, że tak piszecie, bo już zwątpiłam czy z moja szczurzycą jest wszystko ok :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”