Problem z siusianiem w klatce.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Monisia
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:04 pm
Lokalizacja: Gdynia

Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: Monisia »

Moi kochani, może uda wam się jakoś mi pomóc.
Mianowicie chodzi o wszystkich moich chłopaków, jest ich 8.
Mam ta wysoka woliere (zdjęcie w innym moim temacie).
Są w niej drewniane poleczki, nie są lakierowane, a mój problem polega na tym, ze każdy z samców za przeproszeniem szcza tam gdzie śpi, non stop chodzą mokrzy od sików, szczerze to nie dobrze się robi, a w dodatku ten zapach... szału można dostać.
Myje to codziennie wodą z płynem do naczyń, octem i diabli wiedzą czym jeszcze. Nie mogę sobie z tym poradzić, a druga sprawa to naprawde nie mam na tyle czasu żeby codziennie kąpać ośmiu prawie dorosłych panów.
Przedział wiekowy to 5 do 8 miesięcy.

Hlip ;]
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: klauduska »

wszystkie szczury sikają pod siebie, tak już mają.
po co ty ich kąpiesz? zmywasz z nich zapach to sikają jeszcze więcej pewnie na siebie, żeby pachnieć po swojemu. mam 5 facetów i jakoś mi ten zapach nie przeszkadza. ale ja drewnianych półek nie mam, bo to bez sensu. szmatki wymieniam codziennie, na których śpią i półki są codziennie przecierane. hamaki wymieniam co max 3 dni. teraz zostawiłam na dłużej i już wali w pokoju nieźle :/
Awatar użytkownika
Monisia
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:04 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: Monisia »

Czytaj ze zrozumieniem...
Nie napisałam że kapani są codziennie, tylko że nie mam na to czasu, a zapach jest naprawde okropny, zaś półki prześmierdnięte.
Kij z tym, że chodzą zaszczani, ale co mam z tymi piętrami zrobić...?
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: klauduska »

no dla mnie to zabrzmiało jakbyś ich właśnie kąpała codziennie, ale że nie masz czasu tego robić :/

półki to jakbyś poczytała forum, to drewniane się nie nadają dla szczurów, bo je zasikują i wsiąka to w drewo i po prostu śmierdzi w końcu. półki możesz zdjąć i wyszorować a potem impregnatem dla dzieci pokryć, ale ja tam bym wolała po prostu wywalić i kupić plastikowe..
ja miałam domek drewniany. postanowiłam się w impregnat nie bawić, tylko go walnęłam w kąt gdzieśtam w szafie w końcu :)
Awatar użytkownika
Monisia
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:04 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: Monisia »

No dobra, bo faktycznie mycie tych polek to istna tragedia;)
Szykuje sie do zakupu tarasów ferplastowskich, wejda w tawoliere?
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: klauduska »

tego to ja już nie wiem. sprawdź wymiary tarasów i zobacz czy masz miejsce, ale wydaje mi się, że pewnie tak. nie pamiętam co ty masz za wolierę.
Awatar użytkownika
Monisia
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:04 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: Monisia »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29304
Tam niżej są zdjęcia, coś wykombinuje, a jak wykombinuje to wstawie nowe fotki, drewno idzie na śmietnik:)

Dzięki bardzo:*
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Problem z sikaniem... ;/;/

Post autor: Niamey »

zamontuj im do spania ażurowe koszyki - mocz przeleci na wylot. No i rzeczywiści wywal te drewniane półki, skoro sama przyznajesz, że śmierdzą.
Awatar użytkownika
HuFu
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 25, 2011 11:11 pm
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: HuFu »

Witam wszystkich!;))

Mam problem ze swoją szczurzycą, która siusia niefortunnie, bo zamiast na ściółkę to między wysuwaną szufladką od kuwety a dołem klatki, co powoduje zbieranie się siuśków między plastikami. Już po pierwszym dniu z klatki wydobywa się niemiły zapach. Nie wiem jak mam ją nauczyć załatwiania swoich potrzeb na granulat. Przy pierwszej wymianie ściółki w nowej klatce byłam w szoku, bo jak ją podniosłam to siuśki wyleciały z pomiędzy szufladki a kuwety. :( Może po prostu sypać jej więcej granulatu?Proszę o pomoc.
"Wszystko co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci."
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: mini »

Może nasyp, trochę ściółki między szufladę, a kuwetę w miejscu gdzie siusia?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: Ogoniasta »

Niestety takich rzeczy ciężko oduczyć szczura ;)
Pozostaje przecieranie kilka razy dziennie..albo zmiana klatki na taką bez szuflady ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
HuFu
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 25, 2011 11:11 pm
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: HuFu »

Chyba jednak wolę dosypać jej więcej ściółki ;)
"Wszystko co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci."
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: Paul_Julian »

HuFu pisze:Witam wszystkich!;))

Mam problem ze swoją szczurzycą, która siusia niefortunnie, bo zamiast na ściółkę to między wysuwaną szufladką od kuwety a dołem klatki, co powoduje zbieranie się siuśków między plastikami. Już po pierwszym dniu z klatki wydobywa się niemiły zapach. Nie wiem jak mam ją nauczyć załatwiania swoich potrzeb na granulat. Przy pierwszej wymianie ściółki w nowej klatce byłam w szoku, bo jak ją podniosłam to siuśki wyleciały z pomiędzy szufladki a kuwety. :( Może po prostu sypać jej więcej granulatu?Proszę o pomoc.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576 Tu jest temat o nauce zalatwiania sie do kuwetki. Najlepiej by było kupić inną klatkę. Jesli to ta klatka http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30051 to z tego co pamiętam te klatki są dość małe. Kiedyś miałem taką klatkę i ciągle były siki pod spodem :/
Warto tez sie zaopatrzyć w taki spray : http://animalia.pl/produkt,15937,Urine_ ... tipet.html
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: greenfreak »

A dałoby się pozbyć tej szufladki? Ja bym tak zrobiła, bo może ciężej posprzątać całą kuwetę niż szufladkę, ale za to nie robisz tego codziennie, bo wszystko idzie w ściółkę/granulat.
Awatar użytkownika
HuFu
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 25, 2011 11:11 pm
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Re: Problem z siusianiem w klatce.

Post autor: HuFu »

Paul_Julian pisze:
to z tego co pamiętam te klatki są dość małe.
Nie, klatka nie jest mała:)
greenfreak pisze: A dałoby się pozbyć tej szufladki? Ja bym tak zrobiła, bo może ciężej posprzątać całą kuwetę niż szufladkę, ale za to nie robisz tego codziennie, bo wszystko idzie w ściółkę/granulat.
I tak też zrobiłam. Pozbyłam się jej całkiem a dziurę zakryłam:) Wszyscy są teraz szczęśliwi:D Dzięki. :-*
"Wszystko co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”