Paluszki, precelki, krakersy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
danin
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 4:22 pm
Lokalizacja: Jawor

Paluszki

Post autor: danin »

Witam czy mogę podać swojemu pupilkowi podać paluszki z sezamem ?
danin
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 4:22 pm
Lokalizacja: Jawor

Re: Paluszki

Post autor: danin »

Witam czy mogę podać swojemu pupilkowi paluszki z sezamem ?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paluszki

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli nie są solone i nie zawierają dodatkowej chemii, to troszkę można, ale wyłącznie jako smakołyk.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: Afera »

Podejrzewam, że sami byście nie zjedli paluszków jakbyście się dowiedzieli jak są produkowane...
Zaryzykuję, zdradzę tajemnicę. Otóż moja mama jest księgową w pewnej dość sławnej polskiej firmie, która produkuje paluszki, przekąski, chipsy (jakiej nie zdradzę). Ostatnio jak byłam w domu w odwiedzinach zauważyłam, że ukochane paluszki taty nagle znikły z szafki... spytałam dlaczego ich nie ma. Mama się skrzywiła i powiedziała, że dowiedziała się z pracy jak produkują paluszki i jak tworzą cudowne brązowe paski na paluszkach... ciemne paski są tajemnicą firmową każdej firmy produkującej takie produkty. Te paski powstają dzięki niewielkiemu roztworowi KRETA (środek chemiczny do przeczyszczania rur). Roztwór jest taki słaby, że sanepid nie jest w stanie rozpoznać co to. Niestety tak to wygląda, dlatego ja nie daję paluszków moim szczurom ani sama ich nie jem. Wiem, że brzmi mało wiarygodnie ale tak jest w praktycznie każdej branży... idąc do baru też do końca nie wiemy co jemy... miałam okazję poznać pracę w kuchni od zaplecza. Wszędzie są przekręty.
9 duszyczek za TM [*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: Cyklotymia »

Fuj, a ja właśnie wcinam paluszki beskidzkie xD Pocieszam się tym że skoro sanepid nie wykrywa że to jest w jakiś sposób szkodliwe to pewnie nie jest. Ale sam fakt... Fu. Tak samo jak słyszałam opowieści z piekarni o pluciu w ciasto na bułeczki... Paskudztwo.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: Afera »

Mój partner w wakacje pracował w barze, w kuchni nad Bałtykiem... jakie tam szły przekręty to szok, nie wierzyłam mu. Generalnie jak ktoś zamawiał rybę to oni ją tam myli z lody przed przyrządzeniem i raz jeden z kucharzy pomylił zlew z wodą do mycia ryby z wodą do mycia garów... z płynem Ludwikiem. Ryba się pieniła na patelni, dali więcej panierki i poszła do klienta. To dopiero fuuuj.
(Sorry za offtop)
9 duszyczek za TM [*]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: macik001 »

Ohyda, bleeh.
Ja dawałam paluszki do czasu, gdy tago sie zakrztusił.

Uwielbiam jeść paluszki i szczerze mówiąc...nie przeraża mnie to. Tak samo jak jedzenia z Mc. Wolę nie wiedzieć co jem :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: KITEgirl »

ja moim daję jako przysmak krakersy chyba beskidzkie, trochę mają ziaren ale ogólnie wyglądają lepiej niż zwykłe
grubylolo
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 1:30 pm

Re: Paluszki, precelki, krakersy

Post autor: grubylolo »

Czy moge od czasu do czasu dać szczurkom ' mini krakersy które mają dodatek kminku ' ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”