Surowy makaron, ryż, kasza

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: marchewa »

Niejednokrotnie czytałam na forum, że można dawać szczurkom surowizny: makarony, kasze, ryż.
Zastanawiam się, czy to aby nie zaszkodzi, bo ja jakoś sobie nie przypominam, żeby ktokolwiek kiedykolwiek mówił, że jedzenie surowego makaronu jest zdrowe, a często mówiono mi, że wręcz przeciwnie.
Więc jak to jest?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Ratata »

Z tego co wiem, surowy makaron można dawać na pewno, myślę że ryż i kaszę też. Inna sprawa, że żaden z moich szczurów by się tego nie tknął :roll:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Matylda »

A moje kochaja suchy makaron, zawsze jak kupie nowy pokarm to podbieram garsc z kuchni i dosypuje do zarelka, takze dostaja codziennie.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: mataforgana »

suchy makaron i ryż są stałym składnikiem karmy, którą przygotowuję dla naszego stada.
ani dziewuszki ani faceci nie wybrzydzają.
Milva i Ryjuś wręcz ubóstwiają kluchy - najchętniej świderki ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Viss »

a moje jedza zpowodzeniem wszystkie 3. aleryz najmniej chetnie. polecam kaszegryczana.
I am not from your tribe.
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Chesti »

Surowy makaron... to co tygryski kochaja najbardziej ;) no, może nie najbardziej ale to jeden z ulubionych składników karmy.

Nie sądzę żeby jedzenie surowego makaronu było niezdrowe... moje miziaki jedzą go bardzo często i nic im nie jest. A ja jak byłam mała i prababcia zrobiła domowy makaron to też podjadałam na surowo :jezor2:
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Yhmi »

surowy makaron jest dużo lepszy od gotowanego. niezależnie od wyniku obserwacji że moja mysz woli surowy. dobrze ściera ząbki, nic się do niego nie przykleja i nie rozmazuje się tam, gdzie szczur chce go zawlec.

skład makaronu bez cholesterolu to woda i mąka. chemii nie dodają bo się nie opłaca (suchy się nie psuje sam w sobie).
Obrazek
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: marchewa »

skład makaronu bez cholesterolu to woda i mąka
A jedzenie surowej mąki nie szkodzi?

A jeśli makaron jest jajeczny?
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 11:01 pm przez marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Yhmi »

zgłupiałam. właśnie się zaczęłam zastanawiać czym się różni pszenica w ziarenkach od roztertej na mąkę oprócz cennych składników spod skórki.

w jajecznym jest to samo plus żółtko (białka nie powinno tam być bo ciasto wychodzi za twarde) ale w sumie nie sprawdzałam, bo mam same bezjajkowe. jest na Twoim makaronie spis treści?

fuj - na jednej paczce z moich bezjajecznych jest kurkuma - ta paczka pójdzie do jedzenia dla ludzi, a mała będzie dostawać rurki, bo są niefarbowane.
Obrazek
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: marchewa »

[quote="Yhmi"]właśnie się zaczęłam zastanawiać czym się różni pszenica w ziarenkach od roztertej na mąkę oprócz cennych składników spod skórki. [/quote]
Hmm... a wiesz, że ja nigdy jakoś nie pokojarzyłam, że mąka to roztarte ziarna? :haha:

Nie mam na żadnym makaronie zrozumiałego spisu treści, bo wszystkie są z Włoch (Mamusia naprzywoziła ;) ). Ale jeśli rozumiem, to najzwyklejszy najlepszy? Mąka, woda, bez żadnej witaminy E i innych chemicznych ulepszaczy? I wtedy będzie na 100% bezpiecznie?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: MANIAK90 »

A moim jeszcze syrowego makaronu nie dawałam trza by było spróbować :D póki co dostawały gotowany...ae i tak nalepszy makaron to ten własnej roboty :thumbleft:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Mona i Kuba »

Nasze ogonki wsuwają surowy makaron, aż im się uszka trzęsą :D Do karmy dosypywaliśmy także kaszę gryczaną, ale ta nie spotkała się z jakimkolwiek zainteresowaniem.

Wracając jeszcze do makarony, to u nas w domu, zawsze korzystamy z tego bezjajecznego z pszenicy durum (ponoć jedna ze zdrowszych mąk).
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: merch »

Wydaje mi sie ze część szczurów je na zasadzie czym skorupka za młodu...
Moje dostawały kaszę gryczana od zawsze i bardzo ja lubią. Makaron staram sie dawać surowy i razowy zdecydowanie wolą od pszenicy, a wydaje sie ze to prawie to samo- chociaż chyba jednak pszenica zdrowsza.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: MANIAK90 »

Heh dzisiaj dałam moim bestyjkom surowy makaron ale spotkał sioe wyraźną dezaprobata... :drap:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: soho »

ooo dobrze trafilam - zawsze mialam dylemat czy dawac niegotowane takie wlasnie produkty :) ciekawe co ogonki na makaron :klask: powiedza ... hihi
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”