dziwne łapki u 2tyg. szczurków

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

Ah. wsumie moje maluchy mają 15 dni ( oczy jeszcze zamknięte). wsumie wyjmowałam małe sprawdzałam juz płec ale dopiero dziś mi się zuciło w oczy ze jeden kluch ma jakiesz dziwne łapki tzn. prawa Tylna i lewa przednia tak jakby miał gule gula i palce) palce sa ruchome z przodu a Tylnymi palcami chyba powłuczy nie jestm 100 % pewna i teraz zastanawiam się co zrobić ?? czy jechać do weta ( choc pewnie mało poradzi no bo co ?? ) Uśpić go ?? ( czy nie ma sensu ) czy po prostu czekać ?? bo to moze samica go uszkodziła bo to tak jak by mu skóra schodził z tej guli ?? Potrzebana mi jest jakas sensowna odpowiec i dośc szybka.
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: Licho »

a przeszkadza mu to? Bo jeśli nie, to czemu by usypiać? ja bym go zostawiła i zobaczyła jak sobie radzi - uśpić mozna w każdej chwili
Obrazek
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: Ogoniasta »

Najlepiej jakby wet to zobaczył...może to faktycznie jakiś uraz albo stan zapalny i trzeba leczyć.
Skąd jesteś? Może masz możliwość wezwania weta do domu??
15dni to już nie mało...daleko masz do lecznicy?
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

mam samochód więc lecznica nie problem, ogólnie nie przeszkadza mu to bo łazi dzis go dotykałam w te miejsca i ani nie piskał ani nie zabierał łapki.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: Ogoniasta »

Ja bym na twoim miejscu skonsultowała z wetem.
Najpierw możesz zadzwonić do kogoś polecanego, powiedzieć w czym problem i zapytać...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: klauduska »

rzeczywiście spuchnięte są i powłóczy nimi. biedaczek.
też się zgadzam, że powinna być konsultacja u weta.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

A czy ma ktoś dobrego weta do którego mogła bym zadzwonic i najpierw się dowiedziec ??
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: nausicaa »

ja Ci mogę podać nr, ale do weta w krakowie:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: klauduska »

już chyba ogoniasta pyt się ciebie wcześniej skąd jesteś. polecimy ci wetów.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

z Radomia ale tu nie ma dobrych wetaów od szczurasów. on mi powie zeby uśpić albo coś lepszego wymysli.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: klauduska »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... rz#p729486 masz tutaj linka do wetów polecanych i niepolecanych. możesz napisać też do użytkowniczki Aferson [ http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... le&u=17083 ], bo ona stamtąd jest.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

Dobra narazie dzwoniłam do Pani Alcji z Krakowa. Bardzo mila i sprawa wyglada tak nie kazała nic z tym robić ( za wczenie obserwowac na jakim to moze byc tle ( pasorzyty swierzb) kupic tribiotik i smarowac te 2 łapki pozatym wysłałam maila ze zdjęciami szczurasa i czekam na odp.
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: tahtimittari »

Nie wydaje mi się, żeby to był problem skórny z tych zdjęć. Ale ta maść nie zaszkodzi. Ktoś to powinien obejrzeć.
A i z innej beczki - na zdjęciach szczurek wygląda, jakby miał wszoły (te białe paprochy to jaja). No chyba, że jest czymś brudny. Jeśli nie był, to u weterynarza kup Insectin i posyp wszystkie swoje szczurki, po tygodniu trzeba to powtórzyć. I dokładnie wyczyścić klatkę.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: dziwne łapki u 2tyg. szczurków

Post autor: polizmnie »

a na około wszedzie wióry :) To nie wszy tyko pył z wiór . Lekarz kazała własnie obserwowac jezeli wyskoczy na jakims innym szczurze to moga byc jakies problemy skórne. Bo dziwne ze tylko 1 ma cos takiego a jest ich 21 ;) więc wlasnie mam obserwowac pod światłem 2 razy dziennie np. ogladac je.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”