Odchody szczurów

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Odchody szczurów

Post autor: mini »

Wiem, że Benek jest lawendowy. Ale czy o ten chodzi, nie wiem.
Chyba nie zdecydowałabym się na zapachową ściółkę.. Bardzo intensywny ma ten zapach?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Odchody szczurów

Post autor: Cyklotymia »

http://animalia.pl/produkt,17350,41,Hil ... ndowy.html ten, ale taniej go miałam, bo był przeceniony w Teskaczu :D Wcale nie jechał lawendą (mało było tych fioletowych lawendowych granulek), ale fakt, siki chłonął znakomicie.
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Odchody szczurów

Post autor: Wilczocha »

Coś tu nie teges. 3 i pół litra ma wystarczać dla kota 30 dni ? Ciekawe bo ja mam żwirek 5 l dla szczurów i schodzi bardzo szybko. Może różnica jest taka, że ten może leżeć i leżeć bo jest chłonny i tak szybko nie śmierdzi. Ale nie widziałam chyba w sklepach zoologicznych takiego żwiru. Musze się rozejrzeć.
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Odchody szczurów

Post autor: Wilczocha »

A ten żwirek się zbryla ?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Odchody szczurów

Post autor: Cyklotymia »

Zbryla :) Ale raz tylko go kupiłam, bo w promocji był, wróciłam potem do zwykłego bentonitowego.
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Odchody szczurów

Post autor: Wilczocha »

No to jak zbryla to się nie nadaje. Zbrylający żwirek jest niebezpieczny dla szczurów.
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: gruszka1990 »

Ja właśnie nie lubię betonitowego bo potem całe szczurze żarcie jest w tym oblepione... Nie macie tak? Co z tym robicie? Wcześniej robiłam tak, że do kuwety sypałam betonitowy, a na resztę właśnie pinio i to chyba najlepiej się spisywało, ale teraz moje szczury będą mieszkać w furecie xl i aż mnie przerażenie bierze, chyba w ogóle zaczne mieszać pinio z trocinami bo nie wyrobię z kasą...
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: noovaa »

Jeśli żwir przykleja się do jedzenia, nie powinno się kupować zbrylającego. Szczur może niechcący zjeść, a to jest już niebezpieczne. Nie myślałaś o kuwecie narożnej ? Z dala od misek.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: gruszka1990 »

Mam narożną ale jest ciężka do wyciągania z klatki i po prostu u mnie się nie spisała, bo nie wymieniałam jej wcale częściej niż reszty żwirku :p za to mam taką kocią kuwetę długości 40 cm, wysoką, z której raczej nie wysypują i jak dla mnie super, tyle że muszę sypać coś na resztę kuwety, i najlepiej żeby to "coś" było jak najtańsze i chociaż chłonęło siuśki przez parę dni. Ręczniki papierowe odpadły na wstępie, są zaszczane do granic możliwości po kilku godzinach ;)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: noovaa »

No u mnie, jak w całek kuwecie była ściółka, to też robiły wszędzie ;). Ja mam małą kuwetę ze ściółką, a duża ( klatkowa ) jest pusta ;). W ten sposób, nic im się do wysypanego jedzenia nie przykleja.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: gruszka1990 »

U mnie to nie przeszło, chcialam je nauczyć... Kupki, super, wszystkie w kuwecie. Zresztą jak dawałam im ściółkę na całą klatkę + kuwetę z inna ściółką (np. betonitową), też wszystkie kupy lądowały tam. Ale jak jest pusta duża kuweta, to śmierdzi niemiłosiernie, a moje dziewczyny po prostu pływają w swoich sikach... Ohyda
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: noovaa »

No ja codziennie półki i kuwetę wycieram ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Odchody szczurów

Post autor: Paul_Julian »

gruszka1990 pisze:Ja właśnie nie lubię betonitowego bo potem całe szczurze żarcie jest w tym oblepione... Nie macie tak?
Jak moim daję coś mokrego (np. pomidora), to czesto zabierają do kuwety-kibelka, to wyganiam, pomidorka wycieram ze zwirku i oddaję .
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576&p=45531& Tu jest temat o kibelkach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Odchody szczurów

Post autor: gruszka1990 »

Teraz, kiedy mam sporo wolnego czasu mogę wycierać im kuwetkęi półki nawet 3 razy dziennie :D ale niestety, studiując 2 kierunki i mając na głowie taką czeredę po prostu nie ma na to czasu, trzeba kombinować żeby jak najmniej smierdziało ograniczając się do wycierania półek mokrą szmatką raz dziennie :p
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
szczurmyś
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 16, 2011 11:01 am
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz

Re: Odchody szczurów

Post autor: szczurmyś »

Ja używam lawendowego żwirku dla kotów z carrefoura. Podeszłam do niego dość nieufnie, czy nie będzie pylił, zbyt mocno pachniał i czy chłopcy nie będą go wcinać. Jednak sprawdza się dobrze. Pyli mniej niż Pigwa, pachnie bardzo delikatnie i jak panowie się w nim położą to tez delikatnie pachną (no wącham ich :P). Smaczny też chyba nie jest :P. Sprawę oblepionego jedzonka rozwiązałam karmiąc chłopców wilgotnym jedzonkiem na piętrze.
Używam go ze 3 miesiące i jestem zadowolona. Cena za 5 litrów 8,99.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”