Nadpobudliwość, nadmierna ruchliwość, ADHD

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: altaj89 »

Co do gryzienia prętów klatki to moje szczury robią to notorycznie. Mam 3 szczurzyce, są na wybiegu całe dnie (po 12 - 14 h), zamykam je do klatki tylko na noc, bo jak tego nie zrobie to biegają po mnie jak śpie. Jedna ze szczurzyc lubi siedzieć w klatce i zachowuje sie normalnie, a druga jest maniaczką wybiegów i jak jest w klatce to gryzie pręty i robi tyle hałasu że nie da sie spać! Wiem, ze robi to specjalnie po to żeby ją wypuscic z klatki, niestety nie wiem jak ją tego oduczyć :-\ Próbowalam spac w stoperach, ale opracowała taki sposób gryzienia prętów że stopery nie pomagają, szczur budzi wsyztskich ludzi w mieszkaniu :-\ a moja 3 szczurzyca - maleństwo - 8 tygodni, niestety z charakteru podobna jest do starszej koleżanki jest szalona i energiczna i tez ciagle domaga sie wypuszczania. Zaczeła brac przykład z Fifki i też obgryza pręty. Teraz mam 2 "koncertujące" szczury :-\ Ma ktoś pomysł jak je tego oduczyć? ???
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

nie da się
Ravine
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 23, 2011 7:04 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Ravine »

Mądrzyć się nie będę bo szczurów póki co nie mam, ale sądzę, że zawsze warto próbować coś zrobić i pewnych nawyków oduczać, zamiast z góry zakładać, że się nie da. Wszystko zależy od zwierzęcia. W moim przypadku chomiki, czy świnka morska szybko załapały, że gryzienie nic nie daje. Z tymże w ich przypadku ewidentnie chodziło o zwrócenie mojej uwagi i zmuszenie do zorganizowania dodatkowego wybiegu. Ignorowałam, nigdy nie wypuszczałam ich podczas gryzienia. Czekałam na spokój trwający mniej więcej godzinę i dopiero wtedy otwierałam klatkę. Gdy zrozumiały, że gryzienie prętów nie przynosi żadnego efektu, panował spokój.
Z tymże jeśli zwierzak gryzie dla samej potrzeby gryzienia, zabawy, czy realizując zapędy artystyczne, osobiście próbowałabym czymś niesmacznym te pręty smarować.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

oj jesu. niech sobie gryzie! klatki wam szkoda? przecież nie będą leżeć cały dzień i gapić się w hamak ::)
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: whisky »

raczej nie klatki tylko własnej psychiki. Ja bym chyba jakiejś nerwicy dostała gdyby mi całą noc, bez przerwy gryzły pręty czy rzucaly się po klatce hałasując... A moim zdaniem tez da się oduczyć, wlasnie ignorując. Na pewno sa też jakieś paskudztwa do smarowania/psikania. Są na psy wiec muszą być i na gryzonie :)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Kluska123 »

Nie no, ja bym jakimś paskudztwem nie psikała klatki ogonów ::) Szkoda bidoczków. Moim zdaniem nie da się oduczyć ich takiego zachowania (bynajmniej u moich), ale jeśli Tobie się uda to naprawdę gratuluję ;)
ale błagam, nie pryskaj im czymś odstraszającym, to tak, jakby Tobie ktoś w domu psiknął szafę ze słodyczami jakimś smrodem, żebyś nic stamtąd nie brała, ja bym się wkurzyła i to mocno i dopiero dala popalić :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: whisky »

Nie no, ja nie mam tego problemu. :) Ale wydaje mi się, że na oduczenie to dobra metoda, nie na stale oczywiście. Pies był zrozpaczony jak meble pryskaliśmy, ale przynajmniej nie musimy robic remontu :P
Z resztą może to taki tymczasowy nadmiar energii i przestaną? ;)

Świństwo na szafce ze słodyczami sprzyjałoby mojej figurze... a tak? kicha :P
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

szczury to cwaniaki.. a tak na marginesie, to zwierzęta nocne więc jak nie będą gryźć krat to zaczną hałasować w inny sposób. było sobie rybki kupić ::)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Kluska123 »

Oj tak, na psa to jest wręcz idealne :D Nasz to nam pół mieszkania zdemolował głupek jeden (boksera mieliśmy) ;) By the way, są w ogóle takie środki przeznaczone dla gryzoni?
KITEgirl, rybki też są fajne ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Skoro mowa o zwierzaczkach to ja w domu mam psa, kota, 4 rybki, jeża no i teraz szczurzycę;). Ktoś przebije?;>
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj macie temat o gryzieniu prętów :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... ty#p312691

Więc reszta dyskusji to proszę tam :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: altaj89 »

Myrfia, jedną szczurzycę? to bardzo nie dobrze, szczurki to zwierzaki stadne, samotne źle sie czują, powinnas mieć conajmniej dwie.
Ja mam piesa, kota, dużo ryb, i 3 szczury wiec prawie po rowno:P A jeza masz pigmejskiego? Fajne są takie jeze, zazdroszcze :) Ale szczurzycy musisz koniecznie sprawić przyjaciolke.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

czy to jest wątek o przechwalaniu się zwierzakami? nie! haaaalooo.. załóżcie sobie wątki w pupilach ::)
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Wracając do tematu kupiłam tę dużą klatkę, tylko są dwa problemy. 1. Klatka paskudnie śmierdzi fretką, nawet po umyciu płynem do mycia naczyń. 2. Hekate przechodzi miedzy prętami. A w tej małej klatce nie może już siedzieć. Czy ktoś ma jakiś pomysł?:(
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

osiatkować. ja siatkę kupiłam w centrum ogrodniczym 10 zł z m2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”