wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Entreen »

Jest wciąż możliwość alergii. Szczur od tahtimittari jeden wiecznie był cały rozdrapany, wyglądał koszmarnie. Przechodziło mu - na około miesiąc - po sterydzie. Próbowała różnorakie karmy, wykluczała wszystko - kosmetyki, jakich używał ktokolwiek przy szczurze, każdą możliwą ściółkę, środowisko... naprawdę wszystko.
W końcu moja dr Woźniak jej poleciła odstawić wszystkie karmy i robić mu samemu. Kupuje mu tylko ziarna (bez śladu dropsa jakiegokolwiek, to ważne), do tego miesza świeże warzywa, owoce, jakieś źródła białka... i alergia zniknęła jak za machnięciem różdżki.
Karmiła VL, Beapharem, dobrymi karmami. Chodziło najpewniej o coś, co jest dodawane do każdej karmy, jakiś łącznik.
Warto wziąć pod uwagę.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Paul_Julian »

Soranowi przeszło po Biomectinie (iwermektyna) , mimo że z zeskrobiny nic nie wyszlo, a od zawsze jest na ręczniczkach i białko dostaje tylko w niedzielę. Może roztocza jakies przebrzydłe.

Popieram Noovą - odstawić białko, wyparzyć klatkę i dąc na ręczniczki , jak nie pomoże to ivermektyna.
U nas była dawka 1 kropla dopyszcznie na szczura . Za 1 ml leku ( trzeba trzymać w lodówce) zaplaciłem 10 zł. Muszą być 2-3 dawki. Juz po 1szym tygodniu zeszły strupy, futerko sie wygładziło.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: fredziowa »

też mam taki problem, mój Fred ma około roku, drapie się od kwietnia (od wtedy go mam) nie wiem skąd się wziął, pewnie ze sklepu, ja go mam od znajomego. drapał się od zawsze, ale nie miał żadnych kuleczek na sierści, ściółki ma przeróżne, teraz drewniany żwirek np i nadal się drapie. przed świętami znalazłam rankę na pleckach, poszłam do weta, dostałam 2 zastrzyki nie wiem czego ale jakiś antybiotyk czy cos, żeby mu się szybciej zagoiło. dostałam tabletki (endroxil czy coś) i miałam podawać codziennie. no i podaję mu już ponad tydzień, a on się drapie nadal. strupek mu się zrobił na tej rance, ale myślę że ranka jest ze stresu bo w tym czasie go usiłowałam połączyć z innym szczurkiem ale nie wyszło mi i się poddałam. ale fred się mega stresował. pozostaje nadal to drapanie. jutro idę na kontrolę do weta, może zasugerować jakieś pasożyty? powiedziała że nie ma bo go oglądała.
Fred :-)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Paul_Julian »

Dziwne, zeby dawac enroxil na strupki ? To już predzej steryd.
Moze tez popros o ivermektynę ? Ja sie powołałem na inne szczurki, u których poskutkowało ( zgodnie z prawdą) i wet nawet nie musiał oglądać ogonka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: fredziowa »

no cóż, strupek jest dalej więc to chyba nie działa. ten wet jest głównie od psów kotów i koni, ale spytałam o szczura to powiedziała że przyjmuje. pójdę do niej i spytam o tą invektrymę czy jak to się tam nazywa. ale najciekawsze jest to, że dziś do rana Fred się nie drapie. wczoraj zwróciłam uwagę że wieczorem drapał się bardzo. nie dostał nic innego niż zawsze do jedzenia. może to na tle nerwowym? wieczorem jest bardziej pobudzony, teraz głównie śpi.
Fred :-)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: nausicaa »

jeśli jest sam, a chyba jest, to drapie się z nerwów. mój pierwszy szczur też był na początku sam i po pół roku miał mega strupy na grzbiecie, żadne leki nie pomagały. kiedy adoptowałam ogonka, przeszło jak ręką odjął
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: fredziowa »

no fakt, ale Fred nie będzie miał przyjaciela, próbowałam przed świętami połączyć go z innym, nie wyszło, nie mam zamiaru tego przeżywać drugi raz. wszyscy się tylko stresowali, chłopaki się gryzły że musiałam je rozdzielać bo by się pozabijały, mnie też pogryzły, a jesli wezmę mu przyjaciela to jak już freda zabraknie to znów będzie jeden sam, a dwóch wziąć nie mogę. no to tyle jeśli chodzi o samotność. pójdę dziś do weta zobaczę co mi powie. :-)
Fred :-)
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Daithver »

Mam podobny problem. Moje jedna z czterech szczurzyc od jakiegoś czasu namiętnie się drapie i cała jest wysypana strupkami... Byłam u dr Strugały dwa razy i za każdym razem Koka dostawała tylko zastrzyk sterydowy. Pomagało na 2-3 tyg i znowu to samo. Pani wet robiła badanie na pasożyty i nic nie wykazało. Zmieniłam ściółkę, pozmieniałam karmy i jest coraz gorzej. Koka ma 1,5 jest alfą i teraz inne dziewczyny zaczęły ją męczyć... dzisiaj zauważyłam sporą ranę na karku po wyrwanym futerku. Nie wiem co robić, pójdę znowu do weta i znowu dostanie tylko sterydy. Bezsensu takie zaleczanie zamiast leczenia.
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Flaumel »

To mimo wszystko poproś o przeciwpasożytniczy dla całej 4? Bo to ciągle może być coś w tą stronę - tak miała np. ol. z Humbaczkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Paul_Julian »

Potwierdzam. U mnie był identyczny problem z Sorankiem, i juz po 1 dawce ivermektyny był pozytywny efekt. Zresztą i ja i Ol pisalismy o tym wyzej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: unipaks »

Podaj Ivermektynę na kark, po trzech dawkach powinno zabić wszelkie paskudztwa; niezależnie od tego możesz dawać coś przeciwświądowego oraz np Kalmaid na uspokojenie, zrelaksowanie szczurka :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Malachit »

Mam z Kropką podobne objawy jak tutaj i nic jej nie pomagało do tej pory, cały czas strupki, drapie się... dzisiaj poszłam i poprosiłam o ivermektynę, Kropa dostała (w zastrzyku). Właśnie zabieram się za odkażanie klatki i tu pytanie - czy jest możliwość wyprania/wygotowania domków tak, żeby jeszcze można było ich użyć? Czy lepiej po prostu wyrzucić wszystkie dotychczasowe szmatki? Bo trochę mi szkoda jednego domku, ale jak trzeba to wywalę :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: unipaks »

Jeśli możesz go wygotować, to wygotuj, a rzeczy które nie dadzą się w ten sposób potraktować - wywal :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”