Brzydki zapach - klatka

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie przyjemny zapach ~

Post autor: isia28 »

zastanow sie tylko czy to ma sens. te 3 godz na stancji pewnie i tak przeznaczasz na jakies inne sprawy i moze sie okazac ze nawet nie bedziesz mial czasu zajrzec do szczurow. a musisz wiedziec ze szybko dziczeja jak nie maja kontaktu z czlowiekiem. sa delikatne , czesto choruja- czy bedziesz mial czas zeby isc do lekarza? zajac sie jak beda chore? jezeli nie bedziesz mial czasu sprzatac to bedzie smierdzialo na pewno. a druga sprawa ze szczury to nie sa ciche zwierzeta- zwlaszcza w nocy. ciagle ganiaja, piszcza, chrupia jedzenie. nie kazdy moze to wytrzymac
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kajko071
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:25 pm

Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: kajko071 »

Tagi: znaczenie, oznaczanie, naznaczanie, znakowanie, znaczyć, oznaczać, naznaczać, znakować, smród, śmierdzenie, woń, zapach, przyczyna, podwód, samiczki, stado, stadko


Mam dwa szczury. Mam je 1,5 miesiące, są to dwie samiczki. Powiem szczerze, śmierdzą moczem i to strasznie. Co mam zrobić ;/ Kumpel mówił, że się podznaczają jak są w jednym stadzie, ale aż tak?
Moje królowe: Nikita i Parszywek
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Sheeruun »

Jak często sprzątasz klatkę? Może to być powód zbyt rzadkiego zmieniania żwirku/trocin i przecierania półek. Szczury śmierdza tylko kiedy jest brudno i one sie w tym syfie wytaczają ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: sssouzie »

będąc za nie odpowiedzialny powinieneś zapewnić im czystość w ich klatce.
zapach "gryzoniowaty" szczur zawsze będzie miał, ale nie powinien aż tak śmierdzieć.
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: fram »

Hmm... same z siebie raczej nie śmierdzą.To bardzo czyste stworzonka są. Ale hamaczki i szmatki trzeba wymieniać codziennie . I raczej żwirek stosuj bo lepiej chłonie zapachy niż trociny.
Moje potworki regularnie zasikują wszystkie szmatki i hamaczki ale codziennie zmieniam i nie śmierdzą.
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: syntonia »

Niestety przy szczurkach trzeba regularnie sprzątać. Za każdym razem jak obsikają półki (bo od półek niestety najbardziej czuć, a potem mogą się w tym wytarzać) trzeba je wyczyścić no i wszystkie szmatki codziennie prać. Szczurki nie powinny śmierdzieć. Jak miałam kiedyś samiczkę to całkiem ładnie pachniała :) Samce są już trochę intensywniejsze, ale też ich zapaszek jest znośny i można się przyzwyczaić. Jak masz trociny to zmień ściółkę na jakiś żwirek, bo przy dwóch szczurkach jest dużo bardziej wydajny.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Nakasha »

Ja mam teraz 15 szczurów w jednym stadzie i nie śmierdzą. ;) Tak jak dziewczyny piszą - trzeba codziennie przemywać półeczki i co 2 -3 dni prać wszystkie szmatki/polarki/hamaczki/norki, co kilka dni wymieniać podściółkę (NIE trociny - jeśli ich używasz, poczytaj o polecanych podściółkach) i powinno być ok. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Jessica »

najwazniejsza jest higiena klatki. polecam żwirek drewniany. ja mam 2 samcow i naprawde nie smierdza. generalne sprzatanie klatki robie ok raz w tyg a o siebie chlopcy dbaja sami.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
miama
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 12:32 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: miama »

Ja codziennie na dzień dobry zaciągam się ich futerkiem, ślicznie pachnie ;D
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: pariscope »

Ja też uwielbiam wąchać moje panienki :D
Jednak polarki i ręczniki papierowe w koszyczku, w którym śpią, wymieniam codziennie. Dno koszyczka przecieram też wilgotną gąbką, a potem do sucha ręcznikiem. Zajmuje mi to do 5 minut, ale nigdy z klatki nie capi, a ogonki ślicznie pachną.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
kajko071
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:25 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: kajko071 »

Mam żwirek "Pinio" i zmieniam go co tydzien. Połki myje co 2 3 dzień oraz nie mam żadnych szmatek itp. Uwielbiam je i wgl, ale jak je powącham to tak moczem jedzie ;/ Może je wykąpać ?
Moje królowe: Nikita i Parszywek
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Rodzynka »

To myj półki codziennie i pomyśl o szmatkach/papierowych ręcznikach do domków/norek/hamaczków bo tak mocz wsiąknie w szmatkę a teraz najwyraźniej wsiąka w szczura.
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: smeg »

Półki powinno się przecierać codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Jeśli masz drewniane, mogą być już przesiąknięte moczem i to od tego szczury śmierdzą. Zawieś im jakieś hamaki albo tunele z nogawek i rękawów, szczurkom będzie przyjemniej, no i wydaje mi się, że od tego mniej się zasmrodzą, niż od leżenia w kałuży sików na półce ;) Oczywiście przy odpowiednio częstym praniu, a najlepiej też wyłożeniu hamaków i tuneli papierowymi ręcznikami, które można łatwo codziennie wymienić.
Nie ma potrzeby kąpanie szczurów, bo i tak zaraz będą z powrotem śmierdziały, a tylko się przy tym zestresują. Szczury kąpie się, gdy się w czymś bardzo wybrudzą, tak, że nie mogą same tego z siebie zmyć.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Licho »

Co do kąpieli, to jest to ogromny stres dla szczura. Zdarza się, że trzeba go wykąpać w celach leczniczych (przy schorzeniach skóry), ale nie w zastępstwie sprzątania. ;)
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Izold »

przecież to zwierzę! nie ma pojęcia że dla ciebie jest to wkurzające (albo wie, i robi to specjalnie :D ), owszem, pomizia się językiem, i ot cała higiena osobista. Wymieniaj częściej ściółkę i codziennie wymieniaj szmatki/papiery i przeczyszczaj koszyczek/domek/legowisko (najlepiej żeby bylo do przetarcia) i problemy znikną. Słyszałam też o nasączeniu wacika herbatą rumiankową, raz nawet tak zrobiłam, ale szczerze- chyba żadnej róźnicy nie odczułam, no chyba że nie śmierdziały tak bardzo. Niech wypowie się w kwesti tego wacika herbacianego ktoś kto już próbował, albo wie czy to pomaga, tak bedzie najlepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”