Brzydki zapach - klatka

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: brzydki zapach - nie wiem co robić :(

Post autor: lola900 »

Ja używam Pinio i dla mnie on śmierdzi...sikami.Jak go otworze to nie mogę wytrzymać.Ja zmieniam żwirek co 4-5 dni.Półki wycieram codziennie,nic prawie nie czuć (oprócz zapachu żwirku)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
marta&marian
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 04, 2010 11:24 am

Re: brzydki zapach - nie wiem co robić :(

Post autor: marta&marian »

już sama nie wiem może naprawdę mam zbyt wrażliwy węch
a co do Pinio to rzeczywiście ona sam ma średni zapach a ja nie wiem czemu ale mam wrażenie , że jak dam im sam żwirek to będzie im na nim źle siedzieć i spac w przypadku Kazika i że musi być "drewniana" warstwa na wierzchu...
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: brzydki zapach - nie wiem co robić :(

Post autor: Becia23 »

Co ile przecierasz półki w klatce? Może chłopy na nie sikają, nie ma co tego wchłaniać na półeczkach i śmierdzi. Tak mi do głowy wpadło. Jeśli masz jakieś materiałowe elementy w klatce, tzn. hamaki czy coś, to może i je spróbuj wymieniać częściej?
No i faktycznie, to może być również wina siana. To znaczy, że na nie sikają i zaczyna gnić. Może zrezygnować z niego w ogóle i zamiast tego dać ogoniastym jakieś inne materiały na budowę gniazda, np. chusteczki?
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: brzydki zapach - nie wiem co robić :(

Post autor: smeg »

U mnie ściółka mogła leżeć miesiąc przy wyjmowaniu kup i zasikanych kawałków i wcale nie śmierdziała. Największy smród jest właśnie z zasikanych akcesoriów - półek, hamaków, tuneli. To na ich częstym myciu i wymienianiu się skup, no i zrezygnuj z sianka, bo nie dość że śmierdzi, to jeszcze może uczulać.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: brzydki zapach - nie wiem co robić :(

Post autor: yss »

marta, skąd masz szczurasy?
jeżeli to laby, karmione wcześniej granulatem, to faktycznie takie szczurki jakiś czas jeszcze śmierdzą.

a, np po gerberkach kupy bardziej śmierdzą. taka ciekawostka.

spróbuj kupić dodatki do ściółki, takie pochłaniające zapachy, są w dobrych zoologicznych. i odpuść sobie sianko, bo to jest smród jak się takie siano zasika, że łojej. daj szczurasom polarkowe szmatki - one szybciej schną i nie łączą się z moczem w straszną woń, jak siano.

wypróbuj jeszcze desperacko ;) drogich żwirków, np cat's best. im droższy żwirek tym - zazwyczaj - lepiej wszystko chłonie. przestaw szmatki na polary i często wycieraj półki. nic innego nie przychodzi mi głowy, niestety.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: alken »

mi tam kupy nie przeszkadzają bo zawsze można wyjąc albo zasypać ale siku mnie do szaleństwa doprowadza zwłaszcza ze oszczane jest wszystko, kraty, tarasy, nawet na miskę sikają jak siedzą na brzegu i jedzą :P ale prawda jest taka, że głównym źródłem smrodu jest Lilka, śmierdzą jej siuśki, śmierdzi ona sama tak że po głaskaniu trzeba umyć ręce ::) jak usiądzie na ramieniu to śmierdzi ubranie, śmierdzi podłoga po której ona biega...:P kiedyś nie wierzyłam w istnienie śmierdzących szczurów i myślałam, że to od niesprzątania. ale nie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Izold »

DK! pisze:Moje walą strasznie śmierdzące kupska np po kociej karmie. Nawet jak dostaną raz na jakiś czas kawałeczek...
Moje nie. sama nie wiem czemu. daje im jako rzadki smakołyk "perfectfit- junior" albo "dla kotów aktywnych". i nie mają śmierdzących kup. no, chyba ze sie czegoś przestraszą, walną stres-kupę. ^^
U mnie, jedyny szczur który nie śmierdzi to Omlet. wszystkie tak śmierdzą, a on kąpie się co chwila, nie sika pod siebie, i śpi jak najdalej w kącie tam gdzie nie jest zasikane. :) Ale wiadomo, to tylko zwierzęta więc muszą sobie trochę pośmierdzieć, chociaż ja już tak bardzo tego nie czuję, chyba że nochal przycisnę do futerka i się zaciągne. ^^
Awatar użytkownika
Olalala
Posty: 86
Rejestracja: sob sty 23, 2010 8:12 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Olalala »

Jest taka karma z Vitakraftu, która zawiera jakieś chrupki przeciw brzydkim zapachom z klatki.
Ja sprzątam mojej jednej szczurzynce co tydzień, a, że siusia na półkę, to codziennie przecieram ją mokrą szmatką.
Nie mam problemów z brzydkim zapachem.. już bardziej moje chomiki śmierdzą po 3 dniach bez sprzątania niż szczurek bez tygodnia sprzątania. ::)
Temat Wanilki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24914
Obrazek
Vani :* <:3 )~~~
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: dusiaczek »

Ja na szczęście nie mam problemów z "brzydkimi zapachami" ponieważ cierpię na całoroczną alergię na sztuczne zapachy (mydła, proszki, perfumy, nawet zapach szczurzej karmy wywołuje u mnie katar) więc nawet nie wiem czy moi Panowie śmierdzą bardzo, czy też nie (dla mojej mamy okropnie, jednak to raczej kwestia tego iż nie lubi ona bałaganu wokół klatki), ale staram się im sprzątać co 2-3 dni i wtedy jak to mama czasem powie - "jest znośnie" :)
Ale jeśli chodzi o kocią czy psią karmę, to wtedy kupki czuć niesamowicie. Już tyle różnych mój pies jadł i zawsze wniosek jest jeden - są okropne. Śmierdzi mu z pyszczka niesamowicie, a ani sobie ząbków umyć nie da. Straszne są te karmy, tak suche jak i mokre, chociaż te drugie na szczęście są mniej toksyczne.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Arve »

ja wymieniam polarki po nocy zawsze, tzn. te w których dziewczyny widziałam, że ostatniej nocy urzędowały. One lubią zmieniać miejsce do spania, resztę sprzątam regularnie, cała klatka myta w sobotę rano i nic nie śmierdzi...
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
ziolkowska
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 07, 2010 2:51 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: ziolkowska »

A czy da się oduczyć szurasy spania w siuśkach? Bo przez to ich futerko nieładnie pachnie...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Izold »

No jasne. powiedz im "przestańcie śmierdzieć" ;))
Nie ma na to rady. takie są, i już. no chyba że często będziesz wymienia.ć wszystko, czyli leżaczki, itp. ;]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: Licho »

Mam szczurkę, która uwielbiała sobie spać w miejscu gdzie wszystkie sikały... to chyba kwestia charakteru. Jak sie ją brało na ręce, to była aż wilgotna od moczu. Na całe szczęście samo jej przeszło i teraz sypia z innymi w hamaczku, a hamaczki wystarczy często wymieniać i żaden wtedy nie śmierdzi. Na spanie w siuśkach rady nie ma ;D
Obrazek
ziolkowska
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 07, 2010 2:51 pm

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: ziolkowska »

Wymieniam wszystko co 3 dni, ale one upodobały sobie na toaletę miejsce w którym śpią;P
Mają hamaczek, domek, a i tak śpią w trocinach.
Uparciuchy;D
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: Sczurki śmierdzą ;/

Post autor: wesola »

Nie wiem czy w Polsce jest to dostępne. Jeśli nie, to na pewno coś podobnego można kupic.
http://www.ferret.com/item/marshall-bi- ... er/650667/
Ja od roku dodaję ten produkt do wody i na prawdę dużo się poprawiło w kwestii zapachu. Oczywiście należy klatkę myc całą przynajmniej raz w tygodniu, przeciera półeczki, itd. ale z tym dodatkiem do wody jest na prawdę super!
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”