Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Post autor: Gadom »

Stało się coś dziwnego Sheldon te co miał ciemne jadra co obawiałem się ze po upadku nagle ma cale różowe, a jeszcze po południu miał ciemne, trochę to dla mnie dziwne.
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
wesierskiblazej
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 6:59 am

Re: Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Post autor: wesierskiblazej »

Mój szczurek przyciemnił sobie tylek na taki sam kolor po upadku z ok. 30cm. To chyba tylko siniaczek i powinien z czasem zejść.
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Post autor: Gadom »

A ja już zwątpiłem, bo były różowe, a po paru h znów widziałem to samo co wcześniej :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Post autor: nausicaa »

są dwie opcje:

przez jajka szczur sobie reguluje temperaturę ciała, bo jajka są ukrwione i ciepło tamtędy ucieka. więc jak będzie mu chłodniej, to krew będzie niebieska i jajka ciemniejsze, a jak cieplej, to krew jest jaśniejsza, a jajka różowe. szczury potrafią też w ogóle schować jajka do środka, tak, że zostanie sama moszna, rzadko to robią, ale np podczas stresu, choroby itp. chowając jajka zapobiegają uciekaniu ciepła z ciała.


inna sprawa, że takie niebieskie jajka mogą też świadczyć o chorobach krążenia. gdy serce źle pompuje krew i spada ciśnienie. ale z tego, co już obserwowaliśmy- szczurek się nie puszy,nie ma opuchniętego pysia i jest młody, więc na 99% wykluczyłabym tą opcję.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Czy to normalne? (Ciemne Jądra)

Post autor: Gadom »

czytając początek już mnie wystraszyłaś, ale fakt nie puszy się, jedynie może podczas spania jest spuszony ale Paul_Julian stwierdził ze podczas snu akurat może tak maja,ale tez twierdził ze wszystko normalnie, bo nie puszą się jak są obudzone, a po drugie zobaczyłem ze raz już miał różowe przez jakiś czas to pasuje mi to z ta temperatura.
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”