[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fraisee
Posty: 132
Rejestracja: sob sty 28, 2012 1:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka na 2 szczurki

Post autor: fraisee »

wiem. wczoraj siedziałam chyba do 3 i wertowałam wszystkie możliwe strony.
albo maleństwa albo nowe albo używane i o 20 zł tańsze więc bez sensu.
Lulo i Frugo
Szatany truskawy!
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka na 2 szczurki

Post autor: Flaumel »

Ale to trzeba mieć troszeczkę cierpliwości... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
fraisee
Posty: 132
Rejestracja: sob sty 28, 2012 1:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka na 2 szczurki

Post autor: fraisee »

poczekam jeszcze parę dni.
jeśli nic nie znajdę zamawiam klatkę za 130zł.
Lulo i Frugo
Szatany truskawy!
bumru
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:04 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: bumru »

Hej, umarł mi właśnie szczurek :( Pluję sobie w mordę, że był sam, bo nigdy nie myślałam o tym, żeby mieć więcej niż jednego. Na pocieszenie dodam, że dożył sędziwych 3 lat i było mu dobrze, aczkolwiek, pewnie często smutno, bo samotnie, bez kumpla.

Nie jestem jeszcze gotowa na drugiego zwierzaka, bo Krocza strasznie kochałam i cholera, ciężko mi myśleć, że ktoś by mógł go zastąpić.

Ale.

Myślę, że prędzej czy później się zdecyduję i tym razem nie chcę robić tego błędu i skazywać tę istotę na życie w szczurzej samotności. Chcę dwa szczury. Jaka klatka? Ta, w której żył Krocz, i jego poprzednicy ma jakieś 80x 50. I tak chcę (jak już przejdę żałobę) kupić nową, bo ta jest ostro zjechana.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to poidełko zamocować, żeby było ok. Nie mogę znaleźć takiego, które ma zawieszenie od góry, a takie jest najlepsze. W sklepach sprzedają tylko takie, które trzeba drucikiem obwiązać i powiesić. Mi to nie wychodzi, albo się leje non-stop, albo w ogóle. Ostatecznie Krocz, póki był mobilny to miał poidełko na dachu, a jak zachorował, i nie mógł się wspinać, to miał wodę w miseczce. Jak to cholerstwo zainstalować?

Tęsknie za tym małym :(

Pozdrawiam serdecznie!

gocha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: smeg »

80x50, o ile ma jakąś sensowną wysokość, też będzie dobra na 2 szczury ;) Generalnie minimum to 70x40x60, przejrzyj allegro i sklep zdrowyzwierzak.pl (np. http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-20 ... owych.html), bo tam jest najtaniej. Ja preferuję klatki, które są składane i mają duże drzwiczki. Zwróć też uwagę, aby odstępy między prętami nie były zbyt duże - dla młodych szczurków max 16 mm.

A poidełko zazwyczaj wieszam tam, gdzie klatka ma pionowe pręty (dwie boczne ścianki u mnie mają). Robię z drutu półokrąg, zaginam końce tak, aby zahaczyć je o pręty klatki i w środek wsuwam poidełko, tak aby całe było na zewnątrz klatki, a rurka była wsadzona przez pręty do wewnątrz ;) Jeśli nie da się włożyć, spróbuj zaczepić drut o pręty położone bliżej siebie. Moim zdaniem to dużo stabilniejsze, niż zawieszanie poidełka od góry.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
bumru
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:04 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: bumru »

Dziękuję ślicznie!! :) Ściskam!
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ada. »

Hej.
Planuję zakup 2szczurków.
Nie mogę znaleźć odpowiedniej klatki, bo zależy mi na tym by miała 80cm długości. Nie chciałabym by kiedyś było tak, że mogłabym wziąć kolejnego szczura, a klatka będzie za mała.
Nastawiamy się raczej na samce-podobne są bardziej przyjazne.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: smeg »

Ada, a taka: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html ? ;) Jest bardzo tania jak na swoje rozmiary, nadaje się na 3 szczury (od biedy 4), jest składana i ma wygodne, duże drzwiczki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ada. »

Bardzo dziękuję. O takie coś mi właśnie chodziło i to w super cenie :)
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: szczurki3163 »

Czy to dobra klatka (a właściwie klatki) na 2 szczurki? Bo mam 2 złączone jedną po chomikach a drugą po papugach :)
Oto wymiary:
Klatka po papugach ma 45cm, 33cm wysokość-65cm
Klatka po chomikach ma 24cm, 35cm wys.50cm
A jeśli są za małe(bo tak myślę) to dokupię jeszcze jedną, większą i je jakoś złącze ;)
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: noovaa »

Najmniejszy wymiar nie może być mniejszy niż 40cm .. Najlepiej jak podstawa klatki ma 70x40cm. ;)

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/ - kalkulator dodatkowo. Obliczy dobrze, zakładając że zachowasz te minumum 40cm.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: szczurki3163 »

a więc dokupię jeszcze jakąś dużą ;)
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
wystefiona
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 17, 2012 9:44 am

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: wystefiona »

A nie lepiej kupić jedną mega dużą i nie łączyć ? Jakoś dziwnie źle i uciekiniersko mi się kojarzą łączenia :)
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: migdalova »

Szkoda, żeby się dwie klatki kurzyły skoro może je też dołączyć :P
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: KITEgirl »

te mniejsze mogą robić za chorobówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”