2 Szczury i mysz??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

szogun44
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 8:21 pm

2 Szczury i mysz??

Post autor: szogun44 »

mam takie pytanko, mam 2 szczurki i ciekawi mnie czy oswoiła by się z nimi myszka?? Sytuacja wygląda tak że moje kuzynki kupiły sobie myszkę, tylko że jak to dzieci 7 i 9 lat, już im się znudziła i siedzi w piwnicy w klatce, mam dużą klatkę i spokojnie by się zmieściła, tylko czy się oswoi?? bo żal mi jej :(
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: klimejszyn »

broń boże !
szczury zagryzą mysz, wiec nawet nie próbuj.

myszkę możesz trzymać w osobnej klatce, ale pilnuj, żeby nie miała kontaktu ze szczurami, bo skończy się to tragedią.

mysz też z tej piwnicy trzeba zabrać.... :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: Kluska123 »

Szczurki by miały podwieczorek z tej myszki, postaraj się wyciągnąć mysz z tej piwnicy :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
szogun44
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 8:21 pm

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: szogun44 »

szkoda bo rodzinka nie chce więcej ogonków w domu, a w klatce z moimi by ich nie zauważyli bo nikt nie podchodzi a żal mi jej ;( siedzi sama w piwnicy :/ myślałem że jest jakaś szansa je z kumać razem, kumpel ma 2 szczurzyce z myszoskoczkiem i dają rady, chodziarz jest to troche śmieszne :P więc myślałem szcze myszka też da rady
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: Kluska123 »

Z myszoskoczkiem? Nie wiem w jaki sposób to jest możliwe, prędzej czy później może to się źle skończyć dla myszoskoczka, nie jest to ani fajne ani śmieszne ::)
Myślę, że rodzinka prędzej czy później by zauważyła nowego członka stada, takie sytuacje są raczej nieuniknione.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: mini »

Trzymanie szczurów z jakimkolwiek innym zwierzęciem w jednej klatce to bomba zegarowa. Nie można tak robić, bo prędzej czy później skończy się to tragedią.

jakiej płci jest ta myszka? Skąd jesteś? W razie czego mogę zapewnić DT dla myszaka.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
szogun44
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 8:21 pm

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: szogun44 »

same samice, ale skoro tak jest to pogadamz nim żeby je rozdzielił,
a odnośnie takich mieszanek mam psa yorka, czy jest opcja żeby żył w zgodzie ze szczurkami?? jak siedzą zemną ogonki to nie zwraca uwagi na nie ale boje się co może być jak je spotka jak będą śmigać po pokoju, jest szansa je jakoś oswoić razem ??
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: PiM »

Hm i jak sytuacja tej myszki? Trafiła do kogoś?
Kurczę ja bym nigdy dziecku w tym wieku nie sprawiła takiego zwierzęcia... Co za nieodpowiedzialność, żeby mysz później dawać do piwnicy! Przepraszam za krytykę, ale strasznie nie toleruję takiego zachowania. Rodzice czasem zachowują się gorzej niż dzieci, nie przemyślą, co by się stało, gdyby zwierzę się znudziło i nie uświadomią dziecku, że ono nie jest zabawką... ;/
szogun44
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 8:21 pm

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: szogun44 »

myszka ma już dom, znajomy ją wzioł do domu, wiecie jak to z dziećmi małe to fajne, ale oswoić czy sprzątać to już nie :/
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: Izold »

szogun44 pisze:myszka ma już dom, znajomy ją wzioł do domu, wiecie jak to z dziećmi małe to fajne, ale oswoić czy sprzątać to już nie :/
To jest po prostu śmieszne... rodzice muszą być nieodpowiedzialni kupując dzieciom zwierzaka. Jak wiadomo, dziecko się cieszy mogąc pogłaskać, potrzymać, ale jeśli chodzi o wysprzątanie i odpowiedzialność... to już nie.
Cieszę się że tak to się skończyło. :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: macik001 »

Ja widziałam w zoologicznym koszatniczkę śpiącą z kupą szczurów razem. fakt, szczurki były młode(przeciskały sę szczeliną u góry i tym sposobem przechodziły) ale wyglądało to ciekawie :)
nika127
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:25 pm

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: nika127 »

ja trzymałam szczura z chomikiem. Zamiast się zagryźć to spały razem :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: noovaa »

To bardzo rzadkie i bardzo ryzykowne ... więcej tak nie próbuj ... ( szczególnie że chomik samotnik, wolałby zapewne być sam )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: mini »

Mam i mysz, i chomika, i nigdy w życiu nie sprawdzałabym nawet jak na siebie zareagują!
Głupotą jest takie postępowanie w ten sposób! Rozdziel, lepiej nie sprawdzać jak bardzo i długo będą się tolerować.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 2 Szczury i mysz??

Post autor: Nietoperrr... »

Każdy szczur to potencjalny zabójca dla innego gryzonia...
Sama kiedyś byłam świadkiem masakry,jak jeden tylko spokojny,miziasty szczur,dostał się w zoologicznym znajomej do klatki z chomikami...I później do klatki sporych rozmiarów królika...Cudowny szczuras,a zrobił masakrę jak w najkrwawszym horrorze... :-[
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”