Witam!Problem

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

Mam problem bo moje szczurki wydają takie odgłosy jakby skrzypanie czegoś nie wiem.I zawsze jak sie prusze czy coś to przestają tak robić boje się byłem u weta i nie przyjął mnie ze szczurami.FOH Boje sie o nie to moje 1 i jestem na ich punkcie przewrazliwiony
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam!Problem

Post autor: Flaumel »

Znajdz polecanego weterynarza u Ciebie w okolicy i wybierz się do niego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Witam!Problem

Post autor: Paul_Julian »

Słusznie, że sie obawiasz, bo moga być chore. Co to za wet, że Cię nie przyjął ? Napisz, to bedziemy go omijać.

Tutaj
http://szczury.org/viewforum.php?f=13 jest lista polecanych wetów. Poszukaj kogoś blisko.

Jak masz trociny to zamień na papierowe ręczniczki. Z takich najtanszych trocin łatwo o chorobę. DObre są trociny bukowe ( te zwykłe sa z drzew iglastych ), a najlepsze sa papierowe reczniczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Witam!Problem

Post autor: treehouse »

Szurek15 pisze:Mam problem bo moje szczurki wydają takie odgłosy jakby skrzypanie czegoś nie wiem.I zawsze jak sie prusze czy coś to przestają tak robić boje się byłem u weta i nie przyjął mnie ze szczurami.FOH Boje sie o nie to moje 1 i jestem na ich punkcie przewrazliwiony
Nie jestem znawcą, raczej laikiem, ale po swoim doświadczeniu ze szczurzynką powiem krótko. Jeśli zależy Ci na swoich maleństwach to znajdź dobrego weta jak najszybciej- link podany przez Paul_Julian, ewentualnie poszukaj w necie, no nie wiem stań na głowie i w te biegi do weta.

Swoją drogą, co to za wet, który Cię nie przyjął? Nawet jak się nie zna na gryzolkach powinien Ci podać adresy weterynarzy, którzy są wyspecjalizowani w tej dziedzinie. Koniecznie podaj na niego namiary. Nie ma tak, że zwierzak zostaje bez pomocy, bo wet nie przyjmie, chyba, że to wet od kotów i psów stricte, ale i tak nie ma prawa zostawić zwierzątka bez pomocy, nawet zwykłej poradniczej.
Osobiście prosiłabym Cię o podanie faktycznej sytuacji jaka zaistniała. Zawsze można do delikwenta zadzwonić zapytać dlaczego, nagrać rozmowę i umieścić w necie. Mogę to zrobić.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

mam pytanie czy jak wasz szczur oddycha to zbliska słychać takie jakieś odgłosy ?
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

I jeszcze słychać takiejak by burczenie z brzucha tylko żę ten dzwiek z nosa jest pomużcie nie wiem co mam zrobic
w okolicy mam złych wetow
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Witam!Problem

Post autor: Paul_Julian »

Idz jutro do weta, jak nie masz dobrego, to idz do takiego który Cię przyjmie, Tylko pewnie dopiero w poniedziałek. W domu nic nie zrobisz poza wymianą sciółki na reczniczki papierowe, i do poidełka daj dużą szczyptę wibowitu.

A teraz jest już weekend i zamiast pójśc gdziekolwiek lub do innego miasta, to bedziesz musiał poczekać do poniedziałku.

Miałeś podać dane tego weta, który Cie nie przyjął. Wnioskuję po innym temacie, że mieszkasz w Puławach. MOze ktoś zna dobrego weta stamtąd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

Dobra nie bede wam mowic o tym wecie nie przyją mnie trudno poprostu jest zły.Nie chce mu zniszczyć kariery.Może nie przyja bo w ulotce ma leczenie psów i kotów.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

ze ściółka sie bawiłem już były uczulone na trocinki a teraz ime daje tą specjalną dla kota.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam!Problem

Post autor: Flaumel »

Szurek, nie psujesz mu kariery - skoro leczy psy i koty, to właściciele szczurków go nie ruszają - nie rozsiewamy informacji, że dany weterynarz jest całkowicie zły tylko, że nie zna się na szczurkach ;] I lepiej dla przyszłych właścicieli, że wiedzą który weterynarz nie przyjmuje i np. nie liczą na niego w sobotę w nagłym przypadku.
Obrazek
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

w poniediałek poje do weterynarza mojego psa KULESZA MAREK. PRZYCHODNIA DLA ZWIERZĄT.
Może on sie zna :P
Albo zrobie tak i pójde z psem na odpchlenie i sie go poprostu spytam.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Witam!Problem

Post autor: klimejszyn »

nie spytasz, tylko weź szczury i niech je osłucha..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Witam!Problem

Post autor: Paul_Julian »

Kazdy wet, który bedzie chciał pomóc coś wymysli. Osłucha, być może poda enroxil lub biseptol. Skoro słychac chrumkanie, to bedzie słychać u mało doswiadczonego weta.
Kazdy dzień zwłoki to ryzyko. Do wtorku masz jeszcze 3 dni, to za dużo. Opatul ogony i weż w poniedziałek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Witam!Problem

Post autor: Szurek15 »

Teraz mam pytanie co radzicie zrobić szczurom do jedzeniea ponieważ juz nie mam suchej karmy?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Witam!Problem

Post autor: Paul_Julian »

Weż mnie nie załamuj! Jak mogłeś przy dwóch szczurach nie zauwazyć, ze zabraknie Ci karmy! To jak Ty chcesz zapłacić za leczenie , bo chyba tylko to Cię powstzrymało od kupna karmy ?
Jutro jedź do sklepu i kup karmę, w marketach będą otwarte zoologiczne - byle nie najtanszą, bo nawet vitapol premium line jest droższy a nie za dobry.
Jesli nie , to będzie otwarty Rossmann ul. Gościńczyk 2 ( 10-15.00 ) http://www.otwartedo.pl/Drogerie/puławy
Zawsze tam mieli karmy.

Dziś możesz im dać jakiekolwiek warzywa/owoce, trochę suchego chleba, troche niesolonych ziemniaków czy ryżu ( nie wiem co miałeś na obiad) .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”