Drżenie ciała u szczurka.

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Drżenie ciała u szczurka.

Post autor: Paramor »

Moja szczurka Tosia ma 1,5 roku . Przed chwilką wyjęłam ją z klatki i wzięłam na kolanka . Zauważyłam u niej lekkie drżenie ciała , może drgawki pojawiające się co kilka sekund . Wystawia w górę głowę i coś niucha (wącha ; p) i czasem śmiesznie `fuknie` pocierając ząbkami...
Kilka dni wcześniej czasami widziałam jak oddycha `boczkami`.
Poza tym nie widzę innych objawów. Jest ruchliwa i porusza się normalnie .
Postaram się ubłagać tatę o chwilę czasu na zawiezienie jej do weterynarza, ale na razie proszę Was o radę co to może być ?
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drżenie ciała u szczurka.

Post autor: unipaks »

U szczurka drżenie można byłoby przypisać lękowi przed czymś, tuliłby się być może - ale wspominasz o oddychaniu boczkami, a to trochę niepokojące... Czasem trudności w oddychaniu i duszności sprawiają, że szczurek "robi boczkami", może to też oznaczać jakieś kłopoty z serduszkiem. :-\
A czy Tosi nie jest przypadkiem zbyt chłodno, nie wyziębiła się? Albo dla odmiany, nie ma podwyższonej temperatury i stąd to drżenie? W każdym razie niech ja przebada i osłucha dobry wet, choćby ze względu na to specyficzne oddychanie
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Re: Drżenie ciała u szczurka.

Post autor: Paramor »

W sumie to u mnie w pokoju jest odpowiednia temperatura ... Wydaje mi się ,że nie jest wyziębiona ani `rozpalona ` : D
Ale może się czegoś bała , bo trochę się tuliła jak spała na kolanach w moim szlafroku ...
Ale i tak wybiorę się do weterynarza..
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”