Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: Andzka »

W zoologu (tak wiem-be) w którym zakupiona została Pestka szczury piły z miski. Czy jak teraz powiesiłam w klatce poidło to szczurek będzie wiedział jak ma z niego pić?
Jeśli było podobne pytanie to przepraszam.
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: lovekrove »

Tak, na pewno. Jeżeli byłyby z tym ewentualne problemy, to pokaż jej jak działa, dotknij poidła, a potem jej noska ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: Andzka »

Ok, dzięki.
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: kinia87 »

hm tez mam z tym problem... wlasciwie nie wiem, skad pila moja ostatnia szczurzyca w zoologu (nie kupilam, facet zamykal sklep i musial pozbyc sie wszystkich szczurow... - mowie, zeby nie bylo na mnie naskoku...) ale u mnie z poidla nie chce korzystac.. nie widzialam, zeby od przedwczoraj chociaz raz przy poidle stala :| probowalam pokazywac, ale nie wykazuje zainteresowania, nie chce smakowac... probowalam dosypac vibovitu, tez nie ma rezultatu. Wiem, ze nic a nic nie schodzi, bo zaznaczam pisakiem na poidle :/ serwuje jej duzo ogorka, jabluszka, moze to jej wystarcza? juz sama nie wiem. Miska nie wchodzi w gre, bo zaraz cala sciolka bedzie w niej plywac o ile woda nie zaleje klatki ;)
jakies pomysly, jak ja nauczyc?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: smeg »

Spróbuj przez cały dzień nie dawać jej żadnej mokrej karmy, może jak będzie trochę spragniona, to sama zacznie szukać wody i skorzysta z poidełka. Wydaje mi się, że powinna jakoś wyczuć, że tam jest woda, a poruszanie kulki języczkiem też jest dość instynktowne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: Nakasha »

Dokładnie. Szczur wyczuje wodę. ;)

Może pościskaj trochę poidło, sprawdź, czy na pewno leci woda, nowe czasami się zatykają. Jeśli leci, możesz przez 1 dzień nie dawać jej niczego wilgotnego do jedzenia, w końcu wywęszy gdzie można się napić. :) Szczury są inteligentne, szybko nauczy się korzystać z poidła.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: kinia87 »

no w końcu...mojej zajęło 5 dni zaczajenie o co kaman z jakimś wystającym gwintem ;] nie robiłam jednak tak, że jej nie dawałam mokrego jedzonka, bo ona aż szalała, jak czuła, że starsze dostają a ona nie i było mi jej żal :( No i wszystko gra i buczy ;]
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
patera72k
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:24 am

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: patera72k »

Mam od niedawna szczurka - samicę. Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się czy będzie umiała pić z poidełka - po prostu zawiesiłam a ona pije. To mój pierwszy szczur i tak naprawdę ne wiem wiele o przyzwyczajeniach tego zwierzaczka. Do tej pory miałam chomiczki i myszoskoczki, a one piły tylko z poidła
kamilxxv
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 06, 2012 1:57 pm
Lokalizacja: Sopot (co mniej więcej 3 tygodnie Toruń)

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: kamilxxv »

a mnie zastanawia jedna rzecz, czemu mój sztefen nie chce pić z poidła nic nie ubywa ma obok miseczkę (dokładniej popielniczkę nową -jest ciężka i się nie przewraca) a z "miski" po nocy nie ma nic. A mokrego jedzenia nie dostaje oprócz przy oswajaniu jogurtu
nr gg 769 80 95
kom 607 926 615
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy szczur będzie umiał pić z poidła?

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz mu dosypać troszkę Vibovitu albo miodu do poidełka, to moze chętniej będzie pić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szczurkuś
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:24 pm

szczur+poidełko=masakra!!!!

Post autor: szczurkuś »

dostałam 2 szczura w tą niedziele ale jakoś nie chce pić z poidełka u hodowcy pił może jest mu smutno że jest sam ale dostanie drugiego w ten weekend ::)
to mój pierwszy post
szczurkuś
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:24 pm

Re: szczur+poidełko=masakra!!!!

Post autor: szczurkuś »

[quote="szczurkuś"]dostałam 2 szczura w tą niedziele ale jakoś nie chce pić z poidełka u hodowcy pił i niewiem co mam robić :-[
to mój pierwszy post
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: szczur+poidełko=masakra!!!!

Post autor: last.drop.of.blood »

Połóż go obok poidła, weź palca i go lekko pokrop wodą z tego poidła, będzie wiedział gdzie ma picie, na pewno skorzysta jak mu się zachce pić. ::)
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

Re: szczur+poidełko=masakra!!!!

Post autor: Irja »

Po pierwsze, sprawdź czy poidełko jest sprawne, czy nie ma kamienia, upewnij się, że woda jest świeża (podawaj przegotowaną lub mineralną), a po drugie możesz wstawić miseczkę z wodą, gdyby jednak z jakiegoś powodu poidełka nie lubił (bo z pewnością wie, gdzie jest woda, inaczej by nie przeżył od niedzieli ;) ).
Szczurek jest na pewno zestresowany nowym miejscem i sytuacją, pewnie popija sobie kiedy jest sam lub w nocy.
Jeśli jednak dalej uważasz, że szczurek pije za mało podawaj dużo świeżych, soczystych owoców/warzyw i koniecznie sprawdź, czy nie jest odwodniony.
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: szczur+poidełko=masakra!!!!

Post autor: KITEgirl »

ale jak będziesz podawać zbyt wiele soczystych owoców to mały może nie czuć potrzeby picia. jeśli poidło jest sprawne to sam się powinien nauczyć. daj mu trochę czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”