bardzo proszę odp doksycylina enrofloksacyna nie pomaga

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

bardzo proszę odp doksycylina enrofloksacyna nie pomaga

Post autor: EMKA1234567 »

Moja jadzia ma 2,5 roku wiem ze to duzo ok dwoch miesięcy temu miała wycinanego guza , mam z nią problem od operacji z przerwami strasznie swiszczy chrumka, enrofoksacyna mało pomagała , więc weterynarz przepisał mi doksycylinę . Jadzia otrzymywała po zabiegu przez kilka dni enrofloksacyne poczym była przerwa ok. dwa tygodnie i dostała doksycylinę pomogła po odstawieniu to samo więc poczekała jeszcze tydzień i znowu przez 10 dni dawałam 1/10 tabletki doksycyliny oczywiście lek osłonowy i lek na wątrobę , pomogło przez czas w którym otrzymywała lek było dobrze w tej chwili Jadzia nie dostaje leku ok . tygodnia ma ataki strasznie chrumka , boje się o nią , serce mi się kraja jak to widzę powiedzcie jak mogę jej pomóc znowu dać doksycylinę czy też poczekac , pytałam weterynarza czy mozna dac doksycyline i enrofloksacyne jak tu pisze powiedział ze bron boże nie , pomóżcie mi chce jej pomóc czy dac dzisiaj znowu di=oksycylinę (bo mam tabletki) boje się strasznie nie chce jej ciągle faszerować lekami , co moze jej pomoc , napiszcie to z rana udam się do lekarza.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: bardzo proszę odp doksycylina enrofloksacyna nie pomaga

Post autor: Hanka&Medyk »

Można jeszcze próbować Oxywet w zastrzykach (musi być z 7-10 dni), jeśli nie pomoże, to azitromycynę, a jeśli to nie pomoże, to gentamycynę.

Z tego, co ciągle czytam, najlepsi weci szczurzy jak najbardziej praktykują pakiet enrofloksacyna + doxycylina, więc nie wiem, czemu Twój odradza...

Na pewno leczenie danym antybiotykiem nie może trwać krócej niż tydzień, żeby było widać efekt działania.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: bardzo proszę odp doksycylina enrofloksacyna nie pomaga

Post autor: nausicaa »

no bo weci myślą, że to są leki anatgonistyczne, bo owszem są, ale u szczurów to połączenie daje bardzo dobre wyniki w praktyce kilinicznej.
poza tym one razem nie dają toksycznego efektu, tylko obniżają swoją moc działania nawzajem, ale jednocześnie razem działają na większe spektrum bakterii. pytałąm się o to dokładnie dr Rzepki, która jest specjalistą od szczurów.także spokojnie możesz podać oba, ta mieszanka zwykle działa, ale jeśli były długie problemy z płucami może też być chore serduszko.

dobre efekty też daje oxyvet z enro, ale tu jest ta sama sytuacja co z doksy, bo to ta sama grupa antybiotykow.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”