Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

MyszorLorowy
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: MyszorLorowy »

Otóż, mam szczurka od 3 tygodnia i pracujemy ze sobą nad zaufaniem. Ciężko nam idzie bo pan Myszor wciąż się wyrywa i chodzi swoimi ścieżkami, nie chce pieszczot ani zabaw. Zastanawiam się więc and kupnem drugiego szczurka, ale czy to pomoże ? Zaznaczam ze Myszor biega po kilka godzin po moim pokoju i wraca do klatki sam.

Czy taka klatka będzie wystarczających rozmiarów dla dwóch szczurków samców? Obrazek
Czy mam kupić większe poidełko i miseczkę?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: dusiaczek »

i tak muszą być dwa, wiec musisz drugiego ADOPTOWAĆ - nie kupić. Myślę że mając towarzysza, oba będą się mneij baly, , jeden bedzie ośmielał drugiego, zwłaszcza jak adoptujesz ze środowiska w którym człowika juz zna.

Klatka jest za mała, minimum dla samców to ok. 40x60 podstawa. Poidełko i miska na pewno większa, przecież to jest maleństwo dl chomików. Moje 3 szczury wypijają dziennie ok 400 ml wody, a to wygląda na malutkie. No i w miesce sucha karma powinna być cały czas, a z takiego malenstwa to chyba zaraz znika.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: dusiaczek »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163& ... ead#unread chociazby tu masz samce do adopcji, tylko trzeba transport znaleźc, zaleznie skąd jesteś. Albo szukaj ogólnie w dziale"oddam/sprzedam", widziałam jeszcze jednego samca ale 6 miesiecy ma. A twój ile?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
MyszorLorowy
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: MyszorLorowy »

Hmm za mała mówisz... Nie dawno ją kupiłem i sporo mnie kosztowała, gdzie można by kopić klatkę większą ale nie tak drogą?

Szczurek ma nie całe dwa miesiące, przynajmniej tak mi się wydaje ponieważ kiedy przyszedł do mnie do domu to jeszcze nie miał jąder widocznych pod ogonem dopiero po jakimś tygodniu mu wyszły. Czytałem ze organy te ukazują się własnie kolo miesiąca życia.

Sklep zoologiczny jest sprawdzony przez moją koleżankę która już trochę szczurki hoduję i to naprawdę widać, że ludzie tam pracujący kochają i dbają o zwierzęta...

Co do poidełka to młodemu starcza to nawet do 4 dni chociaż zbiorniczek ma tylko 75ml pojemności... ;)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: Igaśka »

Każdy kto jest niedoświadczony miał na początku szczurka z zoologa ale jeśli już weszłeś na forum to ADOPTUJ ;)
Dusiaczek ma racje i jak najszybciej kup większą klatkę.
Szczurkowi załóż temat w dziale nasi pupile ;D
Pozdrawiam Igaśka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: dusiaczek »

allegro, głównie używane, czesto w stanie idealnym i za grosze. w sklepach, jak widzisz, są bardzo drogie.

ale szczurów nie kupujemy bo na ich miejsce przychodza kolejne z hurtowni takich jak te: http://www.ratz.co.uk/rodentfarm.html
a dużo szczurów szuka domów, więc lepiej adoptować.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: carrie17 »

Klatek szukaj na allegro, tablicy.pl czy gumtree, czasem można złapać niezłą okazję :) ewentualnie tutaj na forum : http://szczury.org/viewforum.php?f=5 ludzie też sprzedają klatki :)
tutaj z kolei masz kalkulator jaką liczbę ogonków pomieści dana klatka: http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
no i tak jak mówili poprzednicy: pomóż jakiejś bidzie znaleźć domek, nie kupuj w zoologu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: smeg »

Kupując klatki w sklepie zoologicznym zazwyczaj się gruuubo przepłaca. Najpierw trzeba było się zorientować jakie są wymagania szczurków, a potem kupować, to by nie było problemu.

Minimalna klatka dla dwóch samców to 70x40x60 cm, nowa na allegro kosztuje ok. 110 zł, używanej możesz poszukać na serwisach ogłoszeniowych typu gumtree, tablica.pl i innych lokalnych. Gdzie mieszkasz? Czasem można znaleźć tanie klatki, ale odbiór jest tylko osobisty, więc miasto ma znaczenie ;)

W Twojej klatce szczur niedługo nie będzie mógł się swobodnie obrócić ani stanąć na dwóch łapkach. Do tych rur za chwilę też się nie zmieści. Nie mówiąc już o drucianych pięterkach, które szkodzą szczurzym łapkom.

Przyjaciel tej samej płci jest szczurkowi NIEZBĘDNY, bez niego będzie smutny i osowiały. http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 - tu przeczytaj, dlaczego nie kupujemy w sklepach zoologicznych. Nawet jeśli w sklepie mają względnie dobre warunki, to zapewne trafiły do niego z hurtowni - rozmnażane w barbarzyński sposób, rodzone przez samicę wciąż nowe mioty, dopóki nie padła z wyczerpania, szczury pochodzące z chowu wsobnego itp. Nie płacimy za takie szczury, bo próbujemy to zjawisko ograniczyć. Możesz pomóc, adoptując szczurka z forum za darmo, mnóstwo ich tu czeka na dobre domy, uratowanych często z nieciekawych warunków.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
MyszorLorowy
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: MyszorLorowy »

Hmm, dziękuję za szybką odpowiedź i zaangażowanie. Myślałem że kupiłem klatkę, w której mój szczurek będzie się czuł dobrze, ale jeśli tak sprawa wygląda to będę musiał ją sprzedać i kupić nową, trudno... Zdjąłem jedną z rur ponieważ chciałem dać mu trochę więcej miejsca a on i tak w nich nie chodził.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: carrie17 »

Może spróbuj jeszcze wymontować pięterka, a na ich miejsce zaczep o kraty ze dwa koszyczki, lub jakiś hamaczek (wystarczy kawałek materiału i zaczepy ze spinaczy czy sznurków). Bo takie pięterka z krat są niezdrowe dla szczurków, a gwarantuję Ci, że byłoby mu lepiej. Przynajmniej do czasu kupienia nowej klatki :)
MyszorLorowy
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: MyszorLorowy »

Może też tak zrobię... Odczepiłbym wtedy najwyższe pięterko i byłoby git ;) A hamak ma zamontowany od samego początku jednak nie chętnie śpi w nim, dałem mu więc kawałek mojej koszulki żeby miał wygodnie na ziemi ;)
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: carrie17 »

To może zrób mu coś w rodzaju norki albo jakiś domek wyścielany polarkiem, moje śpią tylko w czymś 'zabudowanym' ;) no ewentualnie jak nie masz zdolności krawieckich to zamów coś od którejś z dziewczyn z forum - one szyją dzieła sztuki 8)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: Niamey »

MyszorLorowy , naprawdę nie kupuj w sklepie. Wierzę, że Twoja koleżanka lubi szczurki i stara się o nie dbać, ale raczej się na nich nie zna - skoro sprzedała Ci szczurka, któremu jeszcze nie zeszły jądra. Tak małe szczurki powinny być jeszcze z mamą, za wczesne oddzielenie jest dla nich bardzo szkodliwe, ale w sklepach tak właśnie się robi :(
MyszorLorowy
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: MyszorLorowy »

Trochę jest problem jak widzę, bo nie ma blisko mnie szczurka do adopcji. Wszystkie jak patrzę to Gdańsk, Warszawa albo Kraków... ;(
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Oswajanie i kupno drugiego szczurka

Post autor: Entreen »

Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”