Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
19lipiec
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: 19lipiec »

Witam.
Mamy szczurka samca 6cio tygodniowego od jakiegoś tygodnia. Kupiliśmy go niestety w zoologu. :-\
Od samego początku dużo go obserwowałam i zachowywał się normalnie, miał apetyt i był bardzo ruchliwy i ciekawski.
Od paru dni wydawał dziwne odgłosy, kichanie, chrumkanie, zgrzytanie ząbkami. Podawaliśmy mu przez 3 dni rutinoscorbin. Dzisiaj zauważyłam, że jest strasznie osowiały, mało je i pije. Ma także zalepiony nosek czym, to chyba krew. Często było tak, że braliśmy go na ręce i zasypiał a w pewnym momencie budził się i jakby łapał powietrze pyszczkiem, jakby się dusił.
Dzisiaj ledwo chodzi, aż się zatacza i przewraca. Wzięłam go na ręce i był osowiały, wsadziłam go do klatki i zaczął skakać wysoko jakby w panice. Skakał i przewracał się na plecy i na boki, ledwo się podnosząc. :(
Wstawiliśmy go do zaparowanej łazienki, żeby sobie pooddychał wilgotnym powietrzem...
Co mu może dolegać? Bardzo się martwimy, dzisiaj już nie mamy jak jechać do weterynarza, a chcemy do jutra jakoś mu ulżyć w cierpieniu.
Proszę pomóżcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: tahtimittari »

Koniecznie jedź do wererynarza.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: Flaumel »

W Warszawie są lecznice całodobowe - więc szczura do transporterka i do weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: sylwiaj »

nie wyglada to dobrze polecam lecznice na Bohdanowicza - Medicavet, jest jeszcze ogonek, oaza i elwet chyba
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: xxx »

skakanie w panice to objaw duszności, do jutra na 90% nie przeżyje jeśli nie weźmiesz go szybko do dobrego weterynarza, na forum masz spis wet. w Warszawie którzy potrafią leczyć szczury. Maluch musi SZYBKO dostać leki, inaczej się udusi. Dusznośc jest powodowana albo zap. ukł. oddechowego albo chorym sercem (lub jednym i drugim) jedno i drugie DA SIĘ leczyć(w przypadku serca polepszyć stan tak by szczur mógł żyć), mam u siebie obecnie 3 szczury wyciągnięte z podobnego stanu, najstarszy ma prawie 2 lata.
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: renett »

Mój miał identyczne objawy, jeździłam z nią przez trzy dni na kilkugodzinne inhalacje -( dostawała leki rozszerzające oskrzela )i potem jeszcze przez około tydzień w domu leczenie (enroxil jak dobrze pamiętam) miewała jeszcze krótkie ataki ale doszła do siebie, duży udział w tym miała szybka interwencja ( mimo tego weterynarz nie dawał 100% pewności że przeżyje) także radzę jak najszybciej udać się do weta
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: Niamey »

19lipiec jeśli jesteś z Warszawy, koniecznie idź do któregoś z polecanych lekarzy, bo to tylko to zagwarantuje Ci szybkie i skuteczne leczenie
Awatar użytkownika
19lipiec
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: 19lipiec »

Byliśmy z małym u weterynarza.
Lekarz osłuchał mu brzuch, powiedział, że ma atoniczne jelita - tzn, że mu nie pracują. Jest mocno odwodniony. Może byc to objawa moczówki.
Chciał też zbadac temperaturę, ale mu się to nie udało, ale szczurek jest jeszcze za mały, żeby mu zaaplikowac termometr.
Dostał antybiotyk na 48h i został nawodniony, mamy się zgłosic ponownie w środę.
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: akzi »

:( biedny maluszek mam nadzieje że musie poprawi i bedzie zdrowy jak ryba !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
19lipiec
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: 19lipiec »

Strasznie jest biedny... Męczy się już 3 dzień.
Martwię się, że lekarz postawił złą diagnozę, przy moczówce szczurek nie może oddychac? Wczoraj dostał ten antybiotyk, ale nie ma żadnej poprawy. Cały czas się wygina z bólu i leży sztywno... oddycha ciężko pyszczkiem. :'( To jest najgorszy widok jak taki mały zwierzaczek cierpi i ta bezradnośc...
Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: sylwiaj »

idz szybciutko na Bohdanowicza jestes z wawy napewno którys lekarz Cie przyjmie powiez ze to nagły wypadek
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: akzi »

wlasnie w jakiej klinice byłaś może złej ???
szczurki leczy sie u specjalistów bo oni zawsze dobrze doradzą
lez koniecznie z nim gdzie indziej.
może ma alergie na granulat trociny nie wiem co masz w klatce. usuń wszytsko i daj reczniki papierowe. i lec koniecznie do innej kliniki bo on się udusi !!!!
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
19lipiec
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: 19lipiec »

Byliśmy na ulicy Bohdanowicza 9, dostał od razu 2 zastrzyki i był ogrzewany i dostał tlen. Niestety po godzinie nasz Gonzo odszedł... :'(
Obrazek
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: ewka »

:'( [*]
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Duszenie, skakanie, osłabienie.. pomocy!

Post autor: akzi »

:( bu :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”