NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Adrianna_Dul
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2012 4:42 pm

NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Adrianna_Dul »

Witam! jakieś 4 dni temu, mój szczur kuśtykał.. potem się czołgał już 2 dni temu leżał bezwładny, nie jadł, nie pił, nie reagował na imię. Poejchałam to weterynarza, od razu chcieli go usypiać, rozwyłam się i prosiłam o pomoc. Zrobili Piorunowi rentgen, okazało się, że ma coś z kręgami piersiowymi i jakąś chorobę (wycieka mu brunatna ciecz z oczu) do tego ma świerzb.. był leczony, robiłam mu kołnierze i smarowałam maścią uszka, miał zastrzyki... w końcu przerwaliśmy mu te męki i przez rok, wyglądał jak wyglądał ale cieszył się kondycją, aptetytem. Następnie weterynarz zrobił mu dwa zastrzyki, leżał, nie wyrywał się nawet przy kłuciach. na drugi dzień rano jadł, czołgał się, wydawał sie być o wiele silniejszy niż dzień przed. Pojechałam znów, znów dostał dwa zastrzyki. Są to antybiotyk i przeciwbólowy. Przy drugich dawkach zastrzyków już musiałam go trzymać, nie dał sobie zrobić. Dzisiaj wracam ze szkoły.. Leży, nic nie tknięte, nie chodzi... Cewkę moczową ma zatkaną jakimś ropieniem... Zaraz znów muszę jechać, po kolejne zastrzyki... Tylko czy naprawdę mam go dalej męczyć? Czy skrócić mu te męki? Strasznie rozpaczam, nie wiem co robić, czekam na Wasze opinie. Jeszcze dwie godziny jest czynny wet...
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Jay-Jay »

szczurek może się już męczyć sama nie wiem czy usypiać ale skoro ma coś z kręgami jakiś ropień to lepiej pomóc :-\
Obrazek
Adrianna_Dul
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2012 4:42 pm

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Adrianna_Dul »

uśpiłam go, histeria na całą klinikę była..
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Szeliza »

Podjęłaś dobrą decyzję :-[
[*] Leć aniołku :'(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: akzi »

To byla bardzo dobra decyzja !
Maluszek już nie cierpi a z tego co opisywalas cierpial bardzo :(
teraz jest w szczurzym niebie i biega z calą bandą naszych ogonów
napewno jest szczęśliwy :)
trzymaj się cieplo !!


[*] dla Pioruna teraz już aniolka !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: zuzka-buzka »

Czy wiadomo co to było? Mojemu szczurkowi robi się to samo... Niedowład i wydzielina z oczu. Nie wiem co robić. Nie mogę go uśpić, nie dam rady.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: klimejszyn »

zuzka, a w jakim jest wieku ? ma jeszcze jakies objawy, czy tylko powłóczy tylnymi łapkami ? czy kiwa się, traci równowagę ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: zuzka-buzka »

2 lata i 4 miesiące. Jeszcze kilka dni temu było to tylko powłóczenie, dzisiaj ledwo się czołga, przewraca się i chwieje...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: klimejszyn »

to już jest dość poważny wiek dla szczurka.
ale to może być starość, a nie tylko, mój Amon tak miał, a był młodszy o te 4 miesiące od Twojego ogona. było podejrzenie jakiegoś guza w główce, ale zrobiliśmy badania krwi z czego wyszło, że męczyła go niewydolność wielonarządową.
można próbować z badaniami, albo po prostu podać steryd i zobaczyć, czy go postawi na nogi.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Szeliza »

Mój Tadek miał to samo :-[
U nas też tak szybko poszło, najpierw Tadek tak dziwnie chodził, a w odrębnie dwóch dni już nie chodził :-[

ale trzymam kciuki :) mi nie wyszło, ale tobie się uda :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: zuzka-buzka »

Zastanawiam się czy go męczyć tymi sterydami. Nie chcę kończyć jego życia, ale jeżeli ma cierpieć tak jak teraz, to chyba jednak byłoby lepiej dla niego, gdyby odszedł... Sama nie wiem. Dzisiaj już prawie nic nie zjadł, a pić nie chce nic, nie da sobie wcisnąć, a ze swojej woli też nic nie pije.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Paul_Julian »

Jak nie chce jesc, to niedobrze. Spróbuj może wcisnąć w niego nutri ? A brzuszek ma miękki?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Szeliza »

Spróbuj jeszcze, może się uda :) Z tego co pamiętam sterydy Tadkowi pomagały. Nie do tego stopnia, że wstawał na nogi i chodził, ale było widać poprawę .
Ale jak naprawdę będzie źle to nie zwlekaj, ja mówiłam sobie "jutro pójdę" nie zdążyłam, żałuję :-[
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: zuzka-buzka »

Kochani, chyba pójdę go jutro uśpić. Wydaje mi się, że to nie ma sensu. Nawet jeżeli po sterydach będzie trochę mógł się czołgać to i tak będzie to dla niego męka, mam wysoką wolierę - nie będzie mógł mieszkać z kolegami... Chyba jednak muszę zrobić to, czego od zawsze bardzo się obawiałam.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: NIEDOWŁAD, CHOROBA.. UŚPIĆ? :( POMOCY

Post autor: Paul_Julian »

Pogadaj z wetem jakie ma szansę. I trzymaj się mocno!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”