Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Potrzebna dieta??

Post autor: Akcei »

Hej :)

Mam dwa szczurki: Momo i Knopers. Mają około 1 roku i mieszkają w dużej klatce. Mieszam im karmy takie jak: "Versele Laga Rat Nature", "Vitapol Premium pokarm dla szczurka" i czasem owocową karmę Megana. Czasem dam im gerberka, suchy chleb, siano marchew, jabłko, flipsy dla dzieci (takie kukurydziane) itp.

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że są one za grube. (Net mi teraz wolno chodzi więc później prześle zdjęcia)

Czy jest jakaś dieta dla otyłych szczurków??

Dodam, że mimo iż mają dużą klatkę to Ogonki cały czas sobie śpią i schodzą tylko się napić lub zjeść a jak je wypuszczam to chwilkę pobiegają a potem leżą sobie w jakimś kącie... Chciałam im kupić super duży kołowrotek (największy jaki jest) ale czytałam że to nie jest zdrowe dla szczurów.... Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: noovaa »

Najlepiej zważyć i dać zdjęcia :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Akcei »

A więc tu są moje szczurki
http://img197.imageshack.us/img197/1700/dsc01574q.jpg
http://desmond.imageshack.us/Himg41/sca ... res=medium
Ten z biały to Knopers ten ciemny to Momo :)
Nie mogę ich zważyć bo aktualnie nie mam wagi...

Jak pewnie widzicie Ogonki mają dziwne futerko. Akurat wczoraj trochę je umyłam. Myje je bardzo rzadko (a jeśli już to prawie nie ma różnicy w ich wyglądzie a tym bardziej zapachu) bardzo się boją jak chce je umyć więc nie chce tego robić ale jak patrzę na Knopersa i widzę jego żółto-białe futerko to mnie krew zalewa... Zauważyłam że one się nie myją całe. Myją tylko główkę i łapki reszty w ogóle. Są czasem tak brudne że mają żółty naskórek (sprzątam im często ale one lubią spać w swoich siuśkach chyba xd).
Stwierdziłam z moją koleżanką że to chyba dlatego, że są za grube żeby umyć sobie plecy ale no nie wiem...

Boje się, że coś źle zrobiłam i na mnie nakrzyczycie i w ogóle... Ale ja na prawdę chce dla nich jak najlepiej!! Dlatego też napisałam tutaj posta bo wiem, że się znacie i mi pomożecie :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Sky »

Mają żółty naskórek, bo to faceci, a faceci z powodów hormonalnych tak mają. Nie dlatego, że się myją, po prostu samczy łupież.
Co do wagi, to wydaje mi się, że faceci rzeczywiście są za tłuści. Dobrze by było ich zważyć, ale 'trochę' fałdek widać...
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Akcei »

Jak tylko będę miała możliwość to je zważę.
A jaką diete stosować?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Hanka&Medyk »

Świetnie powinna się sprawdzić dieta drobiowa (gotowany lub sparzony kurczak - dr Rzepka poleca ;) ) z podgotowanymi (nie rozgotowanymi) warzywami, do tego osobno sucha mieszanka typu Verse Laga Rat Nature / Tima Rattima / JR Farm Wellness lub JR Farm Uczta Szczura.
Oczywiście warto nie wrzucać za dużo jedzenia na raz, żeby nie "wpierniczały" - niektóre szczury nie mają umiaru.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Hanka&Medyk »

Można tez oczywiście dawać surowe warzywa z tych, które nie potrzebują gotowania, o ile oczywiście chłopaki nie będą kręcić nosem.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: Akcei »

A jakie mniej więcej powinny być porcje?
Z tego co zauważyłam to one "żyją" od 23 do 1-2 w nocy (wtedy jedzą i trochę biegają po klatce) a w ciągu dnia cały czas śpią. Czasem idą wypić wodę i coś zjeść ale bardzo rzadko.

A co do tego kołowrotka to mogę kupić czy nie?

Ja im od zawsze daje wieczorem przed pójściem spać miseczkę jedzenia i czystą wodę do poidełka i one sobie jedzą te najlepsze rzeczy a resztę w ciągu dnia zjadają i trochę zostaje wieczorem następnego dnia to im to odsypuje do pudełka bo tego już nie zjedzą tylko rozsypią po klatce i daje im nowe jedzonko. Dobrze robię?
Najczęściej zostawiają ziarno i granulaty itp.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebna dieta??

Post autor: mini »

Kołowrotka nie polecam, zdecydowanie nie, szczurom można zapewnić ruch na wiele innych sposobów, np: ciekawe, urozmaicone wybiegi, czy też zabawy z Tobą na podłodze :)

Ponoć przy diecie, w roli karmy podstawowej, dobrze się sprawdza Rat&Mouse PRO. Może warto spróbować? :) Dobry jest też ogórek, lub arbuz, z tym, że ogórek jest ogólnie dostępny. Dlatego, że to wodniste.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: jak odchudzić szczurka?

Post autor: okti199 »

dziękuję
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: jak odchudzić szczurka?

Post autor: albireo »

Ja również odchudzam szczura. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że to my, a nie one same je tuczymy. Ponieważ szczury, które właśnie posiadam są najpiękniejsze na świecie, i tak ślicznie jedzą, ciężko się powstrzymać przed przekarmianiem ich.
Naleźy zrobić założenie - karma podstawowa, to karma podstawowa (i radzę raczej przerzucić się z Animalsa na coś innego - jest tutaj sporo wątków o tym) - w dużej mierze powinno im wystarczyć. To co dajemy oprócz tego to dodatek. W moim przypadku też zawsze było tak, że jeden szczur jadł dużo więcej niż drugi, i w związku z tym jeden był napasiony, a drugi szczupły, więc doskonale rozumiem, o czym mówisz.
Ponieważ szczury mają swoje przyzwyczajenie żywieniowe i nie wszystko wszystkim smakuje ciężko doradzić jakąś uniwersalą dietę.
Po prostu za każdym razem gdy chcesz dać im coś ekstra pomyśl, czy nie masz czegoś mniej tuczącego.
Wypusczaj grubego szczura na wybieg, gdy chcesz karmić chudszego.
Zrezygnuj z orzechów, słonecznika, postaraj się dawać więcej warzyw. Żadnego sera i inych tłustych rzeczy.
fourPaws
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 30, 2012 8:18 pm

Kiedy rozpocząć dietę, gdy szczur jest za gruby?

Post autor: fourPaws »

Jak poznać, że szczur jest za gruby, jaką dietę stosować oraz jak ją stosować. Zawsze, gdy chcę ją rozpocząć żal mi szczurków, baję się, że je głodzę i daję im normalnie jedzenie.
Jak jedzą moje szczury? - Caly czas mają w miscę karmę Versele Laga Rat Complete i zioła Herbal Pets, dostają od czasu do czasu smakołyki.
dusiaczek9
Posty: 54
Rejestracja: śr lis 09, 2011 9:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kiedy rozpocząć dietę, gdy szczur jest za gruby?

Post autor: dusiaczek9 »

A czy robisz im wybiegi, co ile dni i ile godzin czasu biegają. To nie człowiek według mnie nie potrzeba żadnej diety przecież tylko człowiek stosuje dietę; przez te czekolady, chipsy, żelki itp. Ale są wyjątki najwięcej z kotami ale to przez właścicielów za mało wypuszczania na pole, dawanie jedzenia nadmiernie... napisz ile dajesz jedzenia co ile dosypujesz, ile czasu trwają wybiegi. Może zdołam Ci pomóc...
Proszę napisz jeśli też będziesz mogła: ile cm ma długości i szerokości w pasie (troszke ciężka robótka ale warto), ile ma lat, miesięcy i ważne także jakiej jest płci.
Przyjaźń jest drogą, która zanika w piasku, jeśli jej się nie odnawia...
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kiedy rozpocząć dietę, gdy szczur jest za gruby?

Post autor: Szeliza »

dusiaczek9 u szczurów można stosować dietę, jest dużo wątków o tym wystarczy poszukać ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=33669
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=33669
i szczura nie trzeba mierzyć w obwodzie itp. ::) wystarczy płeć, wiek i waga ;)
dusiaczek9
Posty: 54
Rejestracja: śr lis 09, 2011 9:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kiedy rozpocząć dietę, gdy szczur jest za gruby?

Post autor: dusiaczek9 »

Wiem można dietę np. ze zmianą karmy albo mniej smakołyków, ale ona coś tam o tej diecie pisała, że to tak przyjęłam bardziej z taką lekką "głodówką".
Przyjaźń jest drogą, która zanika w piasku, jeśli jej się nie odnawia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”