Pasożyty, jakie?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NattyXo
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 01, 2011 1:54 pm
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Pasożyty, jakie?

Post autor: NattyXo »

Moja szczurzyca ma osiem jedno tygodniowych szczurków. Młodym szczurkom już zaczyna wyrastać sierść i pojawił się taki jakby łupież, przyjrzałam się bliżej i zauważyłam małe robaczki bardzo wolno się poruszały, było ich naprawdę mało ze 2-3 na jednym szczurku, więc pincetą "ściągnęłam' je z nich (one chyba piły krew, ale nie wyglądały mi ani na pchły ani na wszy bo są za małe), i trochę przemyłam ciepłą wodą. Co to może być?

Aa i jeszcze pogrzebałam w futerku szczurzycy i znalazłam 2 strupki, tych małych robaczków nie zauważyłam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pasożyty, jakie?

Post autor: Paul_Julian »

Nieistotne co to, mogą być wszy, albo pchły. Idż do dobrego weta po lekarstwo. Nie mam pojecia czy maluszkom będzie mozna podać lek i w jaki sposób. Ale jak nic nie zrobisz - umrą. Pasożyty bardzo wykanczają szczura, nawet doroslego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pasożyty, jakie?

Post autor: smeg »

To pewnie wszoły. Kiepska sprawa u tak małych szczurków, bo raczej nie ma bezpiecznego specyfiku na wybicie robactwa u tygodniowych szczurów. Jeśli pasożytów na maluchach było mało, to jest szansa, że wystarczy wyleczyć ich mamusię. Powinnaś iść z nią jak najszybciej do weterynarza znającego się na szczurach (poszukaj polecanej lecznicy w dziale "Weterynarze"), bo nie wszystkie preparaty są bezpieczne do stosowania u szczurów. Poza tym trzeba wymienić ściółkę i wyparzyć całe wyposażenie klatki, żeby pasożyty nie przetrwały. W zależności od użytego leku potrzebna będzie jedna dawka lub kilka w odstępach 7-10 dniowych. Na wszelki wypadek powinnaś się też wybrać do weta z maluchami, bo wszoły są baaardzo zaraźliwe i mogą przejść z powrotem na matkę, ale to dopiero, kiedy młode skończą ok. 5 tygodni.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”