Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

Moja samiczka niedawno straciła przyjaciółkę z którą tak bardzo się zżyła . Chciałam adoptować jej przyjaciółkę , ale pomyślałam że weznę od znajomej szczura samotnego samca ma około 8 miesięcy i mieszka w chomiczówce :'( :-\
Moja szczurzyca ma 3 lata i miesiąc . Pewnie nie jest już płodna , jak myślicie ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie nie jest płodna, to już naprawdę podeszly wiek.
A jak się czuje babulka ? Bo 8miesieczny szczur to jest w kwiecie wieku, chce brykac, szaleć, a starsze szczurki lubią spokój (zapewne też ze wzgledu na problemy ze stawami itd).
Piękny wiek, gratuluję !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

Paul_Julian pisze:Wg mnie nie jest płodna, to już naprawdę podeszly wiek.
A jak się czuje babulka ? Bo 8miesieczny szczur to jest w kwiecie wieku, chce brykac, szaleć, a starsze szczurki lubią spokój (zapewne też ze wzgledu na problemy ze stawami itd).
Piękny wiek, gratuluję !
Jest żwawa i nie daje pokazać że to już babcia ;) To była moja pierwsza szczurzyca , niestety jeszcze z zoologa , wtedy nie wiedziałam że lepiej jest adoptować szczurka ;) Czyli mogę dopuścić do niej chłopaczka ? :D Czy będzie próbował ją zapłodnić ? wiem że to mu się nie uda ale boje się że będzie na nią wskakiwał ::)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Paul_Julian »

Poczekaj jeszcze na opinię innych. Nakasha http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... ile&u=1324 ma zarejestrowaną hodowlę , może sie wypowie :) Ew. możesz do niej napisać pm , jesli odebranie samca to sprawa pilna.
Na tyle to sie nie znam, ale pewnei nie jest już płodna, to chyba ponad 80 lat na ludzkie.

A co do wskakiwania - nawet samice wskakują na siebie, najcześciej, żeby zdominowac innego szczurka. Często sie to skończy kopniakiem od zdominowanego :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

Paul_Julian pisze:Poczekaj jeszcze na opinię innych. Nakasha http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... ile&u=1324 ma zarejestrowaną hodowlę , może sie wypowie :) Ew. możesz do niej napisać pm , jesli odebranie samca to sprawa pilna.
Na tyle to sie nie znam, ale pewnei nie jest już płodna, to chyba ponad 80 lat na ludzkie.

A co do wskakiwania - nawet samice wskakują na siebie, najcześciej, żeby zdominowac innego szczurka. Często sie to skończy kopniakiem od zdominowanego :D
Wiem , ale się martwie czy młody nie będzie jej męczył ;D Poczekam na wypowiedzi innych ale moja Tosia jest strasznie smutna z powodu bycia samej , do znajomej jest blisko więc mogłabym polecieć po małego w podskokach ;D o ile byłabym pewna że nie będę miała później tak starej samiczki w ciąży .
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

Jestem w trakcie przeprowadzania testu , mały gania Tosie a ona go kopie , stają na tylnich łapach bez ruchu lub jak mały się na nią czai ona go odpycha . A ten na przeprosiny naje jej buziaka w główkę koło uszka . To normalne i czy to przejdzie? ???
nie chce żeby stresował Tosie .
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Nakasha »

W tym wieku samiczki nie są już płodne. ;)

Co do łączenia z tak starą szczurzynką, to może być dla niej stresujące. Najlepiej uważnie obserwować, jak się ogony zachowują, jeśli samiec będzie ją za bardzo męczyć, to trzeba będzie rozważyć oddzielenie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

A ile mam ich obserwować ? Oglądam i sprawy łagodnieją , ale mam wątpliwości czy nie będzie cały czas tak na nią skakać ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Paul_Julian »

U mnie jak młodziaki przeszkadzały najstarszej (alfie stada ) to kilka razy przewróciłem młodszą na plecki i przytrzymałem trochę. Były wrzaski, piski, machanie łapkami, ale naskakiwanie już nie było tak agresywne.

Najstarsza była chora na serce, więc postanowiłem jej trochę pomóc w uzyskaniu szacunku :D

Więc spokojnie możesz spróbować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kslisto
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 30, 2011 5:53 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: kslisto »

chej wybaczcie że sie wtrącam ale do jakiego wieku samiczka jest płodna?
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

Paul_Julian pisze:U mnie jak młodziaki przeszkadzały najstarszej (alfie stada ) to kilka razy przewróciłem młodszą na plecki i przytrzymałem trochę. Były wrzaski, piski, machanie łapkami, ale naskakiwanie już nie było tak agresywne.

Najstarsza była chora na serce, więc postanowiłem jej trochę pomóc w uzyskaniu szacunku :D

Więc spokojnie możesz spróbować.
W tym rzecz że on nie skacze na nią z agresją tylko z innym zamiarem :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Paul_Julian »

kslisto pisze:chej wybaczcie że sie wtrącam ale do jakiego wieku samiczka jest płodna?
Wg ratguide płodność sie zmniejsza między 15 a 18stym miesiącem zycia ( ale nie wiem na 100%):
http://ratguide.com/breeding/breeding/breeding_age.php

Oliwia115, samiczki robią identycznie , własnie taki obskakiwanie :) Ja bym go zdominował, choćby po to, zeby nie skakal i nie zaczepiał starszej. To zawsze stres.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Nakasha »

Samiczki zaczynają tracić płodność gdy mają ponad 1,5 roku, ale faktycznie zdarzają się samice mające rujki nawet po 2-gim roku życia. Sądzę, że 2,5 roku to już bezpieczny wiek.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Oliwia115
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 1:28 pm

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Oliwia115 »

najchętniej to bym go ciachnęła , ale nie ma tu dobrego weta :( Jest dwóch , jeden nie zajmuje się gryzoniami a drugi nie kastrował nigdy szczura >:( Nie wiem czy mogę mu zaufać ???
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Do jakiego wieku samica jest płodna ?

Post autor: Blanny »

Ja bym nie dawała do kastracji szczura nikomu, kto w życiu tego nie robił. Może mieszkasz w pobliżu jakiegoś większego miasta, gdzie są dobrzy weci? Ja jeżdżę z moimi jakieś 40-parę kilometrów do weta. ::)

Nie wiem, czy takiej starowinki, to nie lepiej byłoby już samej zostawić, bo takie łączenie to może być dla niej mega stresujące... Poza tym młodszy szczur będzie się chciał bawić, wygłupiać, ona to już nie bardzo i może ją zwyczajnie zamęczać. :(
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”