pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: Krówka. »

waz na diecie wegetarianskiej? genialny pomysl :roll:
Killarney
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 9:47 pm

pajaczek :)

Post autor: Killarney »

Prawda cudowny :D Najwyze swierszcze bedzi wcinal :P Bo szczurka nie dam za nic wzyciu siebie dam zjesc ,a jego nie :albino:
Pozd Killarney :albino:
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

pajaczek :)

Post autor: Dona »

Moja wstrętna kędziorka zrobiła mi niespodziankę w postaci dziewiątej wylinki ^^ Kochany stworek siedzi na razie w kokosie i dochodzi do siebie ^^
Faith
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 30, 2005 1:20 am

pajaczek :)

Post autor: Faith »

Nie wiem czy ma to dla was jakiekolwiek znaczenie, ale nie powinno sie podawac pajakom gryzoni. Nie chodzi mi tutaj o wzgledy moralne, bo jestem okrutna i bezduszna terrarystka :P , ale sa one czesto trzymane na trocinach czy podlozu, w ktorym jest minimalne stezenie srodka owadobojczego, smiertelnego dla pajakow. Ktos jeszcze wspomnial o glodowkach. Moja dorosla samica C. fasciatum ( u mnie 7 lat) ostatniego swierszcza zjadla w kwietniu 2005 i do tej pory ani mysli o zarciu. tak wiec, dwa tygodnie to nic :wink:
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

pajaczek :)

Post autor: czukukkcza »

tak sobie czytam ten temat...
i myślę że fajnie by było sobie kupić 1L albo 2L kędziorka,albo smithi...
muszę tylko poszukać na terrarystyce jakiegoś korzystnego dla mnie ogłoszenia:D
jakie podłoże?torfiaste?
i jak karmić posiekanym robalkiem?merdać zezwłokiem na pincecie przed pyskiem,czy wrzucić do pojemniczka i zostawić,a on sobie już sam poradzi?
a na czym polega utrzymanie wilgoci?starczy że będe mu co jakiś czas pojemnik wodą zraszać?czy zostawić coś z woda,by oddawało wilgoć?
i gdzie powinien pojemnik stać?tam gdzie zimno,tam gdzie ciepło,czy obojętne?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Faith
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 30, 2005 1:20 am

pajaczek :)

Post autor: Faith »

jakie podłoże?torfiaste?
Jest cos takiego jak kostka kokosowa czyli wlokno kokosowe zbite w ciasna brylke, ktore sie namacza. Kostka, z ktorej wychodzi 7 l kosztuje cos kolo 6 zl.
i jak karmić posiekanym robalkiem?merdać zezwłokiem na pincecie przed pyskiem,czy wrzucić do pojemniczka i zostawić,a on sobie już sam poradzi?
Najlepiej wrzucic i zostawic. Jak zechce to zje. Wyjatkiem jest pajak przed wylinka, ktorego sie nie karmi. Nie tyrzeba zabijac robaka, ale jezeli jesty on za duzy dla pajaka, to sie go kroi co jest rownoznaczne z zabiciem
a na czym polega utrzymanie wilgoci?starczy że będe mu co jakiś czas pojemnik wodą zraszać?czy zostawić coś z woda,by oddawało wilgoć?
Zraszac raz na kilka dni
i gdzie powinien pojemnik stać?tam gdzie zimno,tam gdzie ciepło,czy obojętne?
Temperatura pokojowa jest odpowiednia.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

chcialam sie pochwalic... wczoraj moj maly skarb amelka zaskoczyl mnie bardzo - miala wylinke! :D czekalam na nia dluuugo dlugo (nie pamietam juz, jak dlugo), a tutaj nagle zagladam do terrarium i juz po wszystkim... :) sliczna sie zrobila moja panienka... czarna, aksamitna i juz taka duza... :D czuje sie jak dumna mama... :zakochany:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

pajaczek :)

Post autor: sechmet »

no to gratuluje krwiopijka
ja niestety nie doczekałam się wylinki mojego pajączka...

a tak z ciekawości, Amelka jakiego jest gatunku? jest czarna, to wnioskuje że to g. pulchra... :roll:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

slusznie wnioskujesz... :) grammostole sa lagodne, latwe w utrzymaniu i rosna duze, wiec calkiem mi odpowiadaja... w pulchra (zgodnie z nazwa ;)) to taka klasyczna pieknosc... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

pajaczek :)

Post autor: czukukkcza »

pochwalę się-mam fundusze,warunki[kilka pojemników na kliszę]
i poważnie zamierzam zakupić L1 albo L2 Kędziora-może ze 3 sztuki ;)
jeszcze tylko kokosowe podłoże,kontakt do hodowcy ptaszników w moim mieście-i myślę że po kilku miesiącach sprzedam już L5-L6 Kędziorów :D
:)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

a ja niestety mam smutne i dobre wiesci...
dobre to takie ze chromka przeszla 5wylinke, a smutne to takie ze smithi nie przezyl 4wylinki...szkoda go..
kedzior je za dwoch a nie przechodzi wylinek od 3miesiecy..
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

pajaczek :)

Post autor: czukukkcza »

pajączki już u mnie :D
są piękne:)
nie zamierzałam im dawać imion,ale na przekór mojemu facetowi mają imiona Omfala i Keltoi:)
dzisiaj próbuję je nakarmić posiekanym mącznikiem.przeniosłam je z pojemnika na kliszę do pojemnika na mocz :D
śliczne,śliczne są ;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

pajaczek :)

Post autor: Dona »

A moja pajęczyca okazała się niestety Panem Pająkiem... :|
Dawiddd
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 25, 2006 8:56 pm

pajaczek :)

Post autor: Dawiddd »

Lol myslalem, ze na forum o gryzoniach pisanie o pajakach bedzie herezja ;) , sam mam A. Geniaculate 2x L8/3, P. Cambridgey L3, P.Murinus L2, L. Parahybana L4, B. Albopilosum L7 oraz B. Vagans doroslego samca, zwierzeta tez ciekawe, ale przy grozniejszych gatunkach nie dla kazdego, ale kedziora to 10 latki mogli by trzymac
Nie jeden nie raz nasz kraj próbował zniszczyć
nie jeden raz powstaliśmy ze zgliszczy
teraz nasz czas nadszedł korona błyszczy
a ja z dumą na nią patrzę więc wytrzyj łzy - to ważne
Dawiddd
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 25, 2006 8:56 pm

pajaczek :)

Post autor: Dawiddd »

Grrr niechcacy dalem 2 takie same posty, to zmieniam :lol: , chce ktos kupic odemnie wyzej napisane pajaki + terra itd...
Nie jeden nie raz nasz kraj próbował zniszczyć
nie jeden raz powstaliśmy ze zgliszczy
teraz nasz czas nadszedł korona błyszczy
a ja z dumą na nią patrzę więc wytrzyj łzy - to ważne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”