Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Agata »

Mam pytanko. Czy wasze szczuraski też nie chcą jeść ziaren np.pszenicy która jest w karmie? Moja Dziunia nie chce tego jeść. Czy tylko ona jest taka wybredna?
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Ania »

Gdybyś przejrzała inne posty z tego dziau - wiedziałabyś, że wszystkie szczury są wybredne - wszystko było pisane nie raz.

Szczury jak ludzie - nie zjedzą byle czego, jeśli mają lepsze kąski, jeśli chcesz, by Twój szczurek jadł ziarno - dawaj mu jedynie suchy pokarm przeznaczony dla gryzonii ( z małymi dodatkami jak niesolony słonecznik, dynia w łupinkach, kukurydza sucha, karma kocia sucha), urozmaicaj siete, zaiweszaj różne kolby - szczur jest za mądry, by zdechł z głodu - prędzej czy póżniej ruszy jedzonko.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: jokada »

moje jedzą - jak muszą ;) - jak tylko to zostaje

dobra metoda na wykorzystanie pszenicy (trzeba sie tylko w Kopciuszka pobawić :P ) jest zasianie jej w doniczce
moje bardzo chetnie wcinaja taka "trawke"
a ja wiem że jest to czyste i zdrowe :)
Kronos_Bloodaxe

Problem - szczur nie chce je?? suchej karmy

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

niewiedziałem gdzie dać temat więc umieściłem go tu . Problem jest następujący mój szczurek niechce jeść tego co jest w miseczce zaczynam sie martwic , może jutro jak dokupie kolege to wruci mu apetyt
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mycha »

Wątpię, czy to cos zmieni. Wtedy u szczurków może wystąpić walka o miejsce w hierarchii i może pogorszyć sytuację...
Twój szczurek może być za bardzo rozpuszczony- spóbuj dawać mu smakołyki.
Zalezy ile masz tego szczurka, bo jeśli pierwszy, albo drugi dzień to nie ma się co martwić, ale jeśli brak apetytu wystąpił nagle to może to być jakaś choroba. Sprawdź przedewszystkim czy nic w klatce nie jest zjedzony (kuweta czy hamak). Jesli szczur zrobił się osowaiły to może ma gorączkę...
Obejrzyj go dokładnie- czy nie ma żadnych guzów i ran. Czy szczurek jest chudy czy gruby?
Przyczyn może być naprawdę wiele! No i jeszcze jedno- może karma jest przeetarminowana, albo jest w niej sam owies?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: lajla »

moze masz wybrednego szczzurka :wink: i nielubi tej karmy
wlasnie zobacz czy je cos innego a moze tez je kiedy nie widzisz... ze szczurami to roznie :wink:
Kronos_Bloodaxe

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

heh chyba mam wybrednego szczura , bo je ale nit to co w miseczce i oto sie martwie , pierw jadł tą karme ale teraz to niechce ruszyć i je to co tylko mu daje czyli pestki dyni , serek i czasami sałatke z jabłuszkiem
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: lajla »

to ja Ci proponuje kupic inna karme:)) np jelsi nie mozesz kupic karmy na wage (widzisz czy jest uroizmacona czy nie) to najlepiej samu isc na jakis plac do sklepu i pokupywac rzeczy np duzo szuszonych owocow itp:)
Kronos_Bloodaxe

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

Mycha mój szczurek jest puszysty :D i mam go od 2 , 3 stycznia , kuwety i hamaka niemam , guzków i ran niema . Termin karmy jest do października tego roku , i zawiera owies
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mycha »

O ile zavhowuj się normalnie to wychodzi na to że to wybrednak. No cóż... trzeba kupić inną karmę i karmić go smakołykami- sam sobie go tak wychowałeś :P Ale to dobrze- znaczy że dbasz o mniego :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Angua »

[quote="Kronos_Bloodaxe"]heh chyba mam wybrednego szczura , bo je ale nit to co w miseczce i oto sie martwie , pierw jadł tą karme ale teraz to niechce ruszyć i je to co tylko mu daje czyli pestki dyni , serek i czasami sałatke z jabłuszkiem[/quote]
Dziwnym nie jest :wink: szczur wie co dobre. Dopóki zachowuje sie normalnie nie ma powodu do obaw. spróbuj przez kilka dni podawać mu samą karmę, wprawdzie mu podpadniesz :wink: ale przekonasz się że wcina wszystko. Teraz po prostu wie że i tak dostanie cos lepszego ;) Pamiętaj tylko zeby nie przesadzać z miękkim jedzonkiem, szczur musi sobie na czymś ścierac zęby. pestki z dyni są dobre, polecam jeszcze suchy chlebek, nie słysząłm jeszcze o szczurze który by tego nie lubił
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Problem - nie chce je?? suchej karmy

Post autor: roenna »

Moja Morfa tez wybiera z miseczki jeden przysmak -- takie okrągłe chrupki kukurydziane i pokarm mięsny, natomiast przenicy i innych zbóz nie ruszy :| Dlatego poki co w miseczce ma własnie zboza i słonecznik ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mycha »

Ja napiszę jak sobie z tym radzić- dopóki w misce jest jeszcze nietknięte jedzenie a przysmak wybrany to olać szczura. W końcu zgłodnieje i zje. Nie mylić z głodzeniem- on ma jedzenie a jak już nie chce jeść to jego problem. W końcu się oduczy. Karmienie samym smakołykiem doprowadzi do tego, że szczur będzie gruby i będzie wymyślał coraz to nowsze smakołyki...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Pawian »

Myszko, powiedz mi jesli on nie bedzie jadł z powodu braku smakołyku - czy po pewnym czasie głodzenia się on tknie wreszcie suche ziarna? Boję się że będzie głodował i głodował że schudnie, zachoruje albo cuś... :(
ona ma dopiero 5-6 tygodni.

Pozdrawiam Cię Mycha
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mycha »

Góra dwa dni. Dłużej wymień mu już tą karmę ale zobaczysz- w końcu się przemoże :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”