Odgłosy wydawane przez szczury

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Szczur piszczy?

Post autor: julek2000 »

Chcę podziękować Irja i Igaśka ! ;)

czerwony kolor zarezerwowany dla administracji. jordan
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczur piszczy?

Post autor: akzi »

powolutku , małymi kroczkami

szczur moze ma złe doswiadczenie z reką i jak ja widzi wpada w panikę.
moja Mała Mi jest do tej pory małym strachulcem choc dbam i obchodze sie z nią jak z jajem niestety czasem ma dni boidudkowania :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur piszczy?

Post autor: Kluska123 »

Z tego co wiem, to kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji i moderacji ;)
Cierpliwość w oswajaniu to podstawa, daj znać jak już będziesz widziała postępy :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Szczur piszczy?

Post autor: julek2000 »

Przepraszam - nie wiedziałam nie będę go już używać. ;)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur piszczy?

Post autor: Kluska123 »

Mnie nie masz za co przepraszać ;)
Jak Ci idzie oswajanie?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Szczur piszczy?

Post autor: julek2000 »

Udało mi się, już po kilku próbach zaczął do mnie ostrożnie podchodzić na wybiegu. Na drugi dzień włożyłam rękę do klatki, dałam się powąchać, po czym wzięłam plastikową łyżeczkę z jogurtem i przybliżyłam mu ostrożnie do do pyszczka, wzięłam jakieś stare szmatki z szafy "przesiąknięte" moim zapachem i włożyłam do klatki w jego ulubione miejsce spania. Na dzień trzeci już do mnie podbiegał i dawał się pogłaskać i normalnie dotknąć. DZIĘKUJĘ ślicznie za waszą pomoc! :D
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Szczur piszczy?

Post autor: Igaśka »

to super ! :D Oby tak dalej ! :)
copyit
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 08, 2012 8:14 pm

szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: copyit »

Często głaskam mojego szczurka po brzuszku. Kładę go na jednej dłoni na pleckach i głaszczę po brzuszku i nóżkach. Szczurek nigdy się nie wyrywa więc uważam, że tolubi. W dodatku kiedy głaszczę po głowie to sam łapie mnie nóżkami, żebym głaskała po brzuszku. Ostatnio kiedy go tak głaskałam, to zaczął chrumkać. To były odgłosy z wnętrza, ciche, powtarzały sie jedno chrumknięcie za drugim, coraz szybciej i głośniej. Teraz znów się to zdarzyło. Czy to możliwe, że szczurek się od tego głaskania podnieca? fuuuuuj XD
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: Kluska123 »

Teddy i Toffi mi tak chrumkają, jak są na wybiegu, nie wiem o co im wtedy chodzi :)
Nie nazwałabym tego podnieceniem ;D
Jeżeli szczurek codziennie chrumka może to też być katarek albo zapalenie płuc, więc warto obserwować kiedy i jak często wydaje z siebie takie dźwięki. Jak raz na jakiś czas to nie masz się co przejmować.
Tak poza tym, to masz jednego szczurka? Jeśli tk to koniecznie zaadoptuj mu towarzysza ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
copyit
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 08, 2012 8:14 pm

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: copyit »

Mam 2, ale tylko jeden lubi głaskanie i tylko ten chrumka. Nie chrumka codziennie, ani nie jest chory. Z powodu przewlekłej choroby drugiego szczura chodzę z nimi na wizyty regularnie. Mi Franio chrumka tylko jak go głaskam po brzuszku...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: Malachit »

Może chodzi ci o takie pocieranie ząbkami o siebie? Jeśli tak, to jest to odpowiednik mruczenia u kotów (akurat w takiej sytuacji, bo szczury mogą też trzeć ząbkami, kiedy je coś boli). Oprócz tego może jeszcze pulsować oczami. Generalnie to oznacza, że jest szczęśliwy, skoro się przy tym nie wyrywa
Kluska, moja szczurzyca też zgrzyta na wybiegu, już doszłam do tego, że robi to, żeby mi powiedzieć coś w stylu że jej się nudzi, bo już wszystko zwiedziła i co ona ma robić, jak już nie ma nic, czego by nie widziała :P
Wyszukiwarka nie gryzie
copyit
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 08, 2012 8:14 pm

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: copyit »

No właśnie to nie jest pocieranie zębami. Mam szczury na tyle długo, że podstawowe informacje na ich temat zgłębiłam;p chodzi mi o taki dziwny odgłos, który pojawił się pierwszy raz odkąd mam szczury, a starszy z nich ma prawie rok. To nie jest ani popiskiwanie, ani szczękanie ząbkami, tylko takie dziwne gruchanie jak gołębie z wnętrza ciała, do tego zdaje mi się, że podczas tego gruchania, lub w ogólę kiedy go głaskam po brzuszku to on wewnątrz trochę wibruje, tak jak kot właśnie podczas mruczenia... szukałam o tym informacji, ale nigdzie nie znalazłam opistu takich dźwięków... ostatnio po taikim głaskaniu włożyłam Frania do klatki (podczas głaskania nie gruchał) i kiedy podchodziłam do klatki to Franio podchodził do prętów i zaczynal gruchać, jak odchodziam, to przestawał, jak podchodziłam to gruchał...

Mój chłopak powiedział, że to obrzydliwe XD
Awatar użytkownika
Advancerain
Posty: 50
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 2:26 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie Świebodzice, niedaleko Wrocławia

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: Advancerain »

Nie jestem pewna dokładnie o co chodzi, ale moje szczury też tak dziwnie.. gruchają.
To nie jest pisk ani strzelanie zębami, jak chodzą mi po kolanach to takie jakby pi pip pi wydobywa się z ich paszcz, i też nie mam zielonego pojęcia co to może oznaczać. Miałam młodą samicę na przechowanie, robiła identycznie, moje dwa samce które mam od miesiąca też tak robią.
Jak znowu będą tak gruchać to nagram owy dźwięk i może ktoś w końcu rozwieje nasze wątpliwości :D
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek chrumka podczas głaskania

Post autor: Kluska123 »

Właśnie, to nie jest zgrzytanie, tylko chrumkanie, gruchanie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
KonewSon
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 07, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Strzelanie zębami

Post autor: KonewSon »

Witam,chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie ogony strzelają zębami,bo moje dość często,nie wiem może mają już za długie ząbki i trzeba im przyciąć?
ze mną:Kacperek i Lucek ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”