Ogonki u Jolki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Ogonki u Jolki

Post autor: JolkaB »

Mówili, że założyć, to zakładam wątek :)
Szczypek, kupiony w zoologu (wiem, że to nienajlepszy wybór)
Malutki jeszcze jest. Po 10 kwietnia bedę zamiawiać jakąś klatkę docelowo dla dwojki, bo wiadomo, Szczypek musi mieć kolegę, kolega już wybrany, tylko muszę jakoś dograć transport z Lubina do Rybnika...
Szczypek to nie mój pierwszy gryzoń. Miałam już dwa szczurki (szczurzyce w zasadzie), chomiki, myszki, królika i świnkę. Oczywiście nie wszystko na raz tylko jakoś tak sukcesywnie. Także temat gryzoni nie jest mi obcy :)
Szczypek narazie mieszka w terrarium po wężu (tak, węża też kiedyś miałam), ale tak jak pisałam wyżej planuję zakup klatki, odpowiedniej pod względem wymiarow na onajmniej dwa ogonki, tak, coby moje skarby miały przestronne wnętrze :)

Tu daję link do Szczypkowej galerii (są też tam zdjęcia "instruktażowe" dot. suszenia mięska dla szczurków :P )

Pozdrawiamy! :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Eve »

Jolka Jolka ... gdzie ten link ? cośbyśmy pooglądali ..
Witamy :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Afa1811
Posty: 616
Rejestracja: pt sie 12, 2011 8:56 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Afa1811 »

Witamy,

Też nie widzę linka a chętnie pooglądam zdjęcia ;D
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Hejka
Nie wiem jak to się stało, że go nie ma bo byłam pewna, że wklajałam :) nic to, teraz już musi być

https://picasaweb.google.com/1137553053 ... d-vtrH5xQE
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Szczepanek głównie śpi i je, albo na odwrót... :) maleńtas mój kochany wczoraj przespał chyba z 3 godziny pod moją bluzą. Wczoraj też został wyeksmitowany na półkę z książkami na czas sprzątania swojego tymczasowego lokum. Najbardziej na owej półce zainteroeowało go pawie pióro, które służy do zabawy Jumbo Jet'owi. Jak wróciłam dziś z porannego spaceru z psami to odziwo Sczypuś nie spał tylko buszował radośnie po swojej prywatnej kopce siana. Zjadł śniadanie i znów stwierdził, że pora na drzemkę i tak drzemie do teraz. Najbardziej ożywia sie pod wieczór.. wtedy zwiedza okolice biurka i kanapy . No i iczywiście biega po mnie :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Frugo_Frugo »

Jaki cudak świetny <3
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Kocham go straasznie i tylko nasłuchuję czy się obudzi, żeby go choć troszkę pomiziać i ponosić :)
Właśnie wróciłam z zakupów dokupiłam mu "Rat Complete" VL i "Rat Nature" tej samej firmy. Znalazłam ogłoszenie, że za ok. dwa tygodnie dziewczyna będzie chciała sprzedać za 5 zł swoje szczurki, bo teraz jeszcze ssą mamę. Więc może od niej dobiorę towarzystwo dla Szczypka? Zobaczymy, poki co wysłałam maila do niej, zobaczymy czy i co odpisze :) W ogłoszeniu napisała, że rodzice zadbani i dobrze karmieni... zobaczymy :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Mam pytanie, czy moglibyście tak na oko ocenić w jakim wieku może być mój Szczypek?
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Frugo_Frugo »

Nie znam się na tym,ale wydaje mi się , że ok. 2 miesięcy .
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Szczypek nadal robi postępy w procesie socjalizacji :) Dziś z dobrą godzinę siedział pod bluzą i ani myślał wychodzić :) a pod spodem zapierniczał jak mały samochodzik... wspinał się mi pod samą brodę, właził do obu rękawów, jednym słowem czuł się tam całkiem komfortowo. Nowe jedzenie bardzo mu smakuje i często wstaje żeby coś pochrupać. Jak byłam dziś w zoologu to oglądałam klatki.. i upatrzyłam sobie jedną, która kosztuje 139 zł, duża jest, więc myślę, że spokojnie na dwa ogony wystarczy, bo jak porównywałam z cenami np. na Allegro to razem z przesyłką wychodzi to samo co w zoologu. Jutro się może przejdę tam jeszcze raz i popytam o wymiary tej upatrzonej klatki :) Zdam Wam relację :) Kurcze, nie mogę się już doczekać tej nowej klatki :) tego urządania i meblowania, żeby Szczypek i przyszły jego towarzysz mieli wygodnie i ciekawie :) Ehh... jeśli wypłatę dostanę przed świętami ( a takie jest założenie) to będę ją mieć już ok 5,6 kwietnia i od razu lece kupić klatkę i choć najniezbędniejsze wyposażenie :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Lam
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:49 pm

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Lam »

Jeeej, Szczypek jest trochę podobny do mojego Smokowskiego :D
Powiedziałabym, że ma troszeczkę mniej niż dwa miesiące, ale mówię to tylko na podstawie wyglądu moich chłopaków, nie znam się niestety na określaniu wieku szczurków.
Obrazek
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

No ja też odnoszę wrażenie, że on ma mniej niż dwa miesiące. Ma jeszcze takie puszkowe puterko i w ogóle jest malutki.
Dziś Szczypek dostał swoją szafkę. Opróżniłam cały dół i zagospodarowałam tak, żeby szczypek miał ciekawie. Dostał na dno kawałek starego dywanika, żeby tak od razu nie zasikał półki. dostal dwa kartoniki. Jeden kartonik przykryty od góry wieczkiem i zrobiony otwór, żeby Szczypek miał tam zaciszne miejsce, do środka wrzuciłam starą pieluchę. Do drugiego dałam starą wełninną czapkę i rękawiczkę, która zgubiła swoją parę :) Dostał jeszcze poduszkę i kartonik po telefonie, żeby miał ciekawiej i jeszcze dostał takiego bambosza góralskiego, drugi jest w innej części pokoju jak znajdzie to też będzie jego. Dziś generalnie pół dnie mi zajeło urządzanie całego pokoju pod Szczypka :) kable pozabezpieczałam, wszystkie kąty wysprzątałam, więc teraz Szczypek ma cały pokój do swojej dyspozycji :)Póki co szafka mu się na tyle spodobała, że z niej nie wychodzi :) Zamknęłam jedno skrzydło drzwiczek, żeby miał kameralniej :) Chyba mu się podoba :)
Najmniej ta sytuacja podoba się psom i kotu, którzy zostali na reszcie mieszkania, nie mając wstępu do pokoju... przynajmniej wtedy kiedy Szczypek po nim biega... na noc pewnie wpuszczę bo przecież się zatęsknią za mną...
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Frugo_Frugo »

Wiecie ja podałam "około" , też sądzę , że całych 2 miesięcy to on nie ma.
JolkaB pisze: Najmniej ta sytuacja podoba się psom i kotu, którzy zostali na reszcie mieszkania, nie mając wstępu do pokoju... przynajmniej wtedy kiedy Szczypek po nim biega... na noc pewnie wpuszczę bo przecież się zatęsknią za mną...
O jeju , żeby tak psiurka i kocurka zostawić :)
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: JolkaB »

Za to całą noc ze mną przesypiają, bo Szczypek wtedy idzie spać do terrarium no i jeszcze z psami na spacery chodzę, więc też mnie mają wtedy tylko dla siebie :) No niestety muszą wszyscy się mną dzielić. Ale dajemy radę i wszystko jest wymiziane do syta :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Szczypek mój kochany

Post autor: Frugo_Frugo »

Hehe to dobrze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”