Rex choroba czy strach?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
annika1801
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:00 pm

Rex choroba czy strach?

Post autor: annika1801 »

Witam
Szczurki mamy od dwóch tygodni.Są to dwa samczyki REX,ale nie znam się na tym.
Sprawa wygląda tak:szczurki są w różnym wieku z tym,że różnica jest ok.3-4 tygodni.Od dwóch dni młodszy,bardziej spokojniejszy ma troszke nastroszoną sierść.Na główce nie,tylko na tułowiu.Szczurek ma ok.10 tygodni.
Szczurki często się razem bawią,ale myślę,że ten starszy zdominował troszkę młodszego.Mietus(młodszy)jest dużo spokojniejszy i woli się wtulać w przeciwieństwie do /georga,który ucieka gdzie popadnie.
Moje pytanie:czy sierść może świadczyć,że młodemu coś dolega?je normalnie,pije.
Czy ewentualnie jest możliwość,że jest zestrsowany kolegą,który często go zaczepia aż młodszy piśnie?
Przepraszam,że tak chaotycznie,to są nasze pierwsze szczurki.
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: z0uza »

Opisz dokładniej, jak wygląda ta "nastroszona" sierść? Tzn. co to znaczy, że jest nastroszona? Czy są tam jakieś "łyse" placki?

Prawie zawsze jest tak, że jeden szcurek dominuje drugiego - ja mam dwie dziewczyny i non stop się "ustawiają" - takie walki są normalne, dopóki nie poleje się krew ;) Także w tej kwestii nie masz co się martwić :) To, że jeden szczurek jest bardziej aktywny niż drugi też nie jest niepokojące - to kwestia jego temperamentu. Szczurki mogą też być bardziej spokojne i powolne, nie należy jednak mylić spokoju z apatią - wtedy, kiedy ogon nie chce jeść, pić, prawie w ogóle się nie rusza i jest osowiały, co może być oznaką problemów zdrowotnych.

Rex to odmiana szczurów z "kręconymi" wlosami - u niektórych sierść jest bardziej poskręcana, u innych mniej, co też jest naturalne, więc jeśli jeden z Twoich szczurków jest bardziej "nastroszony" to jest to normalne :)
annika1801
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:00 pm

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: annika1801 »

Wczoraj właśnie zostałam uświadomiona,ze to nie REX hehe.
Wracając do tematu,Miętusa foto załączam,dotąd sierść miał gładziutką,leżącą,teraz jest postawiona z lekka.
Je wydaje się normalnie,pije.
Poprostu rzuciła mi się w oczy ta zmiana sierści,czy to związane z jakimś linieniem?nie wiem.......Placków żadnych nie ma.
Czasem trochę się trzęsie jakby zimno mu było,ale drugi też tak czasem ma.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: akzi »

czy szczurasy kichaja chrumkają ?
jeżeli to rexy to one mają taka lekko potarganą sierść to taka odmiana.moja kleo tez miała gładką sierść a teraz jak troszkę podrosła zaczęła mieć dłuższą potarganą.

ale nie pokoi mnie fakt ze się trzęsą, czy wtedy sie tak puszy ?
puszenie się szczura (tak jak by go kto naelektryzował) jest oznaką choroby.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
annika1801
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:00 pm

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: annika1801 »

nie kichają ani nie chrumkają,wogóle oprócz popiskiwania przy zabawie ze sobą nie wydają dzwięków,sierść cały czas jest taka.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: akzi »

a piszesz że dowidedzialaś się ze to nie rexy ?

moze to piata woda po kisielu z tym rexem i sierść troche taka ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rex choroba czy strach?

Post autor: Flaumel »

A może po prostu szczurek zmienia sierść na dorosłą, która już nie jest taka gładka i milusia i potrafi szczególnie przy pomieszaniu z tą młodzieńczą wyglądać na nastroszoną, jest też 'twardsza' :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”