no i mam drugiego szczura :]

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

zapomnialam napisac jak to bylo z kupowaniem. W sklepie w akwa byla i dziewczyny i chlopcy, za pytalam sie czy oni sie nie boja ze szczury sie rozmnoza a babka stwierdzila ze one sa jeszcze mlode i ze nie maja miejsca w sklepie zeby je rozdzielic juz nie chcialam nic mowic, skoro nie maja miejsca to w ogole zwierzat nie powinni sprzedawac. Ja od razu powiedzialam z enie chcialabym kupic szczura z niespodzianka jezeli sie tak okaze to jeszcze mnie popamietaja :[


Teraz Beza poszla spac na dno klatki a mala zwiedza gore, musze wyjsc na godzinke, czy moge je zostawic bez nadzoru?
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: WildMoon »

Nie martw sie, tak nieraz (a moze i czesto) bywa. Tluka sie niemilosiernie, gonia sie, turlaja.. Powinno w krotce ustapic. Moje panny ogolnie zyja w zgodzie, ale mam jedna szczurzyce ktora jest najstarsza w stadzie i ona preferuje byc sama. Zamieszkuje otwarta klatke transportowa ktora ma odwarte wieko.. Wczoraj puscilam 3 starsze szczurzyce w stadzie po pokoju... Jedna wlazla do klatki transportowej gdzie spala moja najstarsza i w momencie zaczela sie rzez :P Wiory lataly, moja Misku-Pisku cala napuszona a ta, ktora wlazla jej do transporterka cala sztywna.. A szczury znaja sie i od czasu do czasu sa w jednej klatce. Potem wylazly z transporterka i z piskiem gonily sie po pokoju.
Jesli Lutka (lepiej nie powiem co 'Lutka' znaczy w jez. finskim. ;) Niewazne) jest o wiele mniejsza od Bezy to dopilnuj aby Beza jej nie skrzywdzila... Powinny sie wreszcie dogadac ze soba ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

powiedz powiedz...az sie boje :P
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: WildMoon »

Hmm.. Lutka znaczy taka.. 'puszczalska' ...CZYLI (dla NIEpelnoletnich ;)): Kobieta, ktorej puszczaja nerwy ;)

A ja pszepraszam bo to nie ja chcialam wam powiedziec, a moj chlopak - swintuch :P
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

wiedzialam :D no to teraz juz wiadomo co z niej wyrosnie ;) :P
Obrazek i Obrazek
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

NIE! Nie mam zamiaru na to patrzec! to jest zbyt drastyczne! Beza gdy tylko natknie sie na mala od razu ja bije,poksuje,gryzie w tylek,wywraca,rzuca nia, przyciska do sciany. a mala wciaz jest wystraszona i kazdy ruch Bezy powoduje u niej paliptacje serca, nie bed ena to patrzec.
Mala bedzie mieszkala w chomiczej klatce poki co... jak urosnie moze bedzie im latwiej zamieszkac a jak nie trudno nie mam zamiaru patrzec jak sie bija, chcialam dobrze dla Bezy....teraz dopiero wiem jakimi bezlitosnymi stworzeniami sa szczury....skoro tak wyglada ich zycie towarzyskie to niech lepiej siedza same.....

Bede je razem puszczac na spacerach to zobaczymy jak to bedzie, narazie nie chce zbey mieszkaly razem...poprostu szkoda mi Lutki a przez to zaczynam nie lubic Bezy
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: krwiopij »

zła, nie rozdzielaj ich... pozniej bedzie znacznie trudniej... lutka podrosnie i bedzie sie stawiac bezie, a beza bedzie ja gryzla... taraz mala poddaje sie bez wahania... i o to chodzi... jasne, ze pruje mordke - ale tylko histeryzuje, kiedy tak naprawde nic jej nie jest... zawsze na poczatkujest ciezko... ten okres trzeba przetrzymac... zobaczysz, ze kiedy obydwie zmecza sie awanturami, razem pojda spac w hamaczku...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

:( ehhh... jak dlugo takie cos bedzie trwac? czyli mam je zostawic na noc samopas razem w klatce... a jak sobie cos zrobia gdy bede spala????
Obrazek i Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: krwiopij »

zostaw je... niech noc spedza razem... ja wiem, ze to okropnie wyglada... pamietam, jak mef znacala sie nad malutka kidusia... ale to minelo... pierwsza noc byla jedna wielka awantura, ale kidusi nic sie nie stalo... mefit tylko przewracala ja na plecy, straszyla i lekko podgryzala - nigdy do krwi... potem bylojuz coraz lepiej... jeszcze przez kilka nocy zdarzaly sie drobne spiecia, ale szczurki naprawde sie pokochaly... spaly razem, razem sie bawily i nawzajem czyscily sobie futerka... bedzie dobrze, zła... :) przetrzymaj... lutka jest twarda dziewczyna i na pewno nic jej nie bedzie... a im szybciej zamieszka z beza, tym lepiej dla obydwu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

no ok...troche mnie uspokoilas, narazie spia sobie smacznie osobno ale gyd sie obudza polacze je.....ehhh...biedna mala....
Obrazek i Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: Mycha »

Ja miałam tak samo. Moja Shaidi chciała zjeść Łezkę, ale w końcu się udało... Po dwóch tygodniach wszystko minęło i jest cicho. Najlepiej wyprowadzić się z pokoju bo te piski męczą... Ja tylko sprawdzałam co jakiś czas czy nie ma krwi. Nie było. Trochę cierpliwości- tak to ze szczurkami jest...
Nie jestem pewna czy to już było... Znalazłam na stronie krwiopij...
'Zalecane jest wtarcie jakiegoś silnie pachnącej substancji w każdego za szczurów zanim zostaną ze sobą zapoznane: esencja waniliowa jest popularnym wyborem. Wetrzyj odrobinę w skórę na bokach szczurów i w okolice ich genitaliów. Zabieg ten pomaga zakamuflować ich naturalny zapach, dzięki czemu jeden w drugim nie widzi szczura i prawdopodobieństwo sprzeczki jest niższe. Teoretycznie zanim zapach wanilii ulotni się, szczury powinny przyzwyczaić się do swojej obecności.'
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

ooooo! ale skad ja wezme esensje wanilii , a moze jest jakis inny srodek?
Obrazek i Obrazek
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

mam tylko cukier waniliowy :P a moze gdyby to jakos rozcienczyc i je nasmarowac :P

sklad wyglada tak: cukier,substanjce aromatyczne: wanilia i etylowanilia, blonnik roslinny...

sama nie wiem :P
Obrazek i Obrazek
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: Meggy »

to już lepszy byłby aromat do ciasta-choć dwa szczury na słodko to też ciekawa perspektywa :wink:
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

no i mam drugiego szczura :]

Post autor: zła »

nasmarowalam-nic to nie dalo :P mam aromat do ciasta ale rumowy , co jak sie kobiety upija? :D wyprobowac?

pozatym wydaje mi sie ze jeste lepiej,naprawde tzn Beza podchodzi do mlodej tylko ja powacha i odchodzi juz sie tak nie rzuca...

ciekawe ile razy dzisiaj w nocy obudza mnie piski ehhh
Obrazek i Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”