Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Rattie
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 5:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Rattie »

Mam dwie szczurzyce-Sonię i Agrafkę.
Na wstępie powiem,że gdy je brałam,zostały wzięte od razu,nie musiałam ich łączyć ze sobą,bo od małego się znały.
I od tak kilku miesięcy )ok.5) dziewczyny co jakiś czas toczą między sobą bójki,wiem że to normalne,ale czasami zdarza się że tak z dwa razy dziennie. I do tej pory było normalnie,jak się czasami pobiły było ok,ale od pewnego czasu te bójki stają się coraz bardziej niepokojące. Sonia ma kilka niedużych ranek na grzbiecie,ostatnio na szyi zyskała nową (być może od walnięcia w kraty albo o domek),i ma trochę wygryzionej/wyrwanej sierści w okolicy policzków,i na nich też ma malutkie miniaturowe ranki/strupki.Póki co wszyscy mówili,żeby zostawić je w spokoju,że tak czasami jest,ale ofiarą ranek pada Sonia,choć jest starsza i to ona zawsze dominowała.Nie wiem już co mam robić,nie mogę ich rozdzielić. Raz się gryzą,a potem bawią się i śpią razem.Co mam zrobić,by je trochę uspokoić?
Nie mogę ich przecież oddzielić,bo szczury są silnie stadne i jeden szczur to szczur nieszczęśliwy!
Ze mną:Sonia i Agrafka
Za tęczowym mostem:Domino,Uni
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Paul_Julian »

To jest normalne dla szczurów , ze się tłuką i gryzą, walczą o pozycję alfy. Mozesz dominować tę, która jest bardziej agresywna. No i zobacz tez na ich uszki, czy te ranki to nie sa przypadkiem ze świerzbu.
Nie ma sensu ich rozdzielać, takie kłótnie to normalna sprawa. Często sa to zabawy i przekomarzanie się. Gdyby naprawdę się na siebie wkurzyły, to by nie zawahały sie zrobic drugiej krzywdy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Rattie
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 5:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Rattie »

Dziękuję Ci bardzo :)
Lecz myślałam,że walki o pozycję alfy są tylko na początku,a moje dziewczyny są razem już 9 miesięcy,więc takie walki nadal mogą trwać?
Ze mną:Sonia i Agrafka
Za tęczowym mostem:Domino,Uni
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Paul_Julian »

Być może młodsza doszła do wniosku, że jej sie nudzi byc młodszą ? Jeśli mają 5-6 miesięcy, to maja ok. 17-18 lat http://www.taletn.com/rats/age/ więc idealny wiek na bunt i rozbrykanie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Rattie
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 5:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Rattie »

Być może,Sonia jest starsza od Agrafki,tylko nie wiem dokładnie o ile. ::)
Mam nadzieję,że z czasem te poważne bójki znikną.
Ze mną:Sonia i Agrafka
Za tęczowym mostem:Domino,Uni
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Malachit »

Jeśli pojawiają się ranki to może to świadczyć o jakiejś chorobie, niekoniecznie jedna drugiej to robi, moja szczurzyca - alfa, której nikt nigdy nie dominował też miała strupki i brak sierści w niektórych miejscach, pomogło dopiero leczenie ivermektyną. Może warto się wybrać do weta, żeby ją obejrzał?
Chyba, że jesteś pewna, że to przez bójki ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: smeg »

Miniaturowe strupki w okolicach policzków to może być świerzb. Na Twoim miejscu poszłabym do weta, żeby pobrał zeskrobinę i obejrzał te strupki pod mikroskopem, czy nie ma w nich pasożytów. Jeśli tak, to leczenia wymagają oba szczury.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Rattie
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 5:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Rattie »

Nie sądzę by oznaczało to chorobę. :-\ Strupki i trochę braku sierści w okolicach policzków są dlatego,że Agrafka głównie tam łapie Sonię.Oglądałam to wiele razy,zaprzyjaźniony weterynarz również,wykluczał on możliwość świerzbu czy innej choroby.Kiedy dziewczyny nie gryzły się przez pewien czas,ranki się zagoiły,i zaczęła wyrastać nowa sierść,ale teraz kiedy niestety znowu im odbija ,S.znowu ma te ranki od zębów drugiego łobuza.
Ze mną:Sonia i Agrafka
Za tęczowym mostem:Domino,Uni
Awatar użytkownika
Rattie
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 5:49 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić,by dwie szczurzyce się nie gryzły?

Post autor: Rattie »

Jestem pewna że to przez bójki,widziałam wiele razy jak Agrafka Sonię łapała tam pyszczkiem i ciągnęła ją za skórkę na policzkach.
Ze mną:Sonia i Agrafka
Za tęczowym mostem:Domino,Uni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”