Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: milen87 »

Hej, mój szczurek Gucio wczoraj dostał steryd deksametazon na duszność a dziś jest w bardzo nieciekawym stanie. Słania się na łapkach, ledwo chodzi (właściwie się czołga), robi kilka kroków, a później leży. Leje się przez ręce, jest kompletnie bez energii. Ma papierową skórę (w sensie strasznie jest blady na łapkach, nosie itd.) Mam też wrażenie, że ma obniżoną temperaturę. Czy to mógł spowodować steryd (przeczytałam, że może powodować osłabienie mięśni)?
Ma też niedowłady spowodowane najprawdopodobniej uciskiem zwyrodniałego kręgosłupa na rdzeń kręgowy... Obawiam się, że wetka pobliska nie będzie miała koncepcji żadnej, nie chcę go też męczyć bez sensu bieganiem po deszczu.

Czy mogę mu jakoś pomóc? Nie wygląda, żeby coś go bolało, ale boje się, że zaraz zgaśnie...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze, to jesli steryd nie pomaga, to wtedy już nic nie pomoże :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: milen87 »

Położyłam go z innym szczurkiem, Cyrylem pod kołdrą, żeby miał towarzystwo, ciepło i spokój. Kiedy Cyrylek wyszedł spod kołdry wiedziałam, że jest po wszystkim. Nie pomogło... Biedul mój..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: zuzka-buzka »

Mój w ciągu tygodnia stał się po prostu jak zabawka... 4 dni było okej, po świętach ledwo się czołgał, dziś nie potrafił się poruszyć, zdecydowałam, że pomogę mu odejść. Nie chcę do niczego zmuszać, ale jeżeli zwierzątko cierpi, to może tak byłoby dla niego lepiej... Wiem, że to bardzo ciężka decyzja.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: milen87 »

Już odszedł więc sobie mogę decydować gdzie go pochować co najwyżej. Na szczęście nie męczył się, odszedł spokojnie z kolegą przy boku. Żałuję, że tak mało jest kompetentnych weterynarzy...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niknie w oczach po sterydzie...? Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Czasem po prostu jest za pózno :( Albo wet z czyms sie nie spotkał.
Dobrze, że Gucio odszedł spokojnie u siebie. To lepsze, niż gdzies u weta :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”