Sposoby podawania lekarstw.

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: migdalova »

Hej. Byłam dzisiaj z moim Otisem u weterynarza, myślałam, że ma pchły, wszy, cokolwiek. Pani weterynarz stwierdziła, że to alergia i przepisała tabletki. Jakie znacie sposoby na ich podawanie? Trochę zamierzam podać z Kubusiem, ale przez całą kurację nie będę go przecież Kubusiem poić. Macie inne pomysły? Może jakiś Gerberek warzywny? Z góry mówię, że na owocach nie ma sensu, bo mój szczurek za nimi nie przepada :) Jeżeli był już taki temat - przepraszam.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: Malachit »

Może być gerber, ja podawałam też w jogurcie, może być też np. kasza manna (jeśli lubi, moje nie przepadały)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: freesound »

Moja jadła w jogurcie tylko i wyłącznie. Ani gerberki, jakiś serek wiejski czy cokolwiek innego nie działało. Nawet leki w płynnej postaci musiałam mieszać z jogurtem ;p
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: freesound »

edycjo...

Zapomniałam napisać, że nie wszystkie leki można podawać z jogurtem. Moje akurat można było. Musisz zapytać weta.
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: Katarynka91 »

Ja mojemu Frankowi podawałam w odrobinie śmietankowego Almette. Nawet nie musiałam rozkruszać. Samego lekarstwa nie chciał wziąć, ale z serkiem wcinał aż mu się ogonek trząsł.
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: awesomer »

Pamiętam że moja kuzynka kupiła im jogurt Gratkę. Nalała do garnuszka ciepłej wody i włożyła jogurt na jakieś 5min. ponieważ było zimne, a szczury to wrażliwe zwierzęta. ;) Zasuwały że szok. :)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: adek »

Trochę stary temat, ale może komuś się przyda.
Ja moim tabletki zawsze kruszę albo na gerbera mięsnego(bo wtedy mam pewność, że zjedzą, bo owocowych niektórych nie ruszają) lub z kaszą bobovita lub sinlac, z sinlackiem prędzej wcinają.
A wcześniej, gdy podawałam beta glukan fajnie szło też z jogurtem lub po prostu posypywałam ryż, makaron tym i też wcinały. ;)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: Agusta »

Ja beta glukan podaję Jadźce z jogurtem i z kaszką dla dzieci Bobovity. Z niczym innym nie chce jeść. A tak to z gratką, smakiją bądź kaszką dla dzieci to wcina :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Sposoby podawania lekarstw.

Post autor: pipilotti »

Moja Majka była strasznym łakomczuchem i zjadała wszystko. Na początku przemycałam leki w gerberach, jogurtach i serkach, ale po kilku dniach pojęła, co dodaję do przysmaków. Do dziś nie odkryłam smakołyku, który działałby na dłuższą metę - Majka przyjmowała leki miesiąc albo dwa. Czy ktoś z Was znalazł sposób na przemycanie lekarstw przez dłuższy czas?
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”