Świerzb

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Świerzb

Post autor: piotrekmr »

Witam!
Jeden z moich szczurów miał poważne objawy świerzbu- pypcie na uszach. Byłem z całym statkiem u weta dwa razy dostały zastrzyki i jakieś kropelki. Ale objawy wróciły po 10 dniach ( oczywiście dokładnie wymyłem klatkę płynem podobnym do demestosa) więc pojechałem 3 raz tym razem posmarował innym lekiem ponieważ bał się że 3 raz tej samej dawki to za dużo.
Lek był dość drogi bo 37 zł nie pamiętam jak się nazywał ale na opakowaniu był narysowany taki piesek york i jeszcze jakiś inny. Były tam takie tubki i 1 podzielił na 3 szczury. Ten lek dział 1 miesiąc. Szczury są już 6 dni od nasmarowania no ale jak dziś patrze to to wygląda jeszcze gorzej niż przed tym lekiem dla psów. Wet mówił abym przyszedł jeszcze na 1 na smarowanie ale coś mi się zdaje że to nie działa. Nie wiem czekać cały miesiąc czy iść do innego weta już teraz ???
PS to wygląda mniej więcej tak krosty na uszach i 3 zadrapania na karku długości 1 cm dość głębokie :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: Paul_Julian »

Masz mozliwosc wrzucić fotki ?
Koniecznie podaj nazwy tych leków zanim zdecydujesz sie na cokolwiek. Te wszystkie leki są toksyczne , i orgaznim musi troszke odetchnąć.

Jakąs masz teraz ściółke w klatce ? Wyrzuciłes domki/hamaczki albo porządnie wyparzyłes ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

Wymyłem wyparzyły i wszystko zrobiłem jutro zadzwonię do weta i możne się dowiem jakie to były leki. A i ściółka to tak jak mi poleciłeś papiery ręcznikowe z benkiem :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: Paul_Julian »

Oki :) To napisz co to za leki, i poczekamy na odpowiedż kogoś , kto jest bardziej na świezo ze świerzbem (u mnei go dawno nei było)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

No to tak leki najpierw podawane były zastrzyki ivomek a potem maść Adwokot (to chyba tak się piszę )
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

adwokat *
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Świerzb

Post autor: renett »

Dokładnie to się nazywa advocate, jest bardzo silny ( pamiętam jak do gabinetu przyszła pani która podała to kotu dopyszcznie, masakrycznie to wyglądało, przez parę dni na kroplówkach, bo nie pił i nie jadł, jama ustna strasznie poparzona :-\ ) Ja stosowałam stronghold u szczura i polecam, jest bardzo dobry :)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: Paul_Julian »

Tak, advokat jest jednorazowy i bardzo dobry.

Moze złapały jeszcze od czegos z powrotem ? Stronghold jest dobry, tylko o ile pamiętam trzeba najpierw psiknąc na dłoń , potem wetrzec w szczura.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: smeg »

Jeśli strupki były dość rozległe, to 6 dni może nie wystarczyć na ich wygojenie. Poczekaj jeszcze tydzień, może zacznie się poprawiać - najlepiej zrób im dzisiaj zdjęcia i za tydzień porównaj, bo tak możesz nie zauważyć ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Świerzb

Post autor: akzi »

Przy świerzbie klatkę trzeba myć CODZIENNIE i CODZIENNIE zmieniać a najlepiej wyrzucać wszytsko co w niej jest. inaczej świerzb powróci. Codziennie przez 3 tyg najlepiej.
zastap wszystko w klatce ręcznikami papierowymi wtedy nie bedzie ci żal że musisz codziennie to wyrzucać.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

1.No to tak ten lek on powiedział że trzeba jeszcze raz posmarować tzn za 30 dni.
2.Mam wszędzie ręczniki papierowe ( w koszyczkach i w kuwecie) hamak zdjąłem nad czym szczurki strasznie ubolewają bo się w takim wiszącym sweterku zakochały <3
3. Ale chodzi Ci o mycie całej klatki tzn rozebranie na czynniki pierwsze i Demostenesem itp ? Bo ja przecieram co 1-2 dni szmatką wszystkie koszyki i półeczki i rury trochę tego dużo tam jest bo spora klatka :D
Czyli mam poczekać i zobaczyć co się stanie dobra dzięki za uspokojenie :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: Paul_Julian »

Zapytaj weta czy nie ma proszku Virkon. Na pewno wet to ma (lub coś podobnego) do dezynfekcji gabinetu, powie Ci jak to rozrobić i tym wszystko pucuj.
Virkon http://www.hodowlany.pl/i129_VIRKON_S_u ... _200g.html

Łyżeczka ( ok. 3 gramy) wystarczy na chyba pół litra płynu, więc jesli wet ma, to myślę, ze sie podzieli :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

ale to jest szkodliwe dla szczurów tzn czy ja muszę wyjąc wszystko i przetrzeć i porządnie wypukać czy wystarczy tylko przecierać najpierw tym a potem wystarczy tylko przetrzeć szmatką z wodą ?
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

tzn czy ja muszę wyjmować wszystko z klatki bo to u mnie jest mocno skomplikowane :P
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Świerzb

Post autor: akzi »

wyjmowac wszystko, myć pod wodą goraca mydłem dokładnie spłukać. niestety codziennie
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”