[Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Piotrek_wroclaw
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 14, 2012 2:17 am

[Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Piotrek_wroclaw »

Mam, a raczej będę miał, do oddania dziesięć małych szczurków. Szczury narodzone w piątek/sobotę 11/12 maja 2012 r. Na razie są jeszcze bardzo małe, więc nie znam płci ani dokładnego umaszczenia wszystkich osobników. Wygląda na to, że większość, tak jak ich rodzice, będzie biało-czarna z czarnym kapturkiem, choć jest kilka wyraźnych wyjątków. Szczurki będą gotowe do zamieszkania w nowym domu po odchowaniu przez matkę, czyli za ok 5 tygodni. Postaram się wrzucać tu regularnie zdjęcia z dorastania zwierzaków.

Dane rodziców:
Mama: biało-czarna kapturek, dumbo. Spokojna, czasem z dystansem do ludzi.
Ojciec: biało-czarny, uszy zwykłe, szpiczaste. Bardzo aktywny, lubi kontakty z ludźmi, bardzo duży jak na szczura :)
Szczurki-rodzice nie są agresywne, nie przechodziły żadnych chorób, hodowane w bardzo dobrych warunkach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu na PW. Wymienimy się telefonami, mailami. Proszę od razu napisać jakie warunki jesteś w stanie zapewnić przyszłemu podopiecznemu. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią proszę o kontakt z rodzicami lub opiekunami. Zapraszam też do obejrzenia szczurów na żywo (Wrocław, osiedle Dąbie/Biskupin). Szczur to nie przedmiot, więc nie wyślę go nikomu pocztą. Jeśli zdecydujesz się na przygarnięcie malucha musisz przyjechać po niego osobiście z własną klatką lub boxem transportowym.
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Mika27 »

Specjalnie rozmnożyłeś szczury?
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Piotrek_wroclaw
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 14, 2012 2:17 am

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Piotrek_wroclaw »

Niestety przypadek - znajomi przynieśli samca "do popilnowania", bo wyjechali na kilka dni. Nie przypilnowałem dokładnie i samica zaszła w ciążę. Na co najmniej dwa szczury znajdą się chętni wśród znajomych.
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Igaśka »

Kapturek dumbo..Już się ślinie ::)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Nina »

Igaśka pisze:Kapturek dumbo..Już się ślinie ::)
Raczej nie będzie dumbo wśród młodych.
To cecha recesywna, dziedziczy sie jeśli oboje rodziców niesie gen dumbo.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: smeg »

Zostaw swojej samiczce córkę do towarzystwa, szczury są stadne i nie powinny żyć w samotności. Dobrze byłoby, gdyby tatuś też dostał synka do towarzystwa, żeby nie siedział sam. Nie oddawaj szczurów pojedynczo osobom, które nie mają jeszcze żadnego ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Piotrek_wroclaw
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 14, 2012 2:17 am

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Piotrek_wroclaw »

Z pozostawieniem jednej córki to dobry pomysł. Na pewno jedna zostanie z mamą. Przesyłam dwa pierwsze zdjęcia. Przepraszam za bardzo słabą jakość, ale nie miałem pod ręką aparatu fotograficznego. Matka zobaczyła, że szykuje się sprzątanie klatki i wynosiła dzieci jeden po drugim na biurko za monitor :)

Dwa samce już są zamówione przez studentkę weterynarii z Wrocławia. Zapraszam po kolejne pary.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: mania85 »

Jakie piękne kapturkowe klusie :-* Ehh nie mogę oglądać takich zdjęć bo się GMR włącza ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Kluska123 »

Oddzieliłeś samca od samicy? Żeby nie było kolejnych kinderniespodzianek :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Piotrek_wroclaw
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 14, 2012 2:17 am

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Piotrek_wroclaw »

Oczywiście. Samiec był u mnie na przechowaniu jakiś miesiąc temu. Kilka razy się wspólnie bawili i widocznie to wystarczyło.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Kluska123 »

To dobrze :)
Powodzenia w adopcji!
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Saakurai
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:42 pm
Lokalizacja: Opole

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Saakurai »

Kurcze, kuszą maluchy :(
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: xiao-he »

Owszem Saakurai kuszą, kuszą ale ja niestety nie mogę wziąć :-[ Trzymam kciuki żeby znalazły kochające domki!
Czochranko dla stadka ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
wiki300
Posty: 9
Rejestracja: pn maja 21, 2012 4:57 pm

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: wiki300 »

Śliczne bąble! Mogę przygarnąć dwóch chłopców.
Piotrek_wroclaw
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 14, 2012 2:17 am

Re: [Wrocław] 10 młodych szczurków szuka domu

Post autor: Piotrek_wroclaw »

Szczurki już mają 2 tygodnie. Dziś otworzyły pierwszy raz oczy oraz uszy i rozbiegły się po klatce. Potrafią już same chodzić, choć robią to trochę nieporadnie. Mają futerka i zęby. Co do płci to najprawdopodobniej są 4 samice i 5 samców. Jedna samiczka jest biało-siwa i ma ciemnoczerwone oczy. Jutro wrzucą zdjęcia wszystkich szczurów osobno z rozróżnieniem płci.

Jak dotąd zgłosiły się dwie osoby i każda z nich chce przygarnąć parkę samców, więc do rozdania zostały jeszcze 4 samice i jeden samiec.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”