Zwierzę nocne czy dzienne?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: zapaasnik »

Witam!
Nurtuję mnie pewne pytanie. Tak w zasadzie to jak to jest z tymi szczurkami? Są to zwierzęta nocne, które są najbardziej aktywne po zmierzchu, czy może właśnie odwrotnie, w dzień są najbardziej aktywne? Bo spotykałam się z różnymi opiniami. Czy to po prostu zależy od szczura?
Z góry dziękuję za odpowiedź, a przeszukałam dział i takowego pytania nie znalazłam ;)
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: last.drop.of.blood »

Szczurki są zwierzętami nocnymi. :D Chyba, że zdarzy się jakiś wyjątek.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: zapaasnik »

no ok, dzięki za odpowiedź ;)
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: alken »

szczury są zwierzętami nocnymi, choć mogą być aktywne także w dzień, np. jeśli wyjmiesz szczurki z klatki w dzień zeby pobiegały, to wyjdą, ale prawdopodobnie bardzo szybko wrócą do klatki albo zaszyją się gdzieś na drzemkę. w dzień zdarza im się także wstać i pójść coś zjeść, wypić czy do toalety. natomiast w nocy przez większość czasu buszują, latają, jedzą, tłuką się ale wiadomo, jak siedzą w klatce to zwykle się nudzą i też drzemią.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: Venefico »

Wszystkie szczury jakie miałam i te które mam aktualnie są zdecydowanie zwierzętami dziennymi ;D W dzień jedzą, biegają, szaleją, bawią się w klatce a gdy sie ściemnia się uspokająją. Czasem wieczorem jeszcze słychać jak latają po klatce, ale wraz ze zgaszeniem światła w pokoju wieczorem, gdy kładę się do łóżka i jest w pokoju cicho one też się kładą i śpią :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: zapaasnik »

czyli widać że opinie są podzielone :D
a więc to najwidoczniej zależy od szczurków i ich usposobienia
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: last.drop.of.blood »

Tak jak z ludźmi. :D
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: alken »

myślę że to dużo zależy od tego kiedy się je wypuszcza, ja nigdy nie wypuszczałam szczurów w dzień więc moje śpią jak zabite gdzieś do 21-22. czasem jak wiem że wieczorem mnie nie będzie próbuję wypuścić je na wybieg w dzień ale polatają chwilkę i za chwilę wracają do klatki.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
magda-115
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 20, 2012 2:30 pm

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: magda-115 »

Według mnie to zależy od szczura,np.mój w dzień śpi a w nocy chodzi i biega po klatce. :)
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: blizz »

nie no, szczury to z natury nocne zwierzeta. Moze jak w dzien sie je wypusci, a w nocy zamknie w klatce to siedza spokojniej, ale naturalny dla nich jets tryb nocny
Awatar użytkownika
mloda
Posty: 58
Rejestracja: pn lip 23, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: mloda »

moje też się nauczyły baraszkować w dzień! gaszę światło to idą spać :) wstaje rano to muszą mi towarzyszyć przy śniadaniu, później z tego co rodzice mówią to latają jak głupie w klatce i rozrabiają, ale jak wracam z pracy to dalej są chętne do zabawy ;) natomiast wieczorem już po ostatnim bieganku jak je zamykam to prawie od razu do hamaczka i lulu ;)
Ze mną: Hondziu i Ciapek

A to nasz temacik: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38497


Za TM: Tuptuś, Biały, Zuzia, Hera, Mysia..
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: zapaasnik »

Teraz sama się przekonałam, że szczur uzależnia się od trybu życia opiekuna. Moje dziewczyny wypuszczam zwykle wieczorem i potem dostaja kolację. Wybiegane i wymęczone od razu idą spać i śpią aż do rana, kiedy ja szykuje się do szkoły. Myślę, że np. w wakacje, jak będę chodziła spać późna nocą albo nad ranem, to i moje szczury będa wtedy aktywne :D
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwierzę nocne czy dzienne?

Post autor: Megi_82 »

Ponoć nocne, ale pewnie zdarzają się osobniki z innym zegarem, jak moje :D A ja dla odmiany jestem stworzeniem wybitnie nocnym i powszechnie przyjęty rytm życia to dla mnie coś niepojętego ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”