Guz?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Guz?

Post autor: piotrekmr »

Witajcie :(
Dzisiaj wieczorem podczas wybiegu moich szczurów zobaczyłem u Tuni guza na szyi z boku trochę nad łapką. :'( moja mam mówi że to nowotwór. Szczur aktualnie jest podczas leczenia na świerzb. Czy to może być nowotwór ??? Guz jest wielkości kulki od pinball. Może jest to od czegoś innego ??? Pomóżcie proszę. Co z tym zbić można to jakoś leczyć ???
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Guz?

Post autor: S. »

to może być ropień, guz, albo coś innego. Niech weterynarz obejrzy szczurka. Z samego opisu nikt nie postawi diagnozy. Poszukaj na forum adresu weterynarza i idź do niego jutro ze szczurkiem.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Guz?

Post autor: xiao-he »

Koniecznie idź do weta! Tak jak mówi S. z samego opisu nie da się wystawić diagnozy. Tylko się pospiesz!

Jeden z moich szczurasków miał kiedyś guza :'( Tęsknie Filifionko [*]
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Guz?

Post autor: piotrekmr »

A co zrobić kiedy okaże się że to nowotwór... uśpić??? :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Guz?

Post autor: Nietoperrr... »

To może być nowotwór (to się operuje,a nie szczura usypia ::) ),to może być ropień,to może być nawet wędrujący węzeł chłonny,ale bez weterynarza nic nie wymyślisz.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Guz?

Post autor: piotrekmr »

No to tak: byłem u weta i powiedział tak: wyciąć tego nie wytnę bo jest w takim miejscu, że niema tego jak zszyć. Jest to twarde i nie da się tego przesunąć. Wgląda na na coś z więzłam, albo nowotwór. Mam teraz poczekać i zaobserwować czy to rośnie bo jak rośnie to ... wiadomo :'(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Guz?

Post autor: akzi »

W tym miejscu co opisujesz to zapewne guz sutkowy który wystepuje u wiekszości szczurków
moja Marysia miała takiego guzka przez pół roku, troszkę sobie tam rósł, czasami bardziej czasem wogóle, szczurki przewaznie nie czują go dopóki nie urośnie do takich rozmiarów że uniemożliwa im się np poruszanie.
obserwój pacz rozpieszczaj i miziaj !
tylko tyle pozostaje
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Guz?

Post autor: piotrekmr »

ok :'(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Guz?

Post autor: akzi »

nie rycz :)

bedzie dobrze :)
o ile guzek nie będzie strasznie szybko rósł to bedzie ok ..

zaklinam cię guzie !!!! NIE ROŚNIJ !

O0

o widzisz teraz powino byc wporządku :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Guz?

Post autor: Niamey »

piotrekmr, z jakiego jesteś miasta? Nie każdy weterynarz umie operować szczury. Być może inny lekarz bez problemy wytnie ten guzek. Tylko powiedz skąd jesteś, to może ktoś Ci doradzi sprawdzonego weterynarza.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Guz?

Post autor: Nietoperrr... »

99% weterynarzy nie zna się na szczurach...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Guz?

Post autor: piotrekmr »

Ja mieszkam w Toruniu może ktoś zna dobrego weta ??
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Guz?

Post autor: smeg »

Najlepszy od szczurów w Toruniu jest dr Krawczyk na ul. Legionów ;) Idź do niego i zobacz, co powie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Guz?

Post autor: piotrekmr »

ooo to dość blisko mnie oki odwiedzę go tylko szkoda że ma tylko tak mało godzin bo jutro nie mogę zbytnio iść :'( :'(
kirys
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 14, 2012 7:46 pm

Re: Guz?

Post autor: kirys »

Wybieram się dziś z moim szczurkiem po pracy do weterynarza (dr Piasecki). Wczoraj wieczorem na szyi zauważyłam guza wielkości ziarna grochu. Dziś guz jest znacznie większy (czy to możliwe, że ta szybko rośnie??), szczurzyca rzęzi przy oddychaniu (chyba uciska krtań), dodatkowo ma od rana krwawy wysięk z nosa i popiskuje. Chciałabym, żeby z tych wszystkich rzeczy, które mogą być, był to jakiś wrzód z zadrapania, ale rozsądek mi mówi, że to coś poważnego. Myślicie, że jest szansa na wyleczenie Małej?? Do 17 oszaleje;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”