[NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Groszek ( 5 tygodni ) na co jakis czas czerwone i duze jadra, maja wtedy prawie 3 cm.
Czy to normalne:
po pierwsze, ze maluch moze miec tak nieproporcjonalnie wieksze narzady plciowe ( konkretnie jadra ) w porownaniu do reszty ciala?
po drugie - byc moze te powiekszone jadra to reakcja na ruje samiczki ( sa w jednym pokoju ale oczywiscie w oddzilenych klatkach ) ?
po trzecie, ze jadra nie sa powiekszone i zaczerwienione caly czas ale taki stan trwa okresowo, a pozniej wszystko wraca do porzadku, czyli jaderka sa male, jakby "wchloniete" i ladnie "schowane" pod sierscia ?
Wake Up Little Sparrow
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: kwitak »

Wprawdzie ja mam samiczkę, ale wszystkie mi znane samce jak również te które widziałam w sklepach mają duże widoczne jądra (jak sama napisałaś nieproporcjonalne do reszty ciała).
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Banshee »

Pozatym sporbuj zaobserwowac czy kiedy maluch ma powiekszone jajeczka i czerwiensze to ogolnie nie wzrosla jego temperatura. Kiedy Loki byl zaspany i cieplusi jego jajeczka byly wieksze, cieplejsze i czerwone :) Zawsze wtedy mial tez cieplejszy ogonek.
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Bede obserwowac ale jedna kwestia nadal mnie nurtuje czt to normalne by u takiego dziabaga jadra byly takie spore :?: Szczurasek dopiero bedzie rosl i dlatego jest taki " nieproporcjonalny" ale czy jak szczuras jest juz dorosly jadra nadal sa tak "niewymiarowe" odnosnie reszty ciala ?
Wake Up Little Sparrow
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja mam chlopca (notabene tez Groszka ;P) ,ale kiedy byl maly,teraz zreszta tez,jakos nie zaobserwowalam czegos takiego- jaderka zawsze mial duze,ale raczej rozowiutkie :lol: ,wiec ja bym sie zastanowila nad ta opcja z samiczkami (moj nie ma z samicami kontaktu) :)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: sauatka »

jak mialam Biszkopta to bylo tak: kiedy wstalam rano jaderka byly normalne, i tak bylo do momentu dopuki nie wzielam samiczek na rece, a pozniej odrazu biszkopta... chyba jak poczul na mnie samiczki to jadra sie powiekszaly
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: pomarańczowy jelcz »

a to male zberezniki :lol:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Czyli bezposrednia przyczyna moze byc obecnosc (w poblizu) samic. Ciesze sie, ze te okresowe obrzmienie to tylko czysta reakcja ze tak powiem rozrodcza a nie objaw chorobowy.
Wake Up Little Sparrow
pcrb
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 06, 2004 12:36 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: pcrb »

muj szczurek"ANIOŁ" obecnie chory od momentu gdy go kupilem mial troche wieksze jadra a z czasem jak zaczął rosnac jego jajka robily sie wieksze ale proporcjonalnie do wzrostu ciała,nigdy niebyly czerwone .moze to jakas przypadlosc genetyczna ,jesli mu to nieszkodzi-nieobserwujesez u niego dyskomfortu z tegoz powodu to chyba nic takiego mu nieprzeszkadza, jak to ktos kiedys powiedział "szczur szczurowi nierówny" moze jest wyjatkowy, wkońcu reniferowi od św.mikołaja tez sie nos swiecil na czerwono.pozdrówka
heavy metal world
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Dzieki :wink: zastanawialam sie tylko, czy to jesli jego jaderka beda tak nieproporcjonalnie rosly do reszty ciala, czy nie bedzie mu to przeszkadzac w chodzeniu.
Wake Up Little Sparrow
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: oliwi@ »

Mój szczuras ma obecnie 11 tygodni i jakieś 2 tygodnie temu też miał wielkie różowe jądra kompletnie nieproporcjonalne do reszty ciała. Na dodatek totalnie łyse ;) wyglądał z nimi komicznie (widac to nawet w moim albumie jak siedzi mi na głowie), a teraz jajka obrosły mu futerkiem, on sam pordrósł i nie wydaje sie już takie nieproporcjonalny - to samo z tylnymi łapkami :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Ciesze sie to znaczy, ze takie szkrabiaki maja po prostu nie proporcjonalne do wzrostu organy, a zapach samiczek sprawia, ze jadra sie powiekszaja.

Dziekuje za odpowiedz Wasza Eminencjo Encylopedio :D
Wake Up Little Sparrow
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: mataforgana »

sandra, brat mojej Nitki też wywinął taki numer, że zrobiły mu sie dziko czerwone i duże jajeczka, jego właściciel ze strachu zabrał go do weterynarza, wet uspokoił, że tak bywa po prostu ;)

z twoim Groszkiem na pewno wszystko ok, Tajson jest jego rówiesnikiem :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: Sandrex »

Teraz aby nie nadwyrezac jaderek :wink: pierwszego puszczam i biore na reke Groszka i...daje to efekty. Kurcze juz nie moge sie doczekac momentu, gdy szczuraski beda latac po pokoju i mieszkac w klatce juz wszystkie razem.
Cos mi sie wydaje, ze z laczeniem ich nie bedzie problemu.
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] czerwone i spuchniete jadra

Post autor: krwiopij »

w ksiazce michales mettlera 'szczury' przeczytalam, ze samczykimozna kastrowac w wieku 8 tygodni...:roll: dziwne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”