Małe cosiki przemieszczające się między futerkiem

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
cama
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:28 pm

Małe cosiki przemieszczające się między futerkiem

Post autor: cama »

Jakiś czas temu w moim domu znalazła się nowa szczurzyca. Zaopatrzyłam się w większą klatkę i miałam zamiar połączyć ją z moimi panienkami, ale póki co będę musiała chyba jednak to przełożyć. Zauważyłam, że na jej skórze przemieszczają się dziwne żyjątka i raczej nie są to żadne ze znanych mi wcześniej pasożytów. Zauważyłam tylko 2, ale i tak dziwię się sama sobie, że jakoś je dojrzałam. Są brązowe i bardzo małe, nie miały nawet milimetra i w sumie nie wpadłabym na to, że nie są to jakieś paprochy gdyby nie to, że szybko się przemieszczają. No i znalazłam też kilka gnid na włoskach. Proszę o pomoc tutaj na forum, bo może ktoś z was miał już styczność z czymś takim i jest w stanie mniej więcej spróbować określić co to może być. Oczywiście wybiorę się później ze szczurem do weterynarza, ale w mieście, w którym mieszkam raczej nie ma żadnego weta specjalizującego się w gryzoniach i wolałabym może najpierw jakoś go naprowadzić zanim coś tam zdiagnozuje. Wątpię żeby w czasie wizyty dojrzał cokolwiek między futerkiem, bo robaczki są naprawdę małe i na szczęście jeszcze nieliczne.
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Małe cosiki przemieszczające się między futerkiem

Post autor: szop »

poszukaj weterynarza dermatologa, on na pewno zauważy robaczki, albo zbada naskórek pod mikroskopem, jak to zrobił w moim przypadku, jeśli jest to jakieś większe miasto to powinien taki być
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Małe cosiki przemieszczające się między futerkiem

Post autor: akzi »

zapewne to wszoły
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
cama
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:28 pm

Re: Małe cosiki przemieszczające się między futerkiem

Post autor: cama »

Tak też myślałam, ale czytając opisy na innych stronach wydawało mi się, że są one jednak trochę większe od robaczków pasożytujących na moim szczurze. Dzisiaj znalazłam więcej czasu i poczytałam wątek o wszołach na tym forum i znalazłam tam kilka zdjęć. Wydaję mi się, że masz rację i to rzeczywiście będą wszoły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”