Strupki?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Strupki?

Post autor: SzczurekNiunia »

Od dawna u mojego szczurka na skórze pojawiają się strupki. Myślałam, że przejdzie ale ciągle jest i może nawet więcej. Niektóre są takie duże, a niektóre małe. Co robić? Iść do weterynarza? Co to może być? (szczurek niestety jest sam ponieważ gdy go kupowałam była prawdopodobnie ze swoim bratem. Później zaczęła atakować inne szczury więc o dokupieniu nie było mowy bo źle by to się skończyło. :-[
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki?

Post autor: StasiMalgosia »

wpisz w wyszukiwarkę
pasożyty
Obrazek
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Re: Strupki?

Post autor: SzczurekNiunia »

Wątpie, że to pasożyty u niej te strupki są niewidoczne gdy nie będziesz podnosił sierści (nie dosłownie chyba wiesz o co chodzi).
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Strupki?

Post autor: BlackRat »

Oczywiście, że iść do weterynarza. Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłaś, skoro jak piszesz strupki ma od dawna...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Re: Strupki?

Post autor: SzczurekNiunia »

Myślałam, że to może przejdzie bo raz było lepiej a raz nie. Zresztą przemywałam rany rumiankiem i to też pomagało.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki?

Post autor: ssylvusia »

Może to też być przebiałczenie, albo alergia na ściółkę. Wyeliminuj z diety wszelkie produkty białkowe, a z klatki usuń trociny i siano, jeśli je masz. I przede wszystkim idź do weterzynarza, który wykluczy, lub potwierdzi obecność pasożytów.

Zdarzały się też podobno przypadki, że szczur, który przebywa sam (a jak wiemy ma to ogromny wpływ na zdrowie psychiczne zwierzęcia) okalecza się. Odpowiednie połączenie go z nowym towarzyszem może mu tylko wyjść na dobre.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strupki?

Post autor: StasiMalgosia »

Nadal obstawiam pasożyty

inne wersje to przebiałczenie, uczulenie, nerwowe drapianie z samotnosci,

ale wg mnie to są pasożyty
Obrazek
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Strupki?

Post autor: pyfyryfy »

Mój pierwszy szczuras miał takie objawy. Strupki, szczególnie w okolicach karku. Wetka kazała odstawić białko i porządnie go wykąpać. Pomogło.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”