Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jula.pl
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 10:11 am

Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: jula.pl »

Witam, chciałabym dowiedzieć się czegoś o moim ostatnim szczurku, który z nie wiadomo jakich przyczyn nie pożył za długo.:(
Więc tak, od kilku lat hoduję szczurki, ale pojedynczo. Ten ostatni był moim piątym z kolei. Zakupiłam go w zoologicznym. Były tam same duże szczury, już dorosłe(raczej nie kupuję takich, tylko te malutkie, młode, raz kupiłam już dorosłego szczura i niestety miałam go tylko 5 miesięcy, z czym nie miałam z nim takiego kontaktu ,jak gdybym miała go od maleńkości.)Ale jeden bardzo mi się spodobał i byłam skłonna go wziąć, mimo ze był już dorosły. Ale pani w sklepie powiedziała, że ma tylko 2 miesiące, pomyślałam, ze to niewiele i zdecydowałam się na niego. Był naprawdę świetny, przyjacielski, zabawowy. Codziennie miał dużo ruchu, świeżą wodę, urozmaicone jedzenie. Tak było przez 2 miesiące, do tego wtorku, a mianowicie w nocy strasznie hałasował w klatce, skakał, wspinał się, był bardzo nadpobudliwy. Musiałam pierwszy raz wynieść klatkę do innego pokoju(nie mogłam zasnąć), chociaż nigdy tego nie robiłam. W dzień wszystko wróciło do normy, był taki jak zawsze. Ale w kolejną noc sytuacja się powtórzyła.
Tak było aż do soboty, kiedy zdechł.:( Naprawdę nie wiem co było przyczyną śmierci. Kiedy leżał już bez ducha miał niewielką wydzielinę krwi przy cewce moczowej, mógł mieć coś , np. z nerkami? Czy ta nadpobudliwość przez 4 dni , była związana z jego chorobą? Żył najkrócej ze wszystkich moich szczurów bo, tylko 4,5 miesiąca. Co o tym sądzicie? Czy spotkaliście się już z nadpobudliwością u szczura? Chętnie wysłucham waszych opinii.
Dziękuję, pozdrawiam Jula:)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: unipaks »

Poproś jakiegoś moda o przeniesienie postu do działu chorób, tutaj: http://szczury.org/viewforum.php?f=173
Bardzo mi przykro z powodu straty szczurka :( ; ciężko rzec co było przyczyną, być może była to jakaś poważna infekcja lub nowotwór nerki/cewki, ale mogło być jeszcze coś innego. przeprowadzona od razu sekcja dałaby odpowiedź, tak po fakcie niełatwo to osądzić. Niespokojny mógł być z powodu bólu, a może miał duszności i chciał się wydostać z klatki
Szczurki są silnie stadne, źle gdy są trzymane w pojedynkę :( ; tak naprawdę można się o tym przekonać dopiero widząc ich szczęście gdy są razem z drugim szczuraskiem.
Szczurków nie kupuj w sklepie, trafiają tam z nierzadko fatalnych warunków w pseudohodowli a ludzie kupując nakręcają ten niegodny proceder i trwa on nadal w tych rozmnażalniach. Możesz o tym poczytać tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678
Z łatwością adoptujesz za darmo szczuraski z forum, tyle maluszków i starszych szczurków czeka na dobry dom i czyjeś serce. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia tu: http://szczury.org/viewforum.php?f=163 oraz tutaj, z allegro czy gumtree http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=28610 (ostatnie strony, najbardziej aktualne)
Mam nadzieję, że Twój dom ożywi jeszcze i ubarwi jakaś dwójka samiczek lub samczyków :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: BlackRat »

[quote="jula.pl"]...Tak było aż do soboty, kiedy zdechł.../quote]
Umarł.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: Hanka&Medyk »

Już dajcie spokój z tym poprawianiem. Ludzie są przyzwyczajeni, że to człowiek umiera. Ich sprawa jak to nazywają, a ból po stracie i tak pozostaje, więc po co się czepiać?...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: BlackRat »

Hanka&Medyk pisze:Już dajcie spokój z tym poprawianiem. Ludzie są przyzwyczajeni, że to człowiek umiera. Ich sprawa jak to nazywają, a ból po stracie i tak pozostaje, więc po co się czepiać?...
Czemu zaraz czepiać? Nie, nie dam spokoju bo jak już tłumaczyłam sporą ilość razy, jest to słowo obraźliwe i nie powinno byc używane. Mnie ono uraża i będę ludzi poprawiać, bo mam do tego prawo...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
jula.pl
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 10:11 am

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: jula.pl »

Dzięki za odpowiedź, przydatna ;)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jaka była przyczyna śmierci szczurka???

Post autor: Niamey »

Jula, taka szybka śmierć na pewno wskazuje na jakiś poważny problem, który szczurek zapewne miał od urodzenia, tylko nie było tego widać. Ciężko teraz gdybać, co było przyczyną śmierci, ale na przyszłość zawsze możesz zanieść ciało weterynarzowi na sekcję, to pomaga ustalić przyczynę.

Jak pokazuje Twoje doświadczenie, kupowanie szczurów w sklepie to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze jest to mało etyczne - nieświadomie wspierasz ludzi, którzy wzbogacają się na krzywdzi zwierząt i masowo je "produkują" nie zastanawiając się na ich stanem.
Po drugie, najczęściej mają jakieś ukryte choroby i umierają dużo szybciej - tak jak Twój ostatni szczurek. Ten poprzedni, o którym pisałaś, że pożył tylko 5 miesięcy, też musiał mieć jakąś ukrytą chorobą, bo na pewno nie był aż takim staruszkiem, żeby umrzeć ze starości po 5 miesiącach.

Staraj się nie kupować więcej w sklepie - po co popierać ludzi, którzy traktują zwierzęta jak maszynki do produkcji kolorowych zabawek, które można z zyskiem sprzedać? Nie mówią o sprzedawcach w sklepach, tylko o tych, którzy te szczury rozmnażają i dostarczają do sklepów.
Lepiej adoptować albo kupić szczura rodowodowego. W pierwszym przypadku pomagasz zwierzakom w potrzebie, a w drugim masz pewność, że będziesz mieć dużą wiedzę na temat zdrowia i potencjalnych chorób danego szczura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”