Jak podawać mleczko i gerberki?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: MiłośnikSzczurków »

Hej, dzisiaj podałem mojej Miłej jedną łyżeczkę gerberka jabłkowo-gruszkowego ;) czy to dobrze? I kiedy i w jakich ilościach? I jeszcze jedno: mleko- jak rozcieńczać i jak i kiedy można podawać :) proszę pisać w kom. ;)
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: noovaa »

Gerberki jak najbardziej, chociaż ja robię własne jedzenie dla nich ,.... słoiczków nie kupowałam dziecku i nie kupuję szczurom ;).

Mleka nie. W ogóle. Może zaszkodzić. Szczury nie trawią odpowiednio mleka.
Z mleka można w niewielkich ilościach "mleko przetworzone" np. jogutry. Można też mleko modyfikowane ( np. kaszka mleczno-ryżowa dla niemowląt ) lub mleko dla kociąt ( nie płynne whiskasa, a dobrej jakości w proszku ) również jakąś kaszką. Na podtuczenie, dużo osób kupuje Sinlac.

Warzywa, owoce, obiadki i wszelkie dodatki szczury powinny dostawać codziennie ;). Smakołyki, mleczne duperoły, przekąski tuczące lub o wyższej zawartości białka, jajka, mięsko myślę że dla dorosłego szczura max 2x w tygodniu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: MiłośnikSzczurków »

noovaa pisze:Gerberki jak najbardziej, chociaż ja robię własne jedzenie dla nich ,.... słoiczków nie kupowałam dziecku i nie kupuję szczurom ;).

Mleka nie. W ogóle. Może zaszkodzić. Szczury nie trawią odpowiednio mleka.
Z mleka można w niewielkich ilościach "mleko przetworzone" np. jogutry. Można też mleko modyfikowane ( np. kaszka mleczno-ryżowa dla niemowląt ) lub mleko dla kociąt ( nie płynne whiskasa, a dobrej jakości w proszku ) również jakąś kaszką. Na podtuczenie, dużo osób kupuje Sinlac.

Warzywa, owoce, obiadki i wszelkie dodatki szczury powinny dostawać codziennie ;). Smakołyki, mleczne duperoły, przekąski tuczące lub o wyższej zawartości białka, jajka, mięsko myślę że dla dorosłego szczura max 2x w tygodniu.
Wielkie dzięki Ci za odpowiedź :) na pewno nie będę dawał mleka chyba że jogurcik, a śmietanka lub vibovit junior dla dzieci do wody?
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: handzia600 »

Nie podawaj za dużo nabiału , szczury są podatne na nabiałczenie Ogólnie nazywane skazą białkową ( również występującą często u ludzi ). U szczurów objawia się to drapaniem wrecz do krwi , powstają strupki , wyłysienia (placki na ciele ) oraz wokół oczu wyłysienia. Dlatego bądź ostrożna co do białka.

Vibovit można , ale też odpowiednio dawkowany. Nie należy przesadzać ( dotyczy się wszystkiego), porównaj to do podawania sobie codziennie po kilka tab. wit. np. C - nie prowadzi to na pewno do tryskania zdrowiem. Tylko nie orientuję się jak często można podawać vibovit ... ale ktoś tu Ci na pewno pomoże ::)
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: MiłośnikSzczurków »

handzia600 pisze:Nie podawaj za dużo nabiału , szczury są podatne na nabiałczenie Ogólnie nazywane skazą białkową ( również występującą często u ludzi ). U szczurów objawia się to drapaniem wrecz do krwi , powstają strupki , wyłysienia (placki na ciele ) oraz wokół oczu wyłysienia. Dlatego bądź ostrożna co do białka.

Vibovit można , ale też odpowiednio dawkowany. Nie należy przesadzać ( dotyczy się wszystkiego), porównaj to do podawania sobie codziennie po kilka tab. wit. np. C - nie prowadzi to na pewno do tryskania zdrowiem. Tylko nie orientuję się jak często można podawać vibovit ... ale ktoś tu Ci na pewno pomoże ::)
Dzięki, tacy fajni wszyscy jesteście- powiecie co i jak... Dzięki wielkie! Już nie długo moja szczurzyca będzie miała przyjaciółkę! :)
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: handzia600 »

Hehe sama się niedawno przekonałam jak poręczne jest to forum :)
Chyba nigdzie nie ma tak zebranych informacji jak tutaj ^-^
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: akzi »

mleko średnio kup kaszkę nestle sinlac to podawaj kiedy chcesz tylko wiesz w malych ilosciach bo tuczy :)
ale jako przysmak czy na dobre spanie jak najbardziej :)
gerberka polecam indykowego :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak podawać mleczko i gerberki?

Post autor: sisi »

akzi pisze: gerberka polecam indykowego :P
Sisi też uwielbia z indykiem :).

A tak ogólnie to postaraj się sama coś szczurkom ugotować, będziesz lepiej wiedziała co im smakuje co nie no i oczywiście (mimo wszystko) będzie to zdrowsze :)
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”