Szczurki na facebook - bezprawnie...

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
JuliuszCezarLove
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 02, 2012 9:18 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: JuliuszCezarLove »

chyba nie da rady. robiłam już tak i nawet ich nie zablokowali na chwilę.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: alinak »

Moje zdjęcia usunęli wystarczyły komentarze pod określonymi z zaznaczeniem ze zdjęcia i szczurki sa moje i nie życzę sobie kopiowania tych zdjec. Bardzo przykro mi sie zrobiło gdy oglądałam zdjęcia moich maluchow których juz nie ma ... :/
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

Jakieś małolaty, doradzają kupowanie szczurów, nic o nich nie wiedzą i się udzielają, paranoja. Wybaczcie ale ja nie mogę... Teraz trzeba pilnować czy nie pojawią się tam moje foty... ;/
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: L. »

Konsultowałam się z osobą z rodziny która ma wykształcenie prawnicze.
Jesli zdjęcie zostało zgłoszone oraz został wypełniony formularz na FB jedyne co mozemy zrobić to uściślić termin w którym własciciel strony ma usunąć dane fotografie.

Przykład:
"Proszę o usunięcie tych zdjęć do dnia 7.10.2012 do godziny 18:00 jeśli nie zostanie to zrobione zgłoszę to na policje w celu wszczęcia przez prokuraturę dochodzenia."

Wszystkich zainteresowanych walczeniem o swoje prawa prosze o:
1. Zgłoszenie zdjęcia za pośrednictwem "złoś"
2. Wysłanie formularza
3. Zgłoszenie "strony" również za pomocą "zgłoś" (przy wyslij wiadomosc, strzałka w dół i rozwina sie możliwosci)
4. Proszę o umieszczenie postu i podobnej treści po zdjęciami danego autorstwa, najlepiej z tą samą datą lub godziną.
5. Zrobienie screenu strony z danym zdjeciem oraz postem.

Jeśli właścicielki strony odpowiednio nie zareagują do wyznaczonego dnia jak i terminu proponuję aby każdy w poniedziałek przeszedł się na komisariat z wydrukowanymi screenami i zgłosił przestępstwo - ja na pewno to zrobię.
Prosze również o zachowanie tych screenów na komputerze bo jesli indywidualne zgłoszenie nie pomogą przyda się to albo do wsparcia mojego działania albo do pozwu zbiorowego.

Administrację forum prosiłabym o zabezpieczenie postów ze zdjęciami które znajdują sie na forum i zostały na nim opublikowane przez własciciela tychże zdjęć - mogą się przydać później jako dowody.

Chętnych co do kontaktu proszę o odzew na emerald-moon@wp.pl
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: L. »

A. Zdjęcia mojego autorstwa i moje posty pod nimi, gdyby ktoś nie rozumiał skad moja interwencja
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =600%2C450

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =600%2C450
Awatar użytkownika
JuliuszCezarLove
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 02, 2012 9:18 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: JuliuszCezarLove »

L. te komentarze pod zdjęciem są żałosne! ty piszesz konkretnie, więc ta dzieciarnia powinna się dostosować, a nie odpowiadać na takie wezwania z pogardą. niepoważne -.- swoją drogą dobrze, że wreszcie sprawa się ruszyła. założycielka umieszczała te same zdjęcia, co na mojej stronce, na której ja wstawiałam również swoje szczury. więc wtedy się to zaczęło. nie wiedziałam, że to idzie na aż tak masową skalę. co otwieram zdjęcie tam, to się okazuje, że jednak te zdjęcia należą do wielu forumowiczów. mam nadzieję, że ta stronka w końcu zniknie, bo jest tak głupia, że aż żal ... ściska.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Arau »

Ja.
Proponuję zapoznać się z prawem autorskim obowiązującym w Polsce. Prawo autorskie, jest chronione przed rozpowszechnianiem bez wiedzy i/lub zgody właściciela, także niekomercyjnym (nieprzynoszącym korzyści majątkowych). W wypadku naruszenia prawa autorskiego na polu niekomercyjnym, grozi kara grzywny, ustalana przez sąd, lub kara ograniczenia wolności do 2 lat (w razie wykorzystania komercyjnego - do lat pięciu). Bardzo łatwo ustalić dane osobowe osób łamiących prawo przez Facebook, i bardzo łatwo te dane wykorzystać w sądzie. Jeśli macie ochotę walczyć - przedstawiam Wam konsekwencje. W Polsce sprawy sądowe trwają długo i są nieprzyjemne - podejrzewam, że osoby na tym fanepage'u nie są pełnoletnie - a więc pociągacie do odpowiedzialności Waszych rodziców, za którymi sprawa się będzie ciągnęła, z Waszej winy, przez Wasz brak odpowiedzialności i przez Wasz brak znajomości prawa. Łatwo z tego wybrnąć - usuwając to i kolejne zgłoszone jako nadużycia zdjęcia.
odpowiedź: Co jak co ale szczurka to ty masz fajnego
za długie nie chce mi sie czytac ;\
Xiao - masz kontakt z tą administratorką? Więc przemów jej do rozsądku, zanim zrobi się z tego większa afera. Niech założy sobie fanpage'a sama, skoro musi takowego posiadać, i niech sama go administruje. Bo to są jakieś dzieciaki, bez kompletnej odpowiedzialności. Już to przechodziłam na kilku forach dot. grafiki komputerowej - sprawy są naprawdę długie, nieprzyjemne i męczące i do tego odpowiadają bogu ducha winni rodzice rozwydrzonych dzieciaków.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

L. - tak myślałam że są tam zdjęcia którejś z hodowli.
Niech się gowniarze nie słuchają to jeszcze rodzice będą mieli niespodziankę jak będą musieli koszty postępowania sądowego pokryć jeśli sprawę wygra osoba pozywająca (w tym przypadku prawowici właściciele zdjęć). Będą udupieni. za przeproszeniem.
L. świetna robota!
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Lilien »

No co za ... gnoje. Bardzo dobrze L. napisałaś, a one się jeszcze bezcelowo stawiają. Śmiech na sali jednym słowem.
Przeglądałam zdjęcia, nawet Inka Xiao się tam znalazła!:/
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Nina »

Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

Nina jak odświeżysz zdjęcie to po prawej jest taką opcja "zgłoś".
A screen'y zdjęć robi się tak:
* otwierasz stronę że swoim zdjęciem, tak by było widać kto je wstawił czyli nazwa profilu, data itp.
* na klawiaturze wciskasz CTRL+SCREEN
* otwierasz nowy dokument Paint
* zaznaczasz kawałek miejsca i pod prawym przyciskiem myszy klikasz "wklej"
* no i zapisujesz i masz już Screen
:)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Nina »

Wiem jak sie robi screeny xD

Jest kilka opcji zgłaszania (przy całym profilu i przy zdjęciach) i nie mam pojęcia co wybrać.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

Wybacz, tak wytłumaczyłam :P
Wybierz tę opcję "zgłoś" przy zdjęciu które należy do Ciebie. :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Nina »

Jak sie klika zgłoś to sie otwiera listwa możliwości (za co sie zgłasza) i pytam w co tam klikać ::) Bo żadna opcja nie pasuje tak całkiem.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: klimejszyn »

Nina :
Cyklotymia pisze:Słoneczka, już instrukcję piszę jak to zgłosić:

opcje: zgłoś/usuń znacznik ---> czy to jest Twoja własność intelektualna ---> prawa autorskie (dowiedz się więcej) ---> zgłaszanie naruszeń praw autorskich ---> w jaki sposób mogę zgłosić naruszenie praw autorskich (pierwsza zakładka tej pomocy) ---> klikamy w podkreślone słowo "formularza" w tym tekście --> inne -> prywatność (zdjęcie lub materiały w których występuję) (to ja robiłam, jak Wasze zdjęcie bez twarzy, tylko np szczurka, to zwykłe zgłoszenie praw autorskich) -> dalej już łatwo.

No i tam musiałam potem zacytować odpowiedni artykuł prawny.

Do mojego przypadku było:

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych"
Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

Do tych gdzie nie ma twarzy tylko szczurki, pewnie jest inny artykuł, ale z tej samej ustawy.

Praw autorskich do tego zdj nie miałam (chyba?) bo robił je mój ex, ale on na pewno nie wyrażał zgody :) Ale prawo do swojego wizerunku mam. Grrrrr, zezłościłam się, gdyby spytali to nie byłoby problemu, z podaniem źródła do portfolio mojego byłego i do mojego bym się zgodziła (na obcą stronę, bo na "nasze" to bez takich pierdół jak ktoś mi da znać że wrzuca to może przecież :D). Ogólnie wkurza mnie takie wrzucanie zdjęć bez pytania. Chyba że znajomi to robią :P
klimejszyn pisze:https://www.facebook.com/help/contact/? ... 2075858952 bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”