Rana szczurka

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

Hej,
Jestem nowa. Przejrzalam dzialy, neistety nie znalazlam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.
Otoz, wyjechalam na 3 tygodnie, zostawiajac mojego szczurka u znajomego. Nie wiem wiec, jak zaczela sie rozwijac rana szczurka. W tym momencie jest to rana szerokosci 1,5 cm i glebokosci 1 cm. Narastajacy strupek szczurek sobie wygryza a w srodku pozostaje troszeczke ropy.
Zanim posypia sie na mnie gromy za nie pojscie do weta. Bylam wczoraj. Niestety ciezko mi zaufac jego diagnozie. Jest to typowy malomiasteczkowy lekarz, bez fartucha w brudnym ubraniu, wygladem rpzypominajacy rzeznika. Otoz wet byl nieziemso zdziwiony, ze przyszlam z moim szczurkiem, jednak go obejrzal. Po obmacaniu, stwierdzil, ze jest to guz, ktory nalezy wyciac. Kazal przyjsc za pare dni, szczur dostal antybiotyk (zastrzyk) i wet kazal mu robic KAPIELE wodzie z sola. Jest to dla mnie troche dziwne, jako ze nie wyobrazam sobie wrzucenia szczura z tak duza, otwarta rana do wody.
Ciezko mi zaufac temu wetowi. Sama nie wiem.
Dodam tylko, ze ten 'guzek' po zastrzyku troche sie zmniejszyl i jest bardziej gladki i juz nie przypomina guza, tylko rane z zaczerwienionymi brzegami.
Zastanawiam sie, czy poczekac i dezynfekowac rane i zobaczyc co sie dzieje, czy isc na wyciecie guza do weta, ktoremu zupelnie nie ufam.
Dodam tylko, ze szczurek ma prawie 3 lata, jednak jest okazem zdrowia. Nie ma problemow z ruchem, ani apetytem, a nie dawno zdechl jego towarzysz.
Nie oczekuje diagnozy, bo wiem, ze nie jestescie weterynarzami. Chcialabym tylko wysluchac kilku rad, poniewaz nie jestm pewna jak powinnam postapic dalej, czys szukac weta w innym miescie, najblizsze duze jest 3.5 godziny jazdy pociagiem ;(
Dzieki za wszelkie podpowiedzi
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Re: Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

Wybaczcie, nie moge edytowac. Chodzi mi tez o to, czy mozliwe jest, aby szczur wygryzal sobie guza, czy moze jest to ropien, ktory on sam sobie czysci?
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana szczurka

Post autor: anka28 »

nie jestem pewna ale to prawdopodobnie ropień, zwykle oczyszcza go weterynarz w znieczuleniu
nie kąp go w wodzie z solą jeszcze zawału dostanie z bólu,w życiu nie słyszałam ::)
nie wiem ktos może się wypowie na temat więcej ale ja bym poleciła przemywanie rivanolem-jest odkażający albo octinseptem(tym to krótko bo on odkaża rany ale i utrudniać może gojenie ale czyści i odkaża ładnie)
nie masz w okolicy innego weta? w mieście jakimś blisko albo coś?
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana szczurka

Post autor: anka28 »

acha 3 letni szczurek pryz znieczuleniu iniekcyjnym a nie wziewnym może nie przeżyć operacji,jego serce może tego nie wytrzymać a raczej wątpię żeby ten wet miał wziewkę, z tego co sie orientuje sporo osób walczy z ropniami własnie odkażając i czyszcząc ranę usuwając ropę
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Rana szczurka

Post autor: majulina »

Virginia pogadaj z Madzistan jej Milky miał ropień kilkakrotnie czyszczony.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Re: Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

Wiem, wiem, nie zamierzam przmeywac, wczoraj o tm myslalam i pomyslalam, ze musialabym bez serca byc, by mu to zrobic. Nie wiem, czy dostane rivamnol u siebie, nie mieszkam w polsce. sprobuje poszukac czegos, w sklepie zoologicznym. Niestety, najblizsze duze misato 3.5 godziny drogi, wszystkie sasiednie malutkie. Poczekam pare dni, sprobuje odkazic, bo dziwnym wydaje mis ei fakt, zeby wygryzal sobie guza.
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Re: Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

Ok, napsize do niej, dzieki za rade.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana szczurka

Post autor: anka28 »

nie można edytować ::) skąd jesteś ,z jakiego miasta?
ee w aptece może? octinsept i rivanol mam w apteczce domowej dla dzieci kupiony :)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana szczurka

Post autor: anka28 »

może w aptece jednak coś by było jak octinsept, on normalnie dla ludzi na otwarte rany się nadaje,pomoże oczyścić i nie pozwoli zasklepic sie ranie póki tam ropa siedzi
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Re: Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

Mieszkam w uk, u mnie w miasteczku, apteki to nei apteki. chyba przejde sie na moj uniwerek i sprobuje dorwac jakiegos wygladowce z zoologi, ktory specjalizuje sie w gryzoniach. moze ktos bedzie. Bo niestety apteki tutaj sa takie, ze niczego przydatnego nie maja ;/
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana szczurka

Post autor: anka28 »

eche kojarzę o co chodzi :-\ ech podumaj skąd coś można logicznego i koniecznie łagodnego w obejściu żeby szczuras pod sufit nie wyskoczył , próbuje sobie przypomnieć jakieś zioła mogą pomóc tylko hmmm
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Virginia.
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 12, 2012 5:17 pm

Re: Rana szczurka

Post autor: Virginia. »

myslalam o rumianku, ale on jedynie lagodzi, a nie odkaza. Poszperam, poszukam i zaczne odkazac. Dzieki za wszystkie rady ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Proszę, tu masz topic :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601
Poczytaj o czyszczeniu ropnia.
Na samym dole postu masz odnośnik do angielskiej wersji postu, tam znajdziesz preparaty do oczyszczenia ranki.

To normalne, ze szczurek wygryza taką rankę , ponieważ ropa to beztlenowce, i bardzo swędzą ( czlowieka też jak ma jakiś pryszczyk). Giną pod wpływem tlenu, więc zwierzak sam chce sobie pomóc.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rana szczurka

Post autor: unipaks »

Octenisept jest dobry na rany, odkaża i ułatwia gojenie się ran, zalecany nawet dla cukrzyków.
Ale jeśli ranę zajęła ropa, zwłaszcza cuchnąca zgnilizną, to wtedy często jest potrzebny antybiotyk w maści- np Klindacin T (Klindamycyna) oraz ogólny. Po posmarowaniu Klindamycyną przez co najmniej godzinę zajmij czymś szczurka, głaszcz, pilnuj by nie zlizał maści. Smaruje się nią skórę tam gdzie ropa, cieniutką warstwą
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rana szczurka

Post autor: madziastan »

majulina pisze:Virginia pogadaj z Madzistan jej Milky miał ropień kilkakrotnie czyszczony.
Oho, a właścicielka nawet do mnie nie odezwała... ;)

Ropień u Milky'ego wygląda dość inaczej niż u Ciebie... ma pod pupą taką gule, przemywam wodą utlenioną a później nową igłą wbijam w skórę gdzie tez guzek jest i wyciskam na zewnątrz zielonkowatą ropę.. śmierdzi strasznie.

U ciebie to raczej tak jak mówiły poprzedniczki, przemywać rivanolem czy octeniseptem (lepszy jest niż rivanol)..
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”