Weterynarz kakadu łódź-manu

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Hej,
macie jakieś doświadczenia? Mój szczurek jest tam leczony, ale coś mi nie pasuje trochę :(
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: Niamey »

Ale gdzie konkretnie? W sklepie? Jak się nazywa weterynarz?
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Tak, w sklepie. Jest tam facet i babka. Robert Szymański , a ta pani nie wiem jak się nazywa. Ogólnie widać,że chcą bardzo pomóc, ale na moje oko trochę się nie znają.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: Niamey »

mówiąc szczerze nie rozumiem - leczysz szczura w sklepie ??? Lepiej idź do sprawdzonego szczurzego weterynarza, w Łodzi takich nie brakuje.
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Matko.... w sklepie jest gabinet.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: ^Yuuhi^ »

poszukaj normalnego gabinetu w miescie a nie w sklepie, nie wiadomo co to za weci pracuja w takim sklepowym gabinecie...
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: figoifagot »

wnerwkompletny pisze:Hej,
macie jakieś doświadczenia? Mój szczurek jest tam leczony, ale coś mi nie pasuje trochę :(
Napisz coś więcej na ten temat, tzn. co konkretnie Ci nie pasuje, na co i jak szczurek jest leczony, jakie jest podejście do pacjenta i właściciela.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Mały jest leczony rzekomo na zapalenie płuc. Wcześniej wyleczyli mi go z mykoplazmozy enroxilem, jednak po odstawieniu leku dostał własnie zapalenia płuc. Znów dali mu enroxil i steryd. Gdy steryd przestaje działać(mimo podawania enroxilu) ogonek znowu jest apatyczny, nie chce jeść itp(nie ma duszności) . Gdy powiedziałam, że może trzeba zmienić antybiotyk, gdyż najpewniej nie działa, to powiedziano mi, że nic innego szczurom nie można dawać i oni nie mają możliwości nic więcej zrobić. Co do podejścia to widać,że naprawdę nie wiedzą a bardzo chcą pomóc.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: noovaa »

To może jednak rozsądniej by było iść do kompetentnego weterynarza ?

Przecież to śmieszne żeby weterynarza uczyć jakie leki może podać ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

W tym rzecz. Jestem umowiona do Pani Jozwik w zwierzetarni. Pytalam o ludzi z kakadu, gdyz myslalam,ze ktos tam byl.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: noovaa »

Większość z nas raczej chodzi do sprawdzonych już lekarzy. Bardzo dużo weterynarzy najnormalniej w świecie nie zna się na szczurach, nawet jeśli bez problemów leczą koty i psy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: figoifagot »

wnerwkompletny pisze:W tym rzecz. Jestem umowiona do Pani Jozwik w zwierzetarni.
Dobrze, że zauważyłaś, że coś jest nie tak jeżeli chodzi o leczenie i zdecydowałaś się na zmianę weta. Trzymam kciuki za małego i daj znać co i jak po wizycie :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Właśnie wróciłam od Pani Małgosi. Okazało się,że szczurek ma wodę w płucach, przy czym jego organizm jest odwodniony. ;( Jest bardzo źle, zrobiliśmy zdjęcie rentgenowskie i całe płuca ma zalane. Najbardziej zawalili sprawę weterynarze w mieście ostrołęka,którzy stwierdzili, że on ma alergie i dali mu zyrtec(!) a ja nie miałam wtedy możliwości przyjechać tu. Dostaliśmy furosemid i amoxycykline. Nie wiem co będzie, ale wiem,że jeśli ze szczurkiem to tylko do zwierzętarni do Pani Małgosi. Zna się, jest szczera i robi wszystko co się da.


Robiłam wszystko , ale teraz już wiem,że za bardzo ufam weterynarzom.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: smeg »

Problemy z płucami, zwłaszcza płyn w płucach, są najczęściej związane z problemami z sercem. Zwłaszcza, że Twój szczurek jest już starszy. Furosemid na pewno jest konieczny, antybiotyk też dobrze, że dostał, jeśli to infekcja, ale warto byłoby, gdybyś zasugerowała pani Małgosi również podanie leków nasercowych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
wnerwkompletny
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 10:09 am

Re: Weterynarz kakadu łódź-manu

Post autor: wnerwkompletny »

Dzisiaj to nie byłam już w stanie nic sensownego powiedzieć. Ona powiedziała,że z serduszkiem wszystko w porządku. Będę czekać. Jutro jedziemy rano na wizytę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”