co wet musi wiedzieć przed operacją?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

co wet musi wiedzieć przed operacją?

Post autor: saszenka »

Chodzę po mieście i szukam odpowiedniego miejsca na wykonanie szeregu sterylek. I po dzisiejszej rozmowie w przychodni zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak przygotować siebie i weta do zabiegu. W jednej lecznicy dowiedziałam się, że wystarczy się umówić i po prostu przyjść na ciachanie. W innej zaś, że sterylka jest zabiegiem wysokiego ryzyka (ok, zgodzę się) i przed umówieniem się trzeba przyjść ze szczurkiem na wizytę, żeby lekarz mógł określić, czy w ogóle może zabieg wykonać i ogólnie sprawdzić stan ogona. Obydwie lecznice są polecane, nawet ta pierwsza częściej i głośniej, ceny różnią się o jakieś 40-50 zł (ta druga droższa). I z jednej strony myślę, że fajnie: wet chce mieć pewność, że nic się szczurakowi nie stanie na stole (no bo np nie zawsze wiadomo, czy serducho zdrowe itp). Ale mając na uwadze opinie różnych ludzi, niekoniecznie z forum, zastanawiam się czy nie jest to kwestia wyciągnięcia pieniędzy za dodatkową wizytę, tym bardziej jeśli nie jest ona konieczna w bardziej polecanej przychodni. No i nie wiem. Co o tym sądzicie?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co wet musi wiedzieć przed operacją?

Post autor: StasiMalgosia »

Myślę że każdy wet przed operacją bada szczurka, czy może przejść operację i jeśli to na jakiej metodzie. Jedni sobie zato liczą i specjalnie umawiają się inni nie. To kwestia warsztatu pracy. Napewno warto zrobić takie badanie przed operacją, ale czy ono będzie 5min czy 5 dni to już mało ważne jeśli szczurek operację mieć może. Co innego jeśli szczur operacje mieć musi wtedy się ciacha i tyle.

Co do płatności za takie badanie to już kwestia modelu biznesowego że się tak wyraże, jedni mają to wliczone w cene inni nic nie biorą, inni biorą. Z sumowałbym poprostu koszty jako całkowity koszt operacji i wtedy porównał ceny.

Nie wiem czy uznasz to z wystarczającą odpowiedź ;)
Obrazek
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co wet musi wiedzieć przed operacją?

Post autor: saszenka »

Moje wątpliwości pojawiły się, gdyż w tej niby lepszej lecznicy, powiedzieli że wizyta przed nie jest potrzebna. W sumie nie pomyślałam, że takie badanie mogą zrobić tuż przed samym zabiegiem (mniej to logiczne według mnie, ale to ich warsztat ;) ). Czyli nie muszę się obawiać, że lekarz ciachnie mi szczura nie sprawdzając jego kondycji i zdolności do bycia ciachanym?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co wet musi wiedzieć przed operacją?

Post autor: IHime »

Moje dzieciaki były badane na etapie diagnozy i decyzji, że trzeba operować i wtedy wet wstępnie oceniał, czy szczur nadaje się do zabiegu. Potem jeszcze raz zawsze były badane bardzo dokładnie przed samym zabiegiem. Było to wliczone w cenę zabiegu i nie musiałam się umawiać na "wizytę wstępną".
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co wet musi wiedzieć przed operacją?

Post autor: saszenka »

IHime pisze:Moje dzieciaki były badane na etapie diagnozy i decyzji, że trzeba operować i wtedy wet wstępnie oceniał, czy szczur nadaje się do zabiegu.
Ale mi chodziło o sytuację, gdy szczur jest teoretycznie zdrowy, a ciachanie ma charakter profilaktyki i jest decyzja moją a nie weta (zabieg nie jest związany z chorobą i jej leczeniem) i wet teoretycznie nie wie nic o szczurze.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”